Chmura wiedzy

Kto chce zostać milionerem: 8 gier o tworzeniu firmy

Game Dev Tycoon

Gra o firmie, która tworzy gry. Dostępne dla systemów Windows, Mac i Linux, a także Windows 8 Store. Wszystko zaczyna się w latach 80. XX wieku, twój bohater siedzi przy komputerze w garażu (filmowcy zrozumieją, jaki samochód jest w nim), wybiera nazwę firmy i pierwszej gry, jej gatunek, motyw, platformę. W tym procesie będziesz musiał wybrać kombinację fabuły i rozgrywki, zatrudnić, zwolnić i zatrudnić pracowników, redystrybuować budżet, tworzyć i aktualizować silniki, angażować się w reklamę, brać udział w wystawach, testować gry pod kątem błędów, otrzymywać recenzje prasowe i, oczywiście, sprzedawać je.

Na oczach przejdzie cała historia branży gier: od gier tekstowych po MMORPG. Twoim głównym zadaniem jest rozwój firmy i nie bankrutowanie. Jeśli masz pytania, możesz je zadać w tej społeczności. Tam możesz pobrać wersję rosyjską. Nawiasem mówiąc, twórcy Game Dev Tycoon sami zasłynęli z żartu o piratach, publikując na torrentach nieco zmodyfikowaną wersję gry, w której nie można wygrać. W tej wersji utworzona firma ponosi straty z powodu piractwa.

Potentat Burgera

Satyryczna gra online o zarządzaniu McDonald's, stworzona przez znanego włoskiego programistę Molleindustrię. Od 10 lat firma tworzy „leki homeopatyczne dla idiotyzmu przemysłu rozrywkowego w postaci bezpłatnych gier online”. Burger Tycoon to klasyczna symulacja biznesowa. Gracz jest odpowiedzialny za całą produkcję i sprzedaż fast foodów, która jest tutaj podzielona na cztery strefy: pastwisko, rzeźnia, restauracja i centralne biuro.

Aby uprawiać soję, musisz wycinać lasy i stawić czoła eko-aktywistom. Krowy będą musiały dodać hormony i mączkę kostną do swojego pożywienia, a kiedy osiągną wystarczającą ilość tłuszczu, zabij. Czasami umrą z powodu epidemii. Po pierwszych skargach klientów na jakość mięsa będziesz musiał przekupić przedstawiciela służby sanitarnej i epidemiologicznej. W samej restauracji musisz monitorować przygotowanie hamburgerów i pracę pracowników, którzy są czasem leniwi, niezadowoleni z pracy lub po prostu niekompetentni. Pracowników odpowiednio należy obwiniać, zwalniać, zachęcać odznakami i w każdy możliwy sposób utrudniać im próby wykorzystania praw. Biuro zatrudnia reklamodawców, menedżerów PR i zarząd. Powinieneś skontaktować się z nimi, jeśli masz poważne problemy. Na przykład sprzedaż spada, a ty musisz wymyślić nowe reklamy, albo znów jesteś oskarżany o to, że twoje burgery są przyczyną otyłości u dzieci i musisz zgodzić się z władzami, aby nie podejmowały żadnych działań.

Recordshop Tycoon

Prosta gra online o zarządzaniu sklepem muzycznym. Wszystko zaczyna się od tego, że gracz kupuje dla siebie wolny pokój. Ponieważ stolica początkowa jest niewielka, może sobie pozwolić na zwykły hack na obrzeżach miasta. Następnie musi wybrać, które gatunki go sprzedać. To nie jest prosta sprawa, ponieważ każda dzielnica miasta ma swoje gusta i rozumie, czego chcą klienci, obserwując je tylko przez kilka dni. Aby przyciągnąć klientów, możesz kupić reklamy, wystarczy wybrać, który z nich: w radiu, w gazecie, w Internecie lub rozdawać ulotki, które, nawiasem mówiąc, są najtańsze.

Gdy gracz ma darmowe pieniądze, może zorganizować swój sklep: na przykład zawiesić neon, postawić stojak ze słuchawkami do słuchania dysków, kupić konsolę DJ-ską. Każdego ranka do gazety będą przychodzić dobre i złe wiadomości, które mają wpływ na biznes. Satysfakcja klienta jest mierzona karmą. Na przykład, jeśli jest wielu kupujących, być może będą musieli stać w długich kolejkach, spowoduje to niezadowolenie, spadnie karma i popularność sklepu z tym. Jeśli biznes się powiedzie, nadejdzie czas, aby otworzyć kolejny punkt sprzedaży - w grze możesz zbudować całą sieć sklepów muzycznych w mieście Rubato Hills (które nie jest z tego powodu nazwane).

