Chmura wiedzy

Bez wstawania z fotela: 5 platform internetowych przyciągających inwestycje

Zakładając firmę, ludzie najpierw zadają pytanie „Skąd wziąć pieniądze?”. Jest tu wystarczająco dużo opcji: możesz szukać inwestora przez połączenia offline, iść do inkubatora przedsiębiorczości lub skontaktować się z funduszem venture. Dla najbardziej leniwych istnieją platformy, które agregują zarówno sprzedawców (start-upy), jak i kupujących (inwestorów). Formalności, takie jak rejestracja osoby prawnej, znikają tutaj. W większości przypadków wystarczy poprawnie zaprojektować profil projektu i przekazać go administratorom witryny do zatwierdzenia. Jeśli znajomość startupu i inwestora zakończyła się sukcesem, transakcje są zawierane w zwykły sposób - nie zostały jeszcze wynalezione narzędzia do sprzedaży akcji spółki w Internecie.

Anioł

Najsłynniejsza z witryn łączących start-upy szukające finansowania i inwestorów na tej samej stronie. Spawnował wiele klonów w wielu krajach świata. Od czasu uruchomienia projektu w 2010 r. 3500 „absolwentów” AngelList zebrało w sumie 2,2 miliarda dolarów. W rzeczywistości jest to ogromna baza ludzi i firm, w jakiś sposób związana z rynkiem inwestycji venture. W szczególności usługa ta pozwala rekrutować pracowników do zespołu projektowego lub, przeciwnie, tworzyć CV w nadziei, że zainteresuje kogoś (tylko w maju 8600 osób znalazło pracę w ten sposób). Obecnie w rosyjskim segmencie AngelList zarejestrowanych jest prawie 400 firm i 3 200 inwestorów.

 

Punkt początkowy

Pierwsza rosyjska platforma do wyszukiwania inwestycji typu venture i firm inwestycyjnych. Baza danych zawiera 4500 projektów. Użytkownicy StartupPoint zgromadzili 3,5 miliona dolarów na inwestycjach. Oprócz podstawowej funkcjonalności strona oferuje kategorię „Mentorzy”, w której inwestorzy oceniają start-upy. Wśród projektów oznaczonych jako „Najlepsze” są mobilny robot xTurion do opieki nad mieszkaniem z czujnikami ognia i dymu oraz usługa sprawdzania pisowni „Spelling”, która obiecuje poprawić literówki semantyczne.

Napartner

Witryna deklarująca najwyższą wartość inwestycji przyciągniętą dzięki rosyjskim odpowiednikom - 6,25 mln USD. Oddzielna sekcja zawiera listę udanych transakcji; te ostatnie obejmują 250 000 USD na studio tworzenia gier mobilnych Krivorukoff i 200 000 USD na mobilną platformę edukacyjną StudyApps. Twórcy Napartnera oferują również usługę „pakowania” startupów. Istnieje „gotowy sklep biznesowy”, w którym na przykład za 550 000 rubli można kupić butik z odzieżą damską w centrum handlowym, a za 1,2 miliona można kupić małą fabrykę perfum.

Poszukiwany kapitał wysokiego ryzyka

Młody zasób stworzony przy wsparciu funduszu inwestycyjnego Glavstart Arkady Moreinis. Założyciele nazywają ich serwis randkowy między startupami a inwestorami, ponieważ ich związek jest podobny do relacji mężczyzny i kobiety. Jako cechę wyróżniającą, Wanted Venture Capital obiecuje twardą moderację członków społeczności po obu stronach. Projekty do rejestracji muszą mieć co najmniej publicznie dostępny działający prototyp. Witrynie nie można zaprzeczyć, jak na ironię: kwota inwestycji potrzebnych startupom jest wyświetlana jako procent kosztów sześćsetnego Mercedesa.

Pitchbook

Najbardziej zamknięte i wymagające rosyjskie tereny inwestycyjne. Nie możesz wyświetlić katalogu startowego bez dołączenia do społeczności. PitchBook nie uwzględnia projektów na poziomie pomysłów. Ograniczenia nakładów są wyraźnie wskazane: firma musi konsekwentnie generować przychody przez około rok, być jednym z liderów dużego segmentu i mieć potencjał co najmniej dziesięciokrotnego wzrostu w ciągu trzech lat. W drodze wyjątku platforma może zaakceptować projekt bez przychodów, ale z głównym inwestorem. W zamian PitchBook oferuje fachową wiedzę i wsparcie zespołu, który podobno był zaangażowany w transakcje online o wartości 213 milionów dolarów.

Obejrzyj wideo: Zawsze wstawaj przed 6 rano (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Syfony, radiola i masło orzechowe: Jak działa sklep „pchli targ” w Irkucku
Biznesmenów

Syfony, radiola i masło orzechowe: Jak działa sklep „pchli targ” w Irkucku

„Twoja półka” to przestrzeń, która łączy ręcznie robioną galerię, sklep z antykami i pchli targ: to słowo nie jest nieśmiałe, przechodząc do szyldu i wspierając najlepsze tradycje europejskich pchli targ. Właściciel sieci Irkuck Nikita Chibiskov powiedział Life wokół, skąd pochodzą towary i klienci, dlaczego taka przestrzeń nie jest możliwa w Internecie i co kupuje większość mężczyzn i turystów.
Czytaj Więcej
Jak Busfor zmienia rynek autobusów
Biznesmenów

Jak Busfor zmienia rynek autobusów

„100 rubli za bilet autobusowy Busfor między Petersburgiem a Moskwą” - wygląda na to, że wszyscy napisali o tym wiadomości (i nie byliśmy wyjątkiem). Chociaż wszystko oczywiście nie jest do końca prawdą: tak, koszt to naprawdę 100 rubli, ale są tylko cztery bilety na każdy autobus. I sztuczki na tym się nie kończą: kampania rozpoczyna się w wyznaczonym czasie (albo o 10:00, a potem o 21:30), bilety są sprzedawane jeden po drugim i trzeba za nie zapłacić w 15 minut.
Czytaj Więcej
Pościg: jak Lamoda walczy o kupującego
Biznesmenów

Pościg: jak Lamoda walczy o kupującego

Pozostawienie bez zakupu w sklepie internetowym Lamoda nie jest takie proste. Rzecz na stronie, którą odwiedził potencjalny nabywca, wyprzedzi go w reklamach w przeglądarce i biuletynach ze zniżkami. Kilka wiadomości e-mail z różnymi promocjami, osobistymi ofertami i kodami promocyjnymi może pochodzić z Lamody dziennie, a oglądany produkt pojawia się na stronach e-mail, na Facebooku i Instagramie.
Czytaj Więcej