Chmura wiedzy

Złudzenie działania: Jak odsłonić leniwego człowieka w pracy

Aby stworzyć wrażenie przemocy, niektórzy pracownicy uciekają się do bardzo podstępnych sztuczek. Innym próżniakom udaje się pozostać w dobrej formie ze swoimi szefami przez lata, a nawet dorastać po szczeblach kariery, nie robiąc nic. Jak odsłonić taką osobę? Najbardziej skuteczne sposoby symulacji pracy omawiają użytkownicy popularnego wśród mieszkańców Doliny Krzemowej serwisu dyskusyjnego Quora. Przetłumaczyliśmy najciekawsze wypowiedzi.

Nocne litery

Bernard Yu, współzałożyciel Bombfell.com

Analitycy w tym samym banku doskonalą te umiejętności bezczynności od kilku lat. Aby wyglądać na zajętego, szli korytarzami szybko i szybko, jakby mieli jakiś cel, prawie wpadając na rogi. Stworzyli więc wygląd, że nie mieli czasu nawet spokojnie się odwrócić.

Korzystali również z usługi Outlook, która wysłała listy w ich imieniu o 4 rano. Starali się, aby była to jakaś sensowna wiadomość, a nie tylko linki do interesujących artykułów: nikt nie uwierzy, że przez całą noc czytasz Bloomberga.

Często westchnęli ze zmęczeniem, wydymali policzki, nosili długopis za uszami, pozornie dlatego, że nie mieli czasu, aby dosięgnąć stołu. I aby nikt nie zauważył, że wspinają się bez celu w Internecie, wydrukowali trochę bełkotu podczas surfowania w Internecie.

Tablet w ręce

Russ Davis

Kiedyś, kiedy byłem lekarzem w wojsku w latach 70., zostałem przeniesiony do innej bazy. Zostałem przydzielony do jednej z jednostek artylerii. Był inny lekarz, który uwielbiał naśladować przemoc. Na przykład nigdy nie szedł korytarzami bez tabletu z kilkoma arkuszami papieru. Wyjaśnił to tym, że kiedy masz coś w rękach, wydaje się, że jesteś czymś zajęty. I to naprawdę zadziałało: kiedy obchodziliśmy bazę, był z tabletem, ja byłem bez, wszyscy dawali mi zadania, a on po prostu przechodził obok z zajętym spojrzeniem.

Media elektroniczne

Anonimowy użytkownik

W poprzednim miejscu pracy wykorzystywałem czas pracy do pisania prac semestralnych, ponieważ w tym czasie byłem jeszcze studentem. Aby ukryć prawdziwą naturę moich studiów, nigdy nie układałem książek niezwiązanych z pracą przy stole i czytałem całą niezbędną literaturę w formacie PDF. Ponieważ potrzebowałem go również do pracy, nie wzbudziłem podejrzeń władz. Ponadto chwalili mnie za sumienną pracę - pomimo tego, że nie robiłem tego, czego potrzebowałem 10-20 godzin tygodniowo.

Poważny wygląd

John Mixon

Kiedy rozmawiam z kimś w pracy, nigdy się nie uśmiecham. Nie chodzi o to, że bardzo martwię się o biznes. Kiedy się uśmiechasz, ludzie myślą, że nie masz nic do roboty.

Kartka papieru

Ajay Murali

Aby stworzyć wrażenie pracy, pracownik może położyć kawałek papieru na stole i stale pisać na nim, uważnie patrząc na ekran komputera. W rzeczywistości istnieją gryzmoły.

Lunch w miejscu pracy

Kim Moser

Jeśli przed odebraniem połączenia powiesz kilka fraz biznesowych rzekomo komuś w biurze, a dopiero potem przywitaj się, osoba po drugiej stronie linii pomyśli, że jesteś strasznie zajęty.

Brak wygaszacza ekranu na komputerze również przyczynia się do naśladowania aktywności: ludzie przez cały czas widzą jakieś dokumenty na ekranie i myślą, że ktoś ciężko pracuje. Próżniacy mogą również jeść przy biurku, dzięki czemu nie mają czasu nawet iść do jadalni.

Kluczowe pukanie

Anonimowy użytkownik

W pracy napisałem powieść. Nikt nie podejrzewał we mnie próżniaka, ale wszystko dlatego, że ciągle stukałem w klawiaturę i wszyscy wydawali się być bardzo zajęci.

Zdjęcie:Philip Karllberg

Obejrzyj wideo: To jest kolor SZARY jak działają złudzenia optyczne (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Młodzi arystokraci
Ludzie w mieście

Młodzi arystokraci

Alexander Shatohin Dyrektor Departamentu Relacji z Klientami W oddziale ze strony matki jestem potomkiem Kutuzowa z jednej linii, a Golenishchev-Kutuzov z drugiej. Michaił Illarionowicz Golenishchev-Kutuzov jest również względnym, ale bardzo odległym siedmio kuzynem. Jako dziecko moja mama powiedziała mi, że jej dziadek został zastrzelony za swoje szlachetne narodziny w 1937 roku.
Czytaj Więcej
Jakie trudności napotykają teraz Ukraińcy w Moskwie?
Ludzie w mieście

Jakie trudności napotykają teraz Ukraińcy w Moskwie?

Miliony obywateli Ukrainy mieszkają w Rosji. Pracują, komunikują się, żenią i rodzą się bez względu na rewolucje i zmiany obywatelstwa. Ale ostatnie wydarzenia znacznie skomplikowały ich życie. Ktoś nie może uzyskać pozwolenia na pracę w kraju, w którym mieszka od kilkunastu lat. Kto boi się, że nie będzie mógł wrócić do swojej ojczyzny.
Czytaj Więcej
Okres retrogradacji rtęci: jak działają astrolodzy Instagram z Jekaterynburga
Ludzie w mieście

Okres retrogradacji rtęci: jak działają astrolodzy Instagram z Jekaterynburga

Astrologia, paranonauka, która bada wpływ planet na losy ludzi, ma swoje korzenie w głębokiej przeszłości: w starożytnej Mezopotamii była zaangażowana w przewidywanie wydarzeń o zasięgu ogólnokrajowym. Główną metodą aktywności astrologicznej jest konstruowanie i interpretacja wykresów astrologicznych - schematyczne obrazy lokalizacji ciał niebieskich w pewnym momencie.
Czytaj Więcej