Chmura wiedzy

12 cytatów o działalności przynoszącej straty z serii „Detective Agency” Moonlight ”(Moonlighting)

Seria z 1985 roku, w której wystąpił młody czarujący Bruce Willis. Nazwa Moonlighting to gra słów, w języku angielskim oznacza nie tylko „moonlight”, ale także „hack, łatwa praca boczna”. To w pełni odzwierciedla istotę tego, co dzieje się w agencji detektywistycznej: nikt tu nie pracuje poważnie, reżyser głośno trzęsie się i spędza dzień na oglądaniu quizów telewizyjnych. Właściciel firmy, poprzednia topowa modelka Madeline Hayes, postanawia zamknąć przynoszące straty przedsiębiorstwo, ale fascynuje go rzemiosło detektywa i postać Willisa.

- Chcesz powiedzieć, że wszystko, co zarobiłem w wieku 14 lat, zostało mi skradzione, a nawet nie mam gdzie szukać pomocy?

- Tak, twoi menedżerowie wyciągnęli wszystko do ostatniego centa, ale nadal masz inne źródła dochodów. Zainwestowałeś w firmy. Słuchaj, jesteś współwłaścicielem sklepu z perfumami, sklepów z książkami pornograficznymi i agencji detektywistycznej. W ciągu ostatniego roku ta inwestycja przyniosła Ci 432,000 USD straty.

Jesteś zimną, lodowatą kobietą, jakby zasypała cię głowa. Potrzebujesz wesołego faceta takiego jak ja!

„Czy jesteś tym samym Maddy Hayes?” Dziewczyna z butelką szamponu „Blue Moon”? Światło księżyca w każdej butelce? Jestem w tobie zakochany! Co przyszedłeś mi powiedzieć?

- Co cię zwolniło. Niedawno doświadczyłem pewnych niepowodzeń finansowych, a to, wraz z faktem, że biuro spowodowało znaczne straty w ostatnich latach, powoduje, że go zamykam i to natychmiast. Mam nadzieję, że wszystkie konta wydatków i karty kredytowe otwarte w imieniu mojej firmy zostaną zwrócone mi lub mojemu przedstawicielowi. Zajmowane są również samochody będące własnością firmy.

- Co? Wybieracie moje Porsche ?!

 

- Powiedziałem, że jesteśmy partnerami biznesowymi!

„Nie jestem twoim partnerem!” On nie jest moim partnerem! Nie lubie go!

„Nie był moim przyjacielem!” Drzwi windy otworzyły się i spadły pod moje stopy. To się zdarza cały czas!

- A skąd wziął nóż w plecy?

- Ktoś prawdopodobnie utknął.

„Czy to prawda, że ​​zdecydowałeś się wejść w interesy i otworzyć nową agencję detektywistyczną, a morderstwo, które właśnie się wydarzyło, będzie Twoją pierwszą rzeczą?”

„Nie wahaj się, teraz nastąpi kolejne morderstwo!”

- Wypożyczmy inny samochód. A nawet taksówka!

- dlaczego Dlaczego to takie złe?

„Jest piękna, ale nie chcę, żebyś się odwróciła.” Na tylnym siedzeniu mamy zwłoki. Lub mężczyzna, który posunął się za daleko z niebieską szminką.

- Rozwiąż mnie!

„Nie, teraz czas porozmawiać trochę”.

„Czy zawsze tak jest z tobą?”

Jak?

- cicho

- Tak, dzisiaj jest cisza.

- rano? Na wiosnę? W poniedziałek?

-Tak, w latach osiemdziesiątych!

Jak myślisz, czy chcę wszędzie towarzyszyć blond kula puchu?

- Każdego ranka o 11:00 przybywa połysk butów, o 13:00 - barman, raz w tygodniu będą robili włosy w biurze w miejscu pracy, w budynku jest siłownia, codziennie ćwiczymy gimnastykę.

- A kiedy pracujemy?

- Przepraszam, co?

Mówisz z pełnymi ustami, nie sygnalizujesz, kiedy się obracasz, nie masz żadnego planu i umiejętności w zakresie administracji biznesowej! Jak ten typ może być szefem agencji detektywistycznej?

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Przyjemny z przydatnymi: 10 zasad dobrego interfejsu
Chmura wiedzy

Przyjemny z przydatnymi: 10 zasad dobrego interfejsu

Plato DNEPROVSKY Współzałożyciel i CEO firmy użyteczności publicznej UIDG Bądź prostszy Nikt nie anulował reakcji fizjologicznych. Złożone interfejsy przeciążają psychikę i mózgowi trudno jest przetwarzać informacje. Gdy tylko stanie Ci się coś trudnego, nieświadomie przekształca się w negatywne emocje.
Czytaj Więcej
Nikołaj Kononow o nowej książce Malcolma Gladwella „David and Goliath”
Chmura wiedzy

Nikołaj Kononow o nowej książce Malcolma Gladwella „David and Goliath”

Nikołaj KONONOV redaktor naczelny H&F, autor książek „Kodeks Durowa” i „Bóg bez samochodu: opowieści o 20 szalonych ludziach, którzy załatwili interesy od zera w Rosji”. Z początku wydaje się, że kpi z niego i ogólnie rzecz biorąc jest to uzasadnione. Nikt nie poda ręki pisarzowi ze 100 najlepszych wpływowych ludzi Czasu za rzucanie kartkami na stół, mówiąc: tak, oszukuję was, mali miłośnicy literatury faktu.
Czytaj Więcej
Co raporty spółki publicznej mówią o Rosji
Chmura wiedzy

Co raporty spółki publicznej mówią o Rosji

Często duże rosyjskie firmy mają zwyczajowe zwroty, odpowiadając na prośby mediów, prosząc je o komentarz na temat nowego prawa, komplikacji sytuacji geopolitycznej lub innych delikatnych kwestii. Możesz dowiedzieć się, co tak naprawdę myśli duży biznes, jest możliwe na podstawie raportów kwartalnych i rocznych, które firmy przygotowują wspólnie z niezależnymi audytorami dla SEC (amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych) i inwestorów.
Czytaj Więcej