Chmura wiedzy

Business Geek: Virtual Cube, Marijuana Machine, Success Formula i inne hity tygodnia

Tech Europe: Jak 13-letni przedsiębiorca pomoże Irlandii

Jeden z blogów na Wall Street Journal opowiada o młodym programatorze Jordanie Casey, który chce stworzyć najlepszą irlandzką firmę gier mobilnych. Wraz ze swoim 15-letnim podwładnym uruchomił już pierwszą grę, która natychmiast stała się numerem jeden w krajowym AppStore i przygotowuje się do wydania dwóch kolejnych. W swojej pracy pan Casey (jak autor notatki nazywa to z szacunkiem) widzi funkcję edukacyjną. Chce przedstawić IT apatyczną młodzież kraju kryzysowego.

Przewodowe: Dlaczego pół miliona ludzi próbuje zniszczyć wirtualną kostkę

Gra Curiosity, stworzona przez Petera Molyneux, wkrótce się skończy, więc gracze spędzają coraz więcej wolnego czasu na usuwaniu warstw z wirtualnej kostki, klikając ekran swojego urządzenia mobilnego. Brzmi bardziej niż dziwnie, ale setki tysięcy ludzi są pasjonatami gry Molyneux. Kieruje nimi ciekawość: tylko jeden gracz, który usunął ostatni piksel, będzie wiedział, co znajduje się w kostce. Molyneux obiecuje, że życie tego szczęściarza nigdy nie będzie takie samo.

Businessweek: automat z marihuaną

 

W listopadzie 2012 r. Stan Waszyngton i Kolorado zalegalizowały marihuanę, tworząc ogromny rynek o wartości 1,7 mld USD w 2013 r., Z perspektywą wzrostu do 5 mld USD w ciągu najbliższych pięciu lat. Bruce Bedrik i Vincent Mehdizadeh, partnerzy MedBox, postanowili wyjść z automatem do trawy. Pomysł wydawał się obu idealnym do realizacji, ale jak dotąd partnerzy mają wiele problemów. Nie wiadomo, w jaki sposób zostanie sprzedany całkowicie nowy produkt, ponieważ w biznesie istnieje wiele niuansów. Historię przedsiębiorców opowiada Businessweek.

Inc.: Formuła na sukces każdej firmy

Magazyn Inc. przeanalizował formuły sukcesu, które kiedykolwiek spotkał, i wydedukował jedną formułę odpowiednią dla początku każdej osoby. Ma osiem różnych składników, a jednym z nich jest szczęście. To prawda, że ​​daje tylko 1% sukcesu. Najważniejsze elementy to wiedza, gdzie jesteś teraz i gdzie w końcu chcesz się znaleźć. Chodzi przede wszystkim o dążenie do punktu końcowego, ale jeśli na drodze będą trudności, będziesz musiał cofnąć się o krok.

Mashable: Moskwa i 24 inne nieudane miejsca startowe

Mashable stworzył listę 25 startupów, które nie zostały utworzone w najbardziej odpowiednich do tego miejscach. Publikacja chce tym udowodnić, że można wprowadzać dobre pomysły nie tylko w Dolinie Krzemowej. Pierwszą rzeczą z jakiegoś powodu jest usługa VisibleNation stworzona w Moskwie, która zajmuje się badaniami społecznymi. Inni uczestnicy rankingu to startupowcy z Kenii, Indii, Nigerii, Wietnamu, Urugwaju. Są też uczestnicy z USA. Według publikacji Denver jest wyjątkowo niewygodnym miastem dla działalności przedsiębiorczej, ale tam też mają miejsce startupy.

The New Yorker: piosenkarz Bing Crosby
jak poprzednik Doliny Krzemowej

New Yorker opublikował historię popularnego amerykańskiego piosenkarza z pierwszej połowy XX wieku, Binga Crosby'ego. Uwielbiał nowe technologie i wykorzystywał je do osiągania celów zawodowych. Tak więc w publikacji zdecydowano, że Crosby był prekursorem Doliny Krzemowej. Na przykład był klientem wytwórni AMPEX z Kalifornii, stworzony przez rodaka z Rosji Aleksandra Ponyatova.

