Chmura wiedzy

Załóż firmę: lekcje tańca

W Moskwie jest kilkaset szkół tańca i studiów, podczas gdy nie każdy ma własne pomieszczenia, w których nauczyciele mogą prowadzić lekcje. Najpopularniejszą opcją stosowaną na przykład przez szkołę DanceClass jest wynajęcie kilku pokoi w różnych częściach Moskwy. Nauczyciele zawierają umowę ze szkołą, mają prawo do nauczania w jej imieniu, znajdują wygodny pokój i wynajmują go w godzinach dogodnych dla zajęć.

Z reguły wynajem hali na godzinę kosztuje od 700 do 1500 rubli, w zależności od lokalizacji i personelu. Duża liczba absolwentów szkół tańca rozpoczyna prywatną praktykę w ten sam sposób: znajduje dogodną lokalizację sali i wynajmuje ją kilka razy w tygodniu na dwie lub trzy godziny. Według szacunków ekspertów, z którymi rozmawiał H&F, właściciel lokalu może odzyskać koszt wyposażenia klasy tanecznej w ciągu dwóch do trzech miesięcy, jeśli hala znajduje się w pobliżu metra.

Pokój

Na lekcje tańca potrzebujesz pokoju o powierzchni od 50 do 100 m². Pokój o powierzchni 80 m² byłby idealny - w tym samym czasie mogło by w nim tańczyć do 20 osób, nie przeszkadzając sobie nawzajem. Lepiej jest, jeśli lekcja tańca znajduje się w pokoju z oknami.

Czynsz za miesiąc może zająć od 30 000 do 100 000 rubli w zależności od stanu pokoju, dostępności komunikacji, oddalenia od metra. Należy zauważyć, że klasa jest poza 20 000 rubli można znaleźć nawet w obrębie Ogrodowego Pierścienia, ale prawdopodobnie będziesz musiał poważnie wydać pieniądze na naprawy lub pozostać w strefie przemysłowej. Możesz wynająć piwnicę wielopiętrowego budynku mieszkalnego 50 000–70 000 rubli. Ważny szczegół - wysokość sufitów powinna wynosić co najmniej trzy metry.

Naprawa

Do tańca potrzebujesz płaskiej podłogi z parkietem lub linoleum scenicznym. Najtańsza deska parkietowa będzie kosztować 600-1 000 ruble na metr kwadratowy. Wraz z pracą nad wyrównaniem podłogi i położeniem na parkiecie będziesz musiał wydać nie mniej niż 50 000 rubli. Stoiska sceniczne z linoleum około 1000 rubli za 1 m². Dodaj do tego najprostszą naprawę: malowanie ścian, sufitów, instalowanie urządzeń. Jeśli wykorzystasz siłę roboczą pracowników najemnych, zbliży się najniższa cena 100 000 rubli

Dokumenty

Aby legalnie pracować, musisz utworzyć spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością lub zarejestrować się jako indywidualny przedsiębiorca. Sama sala taneczna ma wiele wymagań. Pokój musi być niemieszkalny, jeśli znajduje się w budynku mieszkalnym - mieć wyjście awaryjne. Powierzchnie należy pokryć środkiem przeciwpożarowym. Więcej informacji na temat norm sanitarnych można znaleźć tutaj.

Do pracy będziesz potrzebować zakończenia inspekcji sanitarnych i przeciwpożarowych. Właściciel powinien zapoznać się z harmonogramem inspekcji. Możesz dowiedzieć się, kiedy audytorzy wchodzą na strony odpowiednich działów.

Wyposażenie specjalne

Szatnie

 

Służba sanitarna zwróci uwagę na pomieszczenie gospodarcze. Na zajęciach tanecznych nie trzeba instalować pryszniców, ale powinno być miejsce na zmianę ubrań z indywidualnymi szafkami. Koszt jednego regału (dwóch szafek, dolnej i górnej) różni się w przybliżeniu od 3000 do 10 000 rubli.

Lustra

 

Co najmniej jedna ściana pokoju powinna być całkowicie dublowana. Koszt za metr kwadratowy lustra wynosi od 500 do 1500 rubli za 1 m².

Muzyka

 

Technika powinna odczytywać dyski i karty flash. Nowe proste centrum muzyczne będzie kosztować 3000 rubli używane mogą kosztować 1000 rubli. Możesz zaoszczędzić pieniądze i nie kupować sprzętu, jeśli nauczyciele są gotowi przyjść z magnetofonem lub laptopem.

Wentylacja

 

Możesz to zrobić przy otwartych oknach, ale lepiej jest zainstalować klimatyzator, aby stale utrzymywać komfortową temperaturę (do +20 stopni). Instalacja klimatyzacji będzie kosztować 5000–8000 rubli plus koszt samego urządzenia.

H&F dziękuje za pomoc w przygotowaniu materiału.
Szkoła tańca Concord, klub DanceClass, sala taneczna w sklepie Pompons.ru i nauczyciel Jarosław Zagorts

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

House of Cards: Historia powstania i upadku największej witryny pokerowej PokerStars
Chmura wiedzy

House of Cards: Historia powstania i upadku największej witryny pokerowej PokerStars

Pewnego dnia rosyjski rząd zastanawiał się nad zalegalizowaniem pokera online. Wcześniej w Stanach Zjednoczonych, gdzie hazard jest również zabroniony, kilka stanów zniosło zakaz pokera online. PokerStars, największy na świecie poker room online, zdecydował się na skorzystanie z tego, ale się nie udało. Na początku czerwca okazało się, że mała kanadyjska firma Amaya Gaming kupuje PokerStars, które nie wróciły na rynek amerykański.
Czytaj Więcej
Business Geek: Dobry czas na publikowanie w sieciach społecznościowych, błędach mózgu i innych hitach tygodnia
Chmura wiedzy

Business Geek: Dobry czas na publikowanie w sieciach społecznościowych, błędach mózgu i innych hitach tygodnia

Przedsiębiorca: Najlepszy czas na publikowanie w sieciach społecznościowych LinchpinSEO opracowało infografikę, która wyraźnie pokazuje, kiedy najlepiej publikować w sieciach społecznościowych dla różnych firm. Co dziwne, najwięcej polubień w wiadomościach otrzymano w niedzielę, użytkowników najbardziej interesuje sport i technologia w poniedziałek, a finanse w sobotę.
Czytaj Więcej