Chmura wiedzy

Business Geek: Tim Cook w Senacie, wpływ blogów na biznes i inne hity tygodnia

John Jantch: Jak blogowanie pomaga
w biznesie

Bloger i konsultant marketingowy napisał w Inc. o tym, w jaki sposób pisanie postów na Twoim blogu pomaga lepiej zrozumieć potrzeby odbiorców, a tym samym być bardziej skutecznym biznesmenem. W szczególności blogi i sieci społecznościowe są przyzwyczajone do krótkiego wyrażania swoich myśli, co jest niezwykle przydatną cechą prezentacji. Pisanie postów uczy też słuchania odbiorców, znajdowania nowych pomysłów i wyrażania ich w najciekawszy sposób.

Mashable: kieszonkowy skaner medyczny wchodzi na rynek

Mashable mówi o Scanadu, który opracował urządzenie ręczne, które może wykryć temperaturę, tętno i wykonać EKG w 10 sekund. Aby to zrobić, po prostu podłącz urządzenie do czoła. Ponadto przechowuje otrzymane informacje, analizuje je i może ostrzec właściciela w przypadku zagrożenia poważną chorobą.

Wired: Dlaczego San Francisco wygląda
do miasta przyszłości od Star Trek

Publikacja omawia, dlaczego San Francisco i Dolina Krzemowa są tak podobne do utopijnego miasta Star Trek. Na przykład dolina ma również korzenie militarne (początkowo wiele badań zostało zleconych przez wojsko). Pracują w nim przedstawiciele różnych narodów, jak w kultowej serii filmów. A San Francisco, ze swoją tolerancją na wszelkie przejawy osobowości, byłoby bardzo bliskie duchowi bohaterom filmu z jego pstrokatymi zespołami kosmicznymi.

Tim Cook: Apple vs. amerykański senat

We wtorek 21 maja, dyrektor generalny Apple, Tim Cook, wyjaśnił Senatowi USA o uchylaniu się od płacenia podatków przez irlandzkie biuro obwiniające firmę. Publikacja Guardian zapewnia pełny zapis przesłuchań, podczas których Cook oczywiście zaprzeczał wszystkiemu. „Apple jest dumny z tego, że jest amerykańską firmą” - powiedział - „Zapewniamy miejsca pracy dla około 300 000 obywateli”.

Szybka firma: trzy pomysły na medycynę przyszłości

W publikacji wybrano trzy najbardziej przydatne gadżety, które mogą dokonać przełomu w światowej medycynie. Wśród nich jest „inteligentna” toaleta, która sama przechodzi testy (do jej stworzenia programiści potrzebują teraz 1,5 miliona dolarów). Proponuje się również stworzenie ogromnej bazy danych z próbkami 1 miliona DNA ochotników do dalszych badań w dziedzinie genetyki.

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Tatarska elektronika, koncert IC3PEAK i wystawa El Lissitzky
Weekend

Tatarska elektronika, koncert IC3PEAK i wystawa El Lissitzky

Koncerty Na zdjęciu: „Chleb” Posh Isolation / Ascetic House / Janushoved gablota Potrójna prezentacja kultowych duńskich marek - Posh Isolation, Ascetic House i Janushoved - odbędzie się jako duża impreza. Gwiazdy wieczoru Lust For Youth wystąpią w zaktualizowanym składzie: miejsce Loke Rabek, który zagra w chorwackim Amorze, zajął Soho Rezanejad.
Czytaj Więcej
Koncert Cold Cave, wyprzedaż w Tsvetnoy, najlepsze ujęcia Elle, turniej Beer Pong i 12 innych wydarzeń
Weekend

Koncert Cold Cave, wyprzedaż w Tsvetnoy, najlepsze ujęcia Elle, turniej Beer Pong i 12 innych wydarzeń

PIĄTEK 24 października Pochmurny dzień: −3 Noc: −7 SOBOTA 25 października Pochmurny dzień: −2 Noc: −5 NIEDZIELA 26 października Pochmurno z polanami Dzień: 0 Noc: −5 24 października, piątek 19:30 Pokaz filmu „Sergey Kuryokhin” B W ramach nowego projektu wystawienniczego „Performance in Russia: Cartography of History” w „Garażu” zaplanowano program edukacyjny na temat wpływu performance na sztukę rosyjską.
Czytaj Więcej
Rave „Nobel 2.2. Epilog”, „Historia niepisanego obrazu” w Ermitażu, wykład Vivian Del Rio
Weekend

Rave „Nobel 2.2. Epilog”, „Historia niepisanego obrazu” w Ermitażu, wykład Vivian Del Rio

Wystawa „Historia niepisanego malarstwa” Kiedy: 7 maja - 24 lipca Gdzie: Foyer of the Hermitage Theatre (32 Palace Embankment) Koszt: 400 rubli W 1946 r. Rosyjski awangardowy artysta Vladimir Sterligov rozpoczął prace nad obrazem o odbudowie Ermitażu po wojnie. Ale nie dokończył go: dwa lata później rozpoczęła się „sprawa Leningradzka”, sytuacja polityczna stała się napięta, a wyczyn mieszkańców Leningradu uznano za ideologicznie zły.
Czytaj Więcej