The Sims 2: Otwórz na biznes

Dodatek do symulatora życia The Sims 2, w którym gracz ma możliwość założenia własnej firmy. Może sprzedawać towary lub usługi według własnego wyboru, zatrudniać i zwalniać pracowników, komunikować się z klientami, a nawet angażować się w produkcję towarów. W tej wersji zmienia się rodzaj simów mieszkających w okolicy: wśród nich jest rodzina zajmująca się produkcją zabawek, właściciel kwiaciarni i bogaty potentat, który jest właścicielem klubu nocnego.

Aby otworzyć firmę domową, musisz przejść do telefonu i wybrać opcję „Firma”. Po otwarciu firmy w prawym górnym rogu ekranu pojawia się panel z informacjami o lojalności klientów, personelu, księgowości, cenach towarów i usług. Właściciel może wyznaczyć pracowników na kilka stanowisk: sprzątającego, kasjera, sprzedawcy, kierownika zakupów. Jeśli istnieją maszyny do produkcji robotów, bukiety kwiatów lub zabawek, właściciel może powierzyć pracownikowi produkcję tych towarów. Długa praca nad każdą specjalnością gromadzi doświadczenie. Im bardziej doświadczony pracownik, tym więcej musi zapłacić, ale pracują lepiej. Przychodzący klienci będą mieli skalę zainteresowania ponad ich głowami. Jeśli uda ci się przekonać ich do zakupu towaru, waga zostanie wypełniona. Jeśli klienci są dobrze obsługiwani, ich lojalność wobec firmy wzrasta. Im większa lojalność klientów, tym wyższy poziom firmy. Zwiększenie poziomu firmy pozwala jej właścicielowi na zdobycie nowych umiejętności biznesowych, a także pozwala na wzrost cen.

Kapitalizm 2

Gra Mastodon. Majestatyczny, monumentalny i bardzo starożytny - pierwsze wydanie miało miejsce w 1995 roku. Kapitalizm 2 jest tak wiarygodny, że odzwierciedla prawa ekonomiczne, że wydział Stanforda i Harvarda zaczął nawet używać go do celów edukacyjnych. Magazyn Computer Gaming World nazwał go jedną z 15 najtrudniejszych gier wszechczasów, oferując wszystkim, którzy ją zdobyli, dyplom MBA.

Istnieją dwie opcje gry. Możesz rozpocząć działalność od zera lub wybrać jeden ze scenariuszy zarządzania firmą w trudnej sytuacji. W pierwszym przypadku gracz otrzymuje znaczny kapitał początkowy na otwarcie własnej działalności gospodarczej: sklep, fabrykę, laboratorium, farmę, kopalnię lub szyb naftowy. Najlepiej byłoby, gdybyś starał się zbudować pionowo zintegrowane przedsiębiorstwo, w którym gracz będzie posiadał kopalnie lub pola uprawne, fabryki i sklepy. Imperium buduje się w obliczu ostrej konkurencji, zmieniających się cen gruntów i niestabilnego popytu.

Lemoniada Potentat 2

Jest to nieskomplikowana, ale czuła gra, w której możesz zarządzać kioskiem sprzedającym lemoniadę. Istnieją wersje na PC, MacOS X, Windows Mobile, iPhone.

Aby firma była rentowna, musisz zwrócić uwagę na wiele czynników: gdzie postawić stoisko, zgodnie z jakim przepisem zrobić lemoniadę, za jaką cenę ją sprzedać, jak poradzić sobie z liniami, ile wydać na reklamę, czy zatrudnić dodatkowych pracowników i klauna. Ponadto gra zmienia pogodę, w gazetach pojawiają się wiadomości, które przeszkadzają lub pomagają firmie i wymagają reakcji gracza. Za miejsce trzeba zapłacić czynsz, który różni się w zależności od jego popularności. Jeśli klienci będą zadowoleni, wrócą ponownie. Ale jeśli ulica jest zimna i mokra, będziesz mieć tylko kilku kupujących przez cały dzień. Ogólnie wszystko jest jak w życiu.

