Chmura wiedzy

Wszy: 10 bezpłatnych sposobów testowania witryny

Użyteczność

Każdy właściciel witryny chce wiedzieć, co tak naprawdę myślą jego odwiedzający. Co wydaje się im niezrozumiałe, złożone, denerwujące? Dlaczego odchodzą bez rejestracji i niczego nie kupując? Usługa Usabilla jest dobra, ponieważ po pierwsze pozwala uzyskać informacje zwrotne od użytkowników, a po drugie, w przeciwieństwie do innych testerów użyteczności, ma bazę danych testerów rosyjskojęzycznych. Zasada działania jest prosta: wysyłasz linki do stron w swojej witrynie i otrzymujesz opinie na temat tego, co jest z nimi nie tak. Możesz zawęzić żądanie i poprosić testerów o wykonanie określonego zadania. Na przykład kup buty na stronie, komentując każdy krok. Jest jeszcze jedna dobra darmowa opcja - usługa Mouseflow, która pozwala rejestrować działania prawdziwych odwiedzających witrynę, a raczej ruchy ich myszy. Dzięki temu możesz dowiedzieć się, jak długo szukają właściwego produktu, jaką ścieżkę wybierają przed dokonaniem zakupu, co mylnie je wypełnia.

Zdolność adaptacji

Idealnie byłoby, gdyby nowoczesna strona dobrze wyglądała na różnych urządzeniach: smartfonie, tablecie, laptopie i telewizorze z dostępem do Internetu. Wraz ze wzrostem mobilnego ruchu internetowego adaptacja stron internetowych staje się kluczową funkcją. Istnieje wiele bezpłatnych narzędzi do sprawdzania działania strony na różnych urządzeniach w Internecie. Niektóre emulatory (iPhone Tester, iPad Peek) umożliwiają wyświetlanie witryny tylko na ekranie iPhone'a lub iPada, inne, jak Screenfly, na ekranach różnych telefonów komórkowych, w tym HTC, LG, BlackBerry i Samsung. Screenqueri ma największą próbkę. Oprócz obrazów popularna strona internetowa Gomez zapewnia analizy - informacje o tym, co można poprawić, aby strona wyświetlała się poprawnie na ekranie telefonu komórkowego.

Szybkość percepcji

Jeśli w ciągu pierwszych pięciu sekund użytkownik nie będzie w stanie zrozumieć, co robić w witrynie, najprawdopodobniej ją opuści. W tak trudnych warunkach konkurencji o uwagę publiczności ogromną rolę odgrywa pierwsze wrażenie na Twojej stronie. Usługa 5secondtest umożliwia eksperymentowanie z potencjalnymi klientami. Aby to zrobić, wyświetla stronę testerom przez pięć sekund, a następnie zaprasza ich do odpowiedzi na twoje pytanie. Na przykład, jakie jest ich ogólne wrażenie na stronie i dlaczego? Czy mogą zrozumieć, co robi twoja firma i jakie działania powinny podjąć w następnej chwili?

Ważność

Właściciel witryny nie musi być w stanie poprawić błędów w kodzie swojej witryny, ale musi wiedzieć o ich istnieniu. Aby sprawdzić poprawność witryny, należy sprawdzić, czy jej kod źródłowy jest zgodny ze standardami W3C (The World Wide Web Consortium). Nieprzestrzeganie tych norm i zasad może prowadzić do nieodpowiedniego wyświetlania witryny w różnych przeglądarkach i do uzyskiwania złej reputacji wśród wyszukiwarek. Uważa się, że prawidłowy kod wpływa na ranking witryny w wyszukiwarkach, ponieważ ważność kodu HTML jest jednym ze wskaźników jakości witryny. Możesz sprawdzić swoją witrynę pod kątem błędów, korzystając z usługi validator.w3.org.

Bezpieczeństwo

Konsekwencje wirusów infekujących witrynę mogą być tragiczne zarówno dla właściciela witryny, jak i jej odwiedzających. Najpopularniejsze bezpłatne silniki witryn, Joomla i WordPress, są najbardziej podatne na infekcje, ale reszta nie powinna się zrelaksować. Wszystko może się zdarzyć: kradzież haseł, danych osobowych i numerów kart plastikowych użytkowników, przekształcenie komputera w „zombie” wysyłającego spam (botnet), maskowanie, uczynienie strony niewidoczną dla wyszukiwarek, zamiana szczegółów płatności i wiele więcej. Aby to wszystko nie zaszkodziło firmie, musisz stale sprawdzać witrynę pod kątem złośliwego kodu. Aby to zrobić, możesz użyć takich bezpłatnych narzędzi, jak Dr.Web, Yandex for Webmasters (karta „Bezpieczeństwo”) i Alarm antywirusowy.

Wyświetl w przeglądarkach

Testy w różnych przeglądarkach są konieczne w celu ustalenia, czy witryna jest wyświetlana identycznie we wszystkich popularnych przeglądarkach (Google Chrome, Internet Explorer, Mozilla Firefox, Opera, Safari, Yandex.Browser). Tożsamość jest rozumiana jako brak zawalenia się układu i wyświetlania materiału o takim samym stopniu czytelności i stabilnym działaniu wszystkich funkcji. Zdarza się, że kod nie jest jednakowo postrzegany przez różne wersje tej samej przeglądarki. Aby śledzić te niuanse, możesz skorzystać z popularnej usługi płatnej lub jej bezpłatnych analogów browsershots.org i browserling.com. To prawda, że ​​w darmowych możesz trochę poczekać w kolejce od tych, którzy chcą.

