Chmura wiedzy

Opowiedz mi o sobie: 5 usług dla pięknych CV

Vizualize.me

Pomimo tego, że żyjemy w świecie, w którym ludzie szukają pracy dzięki znajomym i statusowi na Facebooku, CV jest nadal uważane za niezbędny dokument dla poważnych osób poszukujących pracy. Problem polega na tym, że wznowienia standardu napisane w programie Word są niesamowicie do siebie podobne. Kandydaci starają się wyróżnić dzięki nietypowemu listowi przewodniemu, nie podejrzewając, że pracodawca spędza średnio tylko sześć sekund na przejrzeniu listu każdego kandydata. W takiej sytuacji tekst nie jest najlepszym sposobem na zwrócenie uwagi pracodawcy.

Twórcy Vizualize.me postanowili zakończyć nudne listy poprzednich prac i opisy cech kandydatów. Aby to zrobić, stworzyli stronę internetową, która pozwala zmienić CV w jasną, zabawną i unikalną infografikę. Aby go utworzyć, wystarczy profil LinkedIn, który automatycznie przekształca się w infografikę na podstawie wybranego szablonu. Oprócz LinkedIn informacje można importować z Twittera, Facebooka, a nawet Foursquare. Usługa ma kilku konkurentów, którzy działają na tej samej zasadzie, na przykład Vizify.com, Re.vu, Kinzaa.com. Różnią się one głównie stylami projektowania. W Kinzaa jest raczej powściągliwy i niezdarny, w Re.vu - ścisły i graficzny, na Vizify.com - jest wykonany w formie szczegółowych instrukcji wizualnych.

Pathbrite

Twórcy Pathbrite skupili się przede wszystkim na ludziach, którzy szukają pracy po raz pierwszy w życiu, czyli na studentach. Zazwyczaj życiorys obejmuje wykaz miejsc poprzedniej pracy - nie jest jasne, co zrobić dla tych, którzy w ogóle nie mają doświadczenia, ale mają niezbędne kwalifikacje. Usługa pozwala rozmawiać o swoich umiejętnościach w formie stale aktualizowanego kolażu.

Osobista strona Pathbrite to wizualna historia zdobywania wiedzy i doświadczenia, odzwierciedlająca osobiste osiągnięcia wnioskodawcy. Na nim możesz publikować listy i certyfikaty ukończenia kursów online, zdjęcia, filmy, eseje, przykłady pracy studenckiej - wszystko, co pozwala uzyskać pojęcie o cechach i potencjale twórczym kandydata. Oczywiście możliwości usługi wykraczają poza publiczność studencką. Strona Pathbrite może być świetnym dodatkiem do standardowego CV, zastępując zmęczoną listę osobistych cech kandydata: inicjatywy, pracy zespołowej i ambitności.

Wznowienie

ResumUP - rozwój startupów w Petersburgu. Usługa po pierwsze ma funkcjonalność Vizualize.me, tzn. Umożliwia utworzenie CV w formie infografiki. Ale w przeciwieństwie do Vizualize.me, pozwala zapisać wynikowe CV w formacie PDF, a po drugie, umożliwia stworzenie harmonogramu rozwoju kariery. Aby to zrobić, musisz poinformować służbę, jakie stanowisko obecnie zajmuje wnioskodawca i do którego dąży w przyszłości. Sama usługa wypełnia niezbędne etapy pośrednie i oferuje wolne miejsca pracy. Zadania są dodawane albo bezpośrednio od pracodawców, albo przez agregator-parser ze strony Careerjet. Po trzecie, ResumUP pomaga znaleźć osoby, które mogą być pomocne po drodze. Wynika to z analizy kontaktów użytkowników na Facebooku i LinkedIn.

Zerply

Zerply to sieć społecznościowa dla profesjonalistów zaprojektowana w celu zastąpienia przestarzałego LinkedIn. Na stronie serwisu możesz utworzyć stronę z CV online i znaleźć inne osoby pracujące w Twojej dziedzinie. Podstawę profilu można zaimportować z Facebooka i LinkedIn lub wypełnić samodzielnie. Następnie musisz wybrać swój ulubiony szablon projektu, a resztę pracy Zerply zrobi to sam.