Restauracja

VKontakte ma ogromną liczbę podobnych aplikacji dedykowanych do zarządzania restauracjami. Najpopularniejszy, Restaurateur, został zamknięty z powodu naruszenia praw, a na jego miejscu pojawiło się nowe rzemiosło, jednym z nich jest Restauracja.

Pomysł jest prosty: gracz dostaje pokój - musisz kupić meble i sprzęt kuchenny, zatrudnić pracowników, kupić jedzenie. Meble i urządzenia muszą zostać naprawione. Personel musi zostać przeszkolony do wydajniejszej pracy. Na koniec każdego dnia pracownicy muszą płacić pensję, w przeciwnym razie rezygnują. Ponadto ich nastrój z czasem maleje, co można poprawić za pomocą premii. Twoi konkurenci mogą wysyłać szkodniki do twojej restauracji: złodzieje, łobuziaki i knury. Łobuz niszczy meble, dziwka psuje nastrój personelu, a złodziej bierze monety. Od czasu do czasu bezdomni wchodzą do restauracji, co psuje jej reputację. Jeśli odwiedzający opuszczą restaurację niezadowoleni, poziom reputacji również się obniży. Możesz poprosić znajomych na VKontakte, aby pracowali dla ciebie jako kucharze i kelnerzy za darmo.

Park dzikiej przyrody 2

Gra dla tych, którzy chcą być właścicielem bardzo niezwykłego biznesu - zoo. Pomimo faktu, że główną dumą firmy deweloperskiej są właśnie realistycznie rysowane zwierzęta, jest to nadal dobry symulator ekonomiczny.

Gracz ma określony budżet, który musi być właściwie przydzielony na potrzeby zoo: pensje ogrodników, opiekunów i weterynarzy, żywność dla zwierząt, zakup wolier, karmników, zabawek. Aby przyciągnąć odwiedzających, musisz kupić reklamy, wymyślić koncepcję kampanii marketingowych, rozrywki, atrakcji, budować kawiarnie i namioty z lodami. Będzie wystarczająco problemów: zwierzęta będą chore, klienci będą się nudzić, coś w parku będzie ciągle pękać. Aby właściwie zarządzać zoo, konieczne będzie zbadanie nawyków i cech zwierząt, które nie mogą się radować, ponieważ w rosyjskiej wersji gra została wyrażona przez Mikołaja Drozdowa.

Obejrzyj wideo: Jak zostać milionerem Fastlane milionera - MJ DeMarco (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Serpentyny - jak zarabiać na transmisjach gier komputerowych
Ludzie w mieście

Serpentyny - jak zarabiać na transmisjach gier komputerowych

Strumienie gier komputerowych - lub transmisje z procesu gry z komentarzami samego gracza w Internecie - od dawna są znane w społeczności graczy, ale stały się stosunkowo popularne wśród szerokiej publiczności. Jednym z katalizatorów popularyzacji tego rodzaju rozrywki w sieci była streamerka Karina, ładna miniaturowa dziewczyna, która zasłynęła w sieciach społecznościowych ze względu na jej surowy, a nawet agresywny sposób komunikowania się z widzami.
Czytaj Więcej
Kto buduje stadion Zenit Arena
Ludzie w mieście

Kto buduje stadion Zenit Arena

W Petersburgu nadal budują stadion na półfinały Mistrzostw Świata 2018. Na tle ogólnego niezadowolenia mieszkańców miasta i masowych zarzutów w mediach, Życie wokół spotkało tych, którzy pracują nad projektem każdego dnia, i zapytało, jak wpływa na nie tło informacyjne i dlaczego mieszkańcy naprawdę potrzebują Zenit Arena.
Czytaj Więcej
Gram w zespole coverowym
Ludzie w mieście

Gram w zespole coverowym

Jednym z założeń sukcesu firmy jest: skorzystanie z najlepszych doświadczeń, aktualizacja, udoskonalenie na swój sposób i wdrożenie. W rzeczywistości takie podejście dotyczy nie tylko firm i przedsiębiorców, ale także świata show-biznesu. Faktem jest, że dziś popularność grup osłaniających rośnie i stopniowo zastępują oryginalne grupy autorów z imprezy Olympus.
Czytaj Więcej