Businessweek: program prywatny
eksploracja kosmosu

 

W 1999 r. Amerykański hotelarz Robert Bigelow założył Bigelow Aerospace, który zaczął opracowywać własne moduły kosmiczne. Założono, że można je było wypuścić na niską orbitę ziemską. W 2007 roku stworzył działający prototyp i podpisał umowę z NASA na 17,8 miliona dolarów Publikacja mówi o losie projektu i jego założyciela.

Bloomberg: producenci odzieży -
dla bezpieczeństwa pożarowego

Po pożarze w fabryce odzieży w Bangladeszu, który odbył się 8 maja, najwięksi światowi producenci odzieży, którzy złożyli tam zamówienia, starają się upewnić, że to się więcej nie powtórzy. H&M i Inditex podpisały umowę, na mocy której pomogą zwiększyć bezpieczeństwo przeciwpożarowe w fabrykach. Dołączyły do ​​niego inne duże firmy. W szczególności PVH, który jest właścicielem marki Tommy Hilfiger, przekazał 2,5 miliona dolarów Według ekspertów około 3 miliardy dolarów należy wydać na uporządkowanie lokalnych fabryk.

Businessweek: uruchamianie syryjskich startupów
do Jordanii

 

Publikacja mówi o jordańskim akceleratorze biznesu Oasis500. Nie bez wsparcia Departamentu Stanu USA gościła 13 syryjskich startupów technologicznych, które mają trudności z rozwojem w domu z powodu wojny domowej. Niektóre z nich są całkiem udanymi i rentownymi firmami. Tak więc projekt ShopGo związany z handlem online w mniej niż rok istnienia przyciągnął 500 000 USD z Wamda Capital Fund i przygotowuje się do nowych rund.

Obejrzyj wideo: Kamila Sidor - Geek Girls Carrot w Business Misja - Inspirujące wywiady z ludźmi sukcesu (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Najdziwniejsze patenty znanych firm
Skrzynie

Najdziwniejsze patenty znanych firm

Pewnego dnia największy producent samolotów Airbus opatentował foteliki rowerowe do samolotów. Jednocześnie kierownictwo firmy przyspieszyło, aby zapewnić wystraszonych pasażerów, że nie zamierza jeszcze wprowadzić nowego produktu do produkcji. Airbus opatentował wynalazek w rezerwie, próbując przewidzieć, które technologie będą poszukiwane w przyszłości.
Czytaj Więcej
Alexander Auzan „Ekonomia wszystkiego”
Skrzynie

Alexander Auzan „Ekonomia wszystkiego”

Alexander AUZAN Doktor nauk ekonomicznych, profesor, publicysta, dziekan Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Moskiewskiego MV Łomonosow Człowiek W wyniku cudzołóstwa wielkiego filozofa i ekonomisty Smitha z francuskim Oświeceniem okazał się Homo economus - wszechwiedzącym egoistycznym dranem, który ma nadprzyrodzone zdolności racjonalizacji i maksymalizacji swojej użyteczności.
Czytaj Więcej
Maniak biznesu: sekrety na Instagramie, interesy kobiet i inne hity tygodnia
Skrzynie

Maniak biznesu: sekrety na Instagramie, interesy kobiet i inne hity tygodnia

Fast Company: Jak właściwie opisać siebie i swoją pracę W czasopiśmie Fast Company opublikowano artykuł, w którym bardzo ważne jest, aby używać właściwych słów w odniesieniu do swojej pracy. Jeśli zastąpisz wyrażenie „muszę” słowem „chcę”, życie będzie lśniło nowymi kolorami, jak napisano w publikacji. Amber Re, założyciel i dyrektor generalny Centrum Psychologicznego Bold Academy, opracował Słownik niekonwencjonalny, który zawiera nowe definicje najczęstszych słów.
Czytaj Więcej
Eugene napisał „System Kudrina”
Skrzynie

Eugene napisał „System Kudrina”

H&F czyta jedną książkę biznesową tygodniowo i wybiera z niej interesujące punkty. Tym razem czytamy książkę dziennikarza Jewgienija Pismennaya na temat centralnej postaci polityki gospodarczej Putina, Aleksieja Kudrina. Opowiadając historię byłego Ministra Finansów, autor odtwarza przełomowe wydarzenia rosyjskiej polityki ostatnich 20 lat z punktu widzenia ich bezpośredniego uczestnika.
Czytaj Więcej