Oczywiście witryna nie powinna spełniać standardów wszystkich istniejących przeglądarek. Po pierwsze, możesz po prostu użyć Google Analytics do badania statystyk odwiedzin, sprawdzając, z jakich programów korzystali użytkownicy. Po ustaleniu najpopularniejszej liczby odwiedzin warto rozpocząć testowanie i rozwiązywanie problemów.

Prędkość

Każda drobiazg, nawet powolne ładowanie strony, może sprawić, że potencjalny klient opuści witrynę. Badanie przeprowadzone w 2010 r. Wykazało, że ponad 30% użytkowników opuszcza stronę, jeśli ładuje się ona dłużej niż sekundę. 37% z nich nigdy nie wraca na tę stronę, a 27% idzie na stronę konkurenta. PageSpeed ​​Insights pozwala nie tylko zobaczyć czas ładowania strony i porównać go z optymalnym, ale także dowiedzieć się, co jest przyczyną tego błędu. Usługa zawiera szczegółowe zalecenia dotyczące optymalizacji elementów strony.

Zepsute linki

Hiperłącza prowadzące do nieistniejących stron i powodujące błąd 404 denerwują wszystkich. Zepsute linki pojawiają się z różnych powodów: wygasają lub pliki są usuwane, określane są nieprawidłowe adresy URL, zmieniają się adresy stron. Najgorszą cechą niedziałających linków jest niewidzialność: możesz długo poruszać się po swojej stronie, nie zwracając na nie uwagi. Dlatego warto od czasu do czasu sprawdzać witrynę pod kątem jej dostępności. Można to zrobić za pomocą bezpłatnych usług validator.w3.org, anybrowser.com i innych.

Pisownia

Jeśli właściciele witryny nie mogą sobie pozwolić na zatrudnienie korektora, prawdopodobieństwo błędów ortograficznych jest dość wysokie. Aby po raz kolejny nie pocierać nerwów gramatyki i po prostu inteligentnych ludzi, czasami warto sprawdzić witrynę pod kątem pisowni. Aby to zrobić, możesz skorzystać ze specjalnej usługi na webmaster.yandex.ru. Wystarczy wpisać adres URL witryny, aby podświetlić na żółto słowa, których nie ma w słowniku. Weryfikacja nie będzie działać na stronach wymagających autoryzacji. Możesz także skorzystać z usługi weryfikacji Quittance.ru, która jest bardziej szczegółowa i zwraca uwagę na szczegóły. Na wszelki wypadek możesz sprawdzić tekst pod kątem czytelności na stronie Juicy Studio.

Optymalizacja wyszukiwarek

Witryny są piękne, ale nieskuteczne. Seo-browser zapewnia doskonałą okazję do zobaczenia strony takiej, jaką widzą wyszukiwarki. Bez marszczeń, stylowych ramek i innych rozpraszających manewrów - tylko naga prawda. Przydatna usługa dla tych, którzy planują zoptymalizować witrynę pod kątem wyszukiwarek.

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Mały ptaszek poleciał: 7 ważnych faktów na temat IPO na Twitterze
Skrzynie

Mały ptaszek poleciał: 7 ważnych faktów na temat IPO na Twitterze

Usługa mikroblogowania przeprowadziła wczoraj IPO. Inwestorzy rzucili się na zakup papierów wartościowych, akcje wzrosły o 73%, a założyciele zmienili się w miliarderów. Chociaż rentowność firmy wciąż nie wchodzi w rachubę, Twitter spełnił wiele oczekiwań. Zakup mobilnej sieci reklamowej MoPub na krótko przed IPO i 70% przychodów z reklam z telefonu komórkowego zainspirowało przekonanie, że można skutecznie zarabiać na Twitterze.
Czytaj Więcej
„Zacznij od głównego”: jak ustalać priorytety
Skrzynie

„Zacznij od głównego”: jak ustalać priorytety

Jay PAPAZAN Keller Williams Realty Wiceprezes Gary KELLER Przedsiębiorca Porzuć długie listy rzeczy do zrobienia Zasada Pareto mówi, że niewielki procent przyczyn, zainwestowanych pieniędzy lub wysiłku jest odpowiedzialny za dużą część wyników, otrzymanych produktów lub wynagrodzenia. Niewielka część przyczyn powoduje lwia część konsekwencji.
Czytaj Więcej
„To nie będzie łatwe”: jak zostać dobrym liderem
Skrzynie

„To nie będzie łatwe”: jak zostać dobrym liderem

DOM PUBLIKACJI: Mann, Iwanow i Ferber, 2014 Pamiętaj o śmierci Jest jedna cecha, która odróżnia odnoszących sukcesy prezesów od przeciętnych - mogą się skoncentrować i dokonać właściwego wyboru, gdy wydaje się, że nie ma wyboru. Właśnie w tym momencie najbardziej chcesz się ukryć lub umrzeć, i decydujesz, którym jesteś CEO.
Czytaj Więcej