Ta łatwa w obsłudze, ładnie wyglądająca usługa pozwala między innymi na publikowanie przykładów swoich prac - funkcja oczywiście zapożyczona z Behance. Dzięki temu sieć społecznościowa powinna odwoływać się do przedstawicieli zawodów kreatywnych - projektantów i programistów. Twórcy Zerply są szczególnie dumni ze zdolności serwisu do znalezienia przydatnych kontaktów roboczych dla użytkowników za pomocą wygodnego wyszukiwania tagów. Zerply współpracuje również z wieloma znanymi firmami, co pomaga znaleźć pracowników wśród użytkowników sieci.

CVmaker

Życiorysy online, infografiki i nowe profesjonalne sieci społecznościowe to miłe dodatki do klasycznego formatu CV, które na wszelki wypadek trzeba mieć zawsze pod ręką. Dobre przykłady takich CV można znaleźć w Bibliotece szablonów Google. Jeszcze wygodniej jest korzystać z usługi, która sama zawiera informacje o edukacji, miejscach pracy i umiejętnościach w wybranym szablonie.

Na stronie CVmaker znajduje się sześć bezpłatnych klasycznych szablonów. Wszystko jest tu surowe, tradycyjne i minimalistyczne. A co najważniejsze, istnieje adaptacja do języka rosyjskiego. Podsumowanie jest dostępne do zapisania w trzech formatach: PDF, HTML i txt. Jeśli podoba Ci się zasada usługi, ale same szablony nie, możesz eksperymentować z jej odpowiednikami - Jobspice i Spongresume.

Obejrzyj wideo: Platformy Startowe w Lublinie, 7 kwietnia 2016 (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

6 niezwykłych Olivier
Przepisy szefa kuchni

6 niezwykłych Olivier

Ani jeden świąteczny stół nie jest kompletny bez głównej sałatki świątecznej Olivier. Zebraliśmy wybór sześciu niezwykłych przepisów na tradycyjną sałatkę, aby nieco urozmaicić klasyczne danie. Olivier z krabem i czerwonym kawiorem szefa kuchni restauracji Food Embassy Składniki: Kiszony ogórek - 20 g Świeży ogórek - 20 g Jajko kurze - ½ szt.
Czytaj Więcej
Makaron warzywny
Przepisy szefa kuchni

Makaron warzywny

Siergiej Besedin, szef kuchni kawiarni i sklepu Gorod-Sad, urodził się 20 czerwca 1986 r. W mieście Dmitrow w obwodzie moskiewskim. Unlearned w Dmitrov College z dyplomem z mechaniki samochodowej. Ponadto w 2004 roku ukończył kursy w Moskiewskim Kolegium Biznesu z dyplomem kulinarnej czwartej klasy, ale ostatecznie przeniósł się do Moskwy sześć lat temu.
Czytaj Więcej
W okolicy Burger Life
Przepisy szefa kuchni

W okolicy Burger Life

W ubiegłym tygodniu w restauracjach Burger Heroes pojawiło się nasze charakterystyczne życie wokół burgera, którego możesz spróbować do 6 grudnia. Mówimy ci, jak gotować w domu. Burger Life around Burger Heroes przepis szefa kuchni Piotr Rabchevsky Nadzienie grzybowe Składniki Gotowane borowiki - 700 g Rafinowana czerwona cebula - 200 g Olej roślinny - 50 g Śmietanka 22% zawartości tłuszczu - 300 g Świeży rafinowany czosnek - 4 g Sól - 3 g Czarna mielona pieprz - 1 g Przygotowanie Grzyby Porcini oczyścić z piasku, spłukać i gotować w osolonej wodzie przez 30-40 minut, usuwając pianę.
Czytaj Więcej
 Trzy przepisy na chude owsianki
Przepisy szefa kuchni

Trzy przepisy na chude owsianki

Najczęściej przyzwyczajamy się do jedzenia owsianki rano, ale w rzeczywistości może to być pełne i ciekawe danie główne na lunch i kolację. Poprosiliśmy szefów kuchni moskiewskich restauracji o podzielenie się z nami przepisami na różne chude kaszki, z którymi możesz zacząć eksperymentować ze zbożami. Owsianka z soczewicą z warzywami na parze szefa kuchni restauracji Ruski Alexander Volkov-Miedwiediew Składniki na 4 porcje: Soczewica sucha - 250 g Marchew - 70 g Cebula - 70 g Łodyga selera - 70 g Suszone pomidory - 100 g Rukola - 10 g Śmietana: Korzeń selera - 50 g Ziemniaki - 50 g Cebula - 50 g Marchewka - 50 g Bulion warzywny - 100 g Sposób przygotowania: Soczewica jest prawie gotowana do zagotowania w bulionie warzywnym.
Czytaj Więcej