Chmura wiedzy

Business Geek: Mail do kawiarni, sekrety gier komputerowych, monetyzacja wideo i inne hity tygodnia

Monocle: Los Angeles Sklepy krawieckie

Miasto Aniołów ma reputację stolicy przemysłu filmowego i świata gwiazd, ale mimo to działają tu produkcje dalekie od uroku. Monocle odwiedził fabryki odzieży i rozmawiał z lokalnym przemysłem tekstylnym o tym, jak przetrwają i konkurują z Chińczykami.

Businessweek: Post Office Cafe
i sklepy

Podczas gdy Rosjanie przysięgają na Russian Post za powolność i niekończące się linie, Amerykanie otrzymują paczki w kawiarniach. Jest to część programu USA. Usługi pocztowe i poczta wiejska. Dzięki temu departamenty rządowe oszczędzają pieniądze, a przedsiębiorcy, którzy zgadzają się zostać partnerami, mają szansę na pozyskanie dodatkowych klientów spośród odbiorców paczek.

Przewodowe: tajne wiadomości od twórców gier

Publikacja mówi o tym fenomenie, popularnym wśród twórców wczesnych gier komputerowych: dręczeni ciężką pracą, programiści, aby jakoś się zabawić, pozostawili wiadomości użytkownikom. Może to być seria dziwnych dźwięków w symulatorze samochodu lub wiadomość ukryta w kodzie z datą urodzin.

The New Yorker: A History of Occupy Wall Street
i jego ideolog

New Yorker opublikował świetną historię o korzeniach ruchu Occupy Wall Street i jednej z jej inspiracji ideologicznych, antropolog David Greber, który wymyślił hasło „We Are 99%”. Początkowo był zwolennikiem protestu horyzontalnego, bez przywódców. Początkowo jego idee zwyciężyły, ale protestanci nie osiągnęli swoich celów. W dużej mierze dlatego, że nie byli w stanie wyrazić ich wyraźnie.

Frank Besteiro: 4 strategie zarabiania na treściach wideo

Dyrektor ds. Rozwoju AOL, Frank Besteiro, napisał o tradycyjnych sposobach zarabiania na filmach w YouTube. Mówi o funkcjach korzystania z lokowania produktu i pre-rollów z reklamą, przyciągania sponsorów i płatnej subskrypcji. „Możesz zarabiać dużo pieniędzy na wideo, musisz tylko wiedzieć, jak”, jest przekonany.

Wired: Świat jako centrum handlowe

Amerykański profesor John Bartholdi wraz ze swoimi studentami postanowił przetestować siłę usług pocztowych. Podczas operacji wojsk amerykańskich w Iraku wysłał paczki do strefy wojny, korzystając z różnych usług dostawczych. FedEx jako pierwszy poinformował o realizacji zamówienia, a następnie DHL, a paczka UPS została zwrócona w Dubaju. Ta historia dowodzi, że wraz z rozwojem handlu online świat stał się dużym centrum handlowym. Publikacja mówi, jak to działa.

Obejrzyj wideo: Kamila Sidor - Geek Girls Carrot w Business Misja - Inspirujące wywiady z ludźmi sukcesu (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Najdziwniejsze patenty znanych firm
Skrzynie

Najdziwniejsze patenty znanych firm

Pewnego dnia największy producent samolotów Airbus opatentował foteliki rowerowe do samolotów. Jednocześnie kierownictwo firmy przyspieszyło, aby zapewnić wystraszonych pasażerów, że nie zamierza jeszcze wprowadzić nowego produktu do produkcji. Airbus opatentował wynalazek w rezerwie, próbując przewidzieć, które technologie będą poszukiwane w przyszłości.
Czytaj Więcej
Alexander Auzan „Ekonomia wszystkiego”
Skrzynie

Alexander Auzan „Ekonomia wszystkiego”

Alexander AUZAN Doktor nauk ekonomicznych, profesor, publicysta, dziekan Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Moskiewskiego MV Łomonosow Człowiek W wyniku cudzołóstwa wielkiego filozofa i ekonomisty Smitha z francuskim Oświeceniem okazał się Homo economus - wszechwiedzącym egoistycznym dranem, który ma nadprzyrodzone zdolności racjonalizacji i maksymalizacji swojej użyteczności.
Czytaj Więcej
Maniak biznesu: sekrety na Instagramie, interesy kobiet i inne hity tygodnia
Skrzynie

Maniak biznesu: sekrety na Instagramie, interesy kobiet i inne hity tygodnia

Fast Company: Jak właściwie opisać siebie i swoją pracę W czasopiśmie Fast Company opublikowano artykuł, w którym bardzo ważne jest, aby używać właściwych słów w odniesieniu do swojej pracy. Jeśli zastąpisz wyrażenie „muszę” słowem „chcę”, życie będzie lśniło nowymi kolorami, jak napisano w publikacji. Amber Re, założyciel i dyrektor generalny Centrum Psychologicznego Bold Academy, opracował Słownik niekonwencjonalny, który zawiera nowe definicje najczęstszych słów.
Czytaj Więcej
Eugene napisał „System Kudrina”
Skrzynie

Eugene napisał „System Kudrina”

H&F czyta jedną książkę biznesową tygodniowo i wybiera z niej interesujące punkty. Tym razem czytamy książkę dziennikarza Jewgienija Pismennaya na temat centralnej postaci polityki gospodarczej Putina, Aleksieja Kudrina. Opowiadając historię byłego Ministra Finansów, autor odtwarza przełomowe wydarzenia rosyjskiej polityki ostatnich 20 lat z punktu widzenia ich bezpośredniego uczestnika.
Czytaj Więcej