Chmura wiedzy

Business Geek: Najgorsze reklamy na Facebooku, wycieczki do Game of Thrones i inne cotygodniowe hity

Rosyjski reporter: jakie rosyjskie firmy przetrwały w ciągu pierwszych 25 lat

Publikacja obchodzi 25. rocznicę przyjęcia ustawy o współpracy, która położyła podwaliny pod rozwój przedsiębiorczości w naszym kraju. Założyciele Almaz Capital Partners Alexander Galitsky, były warsztat, który później otworzył Wimm-Billa-Danna, Davida Yakobashvili, szefa ru-Net i jednego z pierwszych inwestorów Yandex Leonida Bogusławskiego i innych, dzielą się swoimi wspomnieniami o tym, jak to wszystko się zaczęło.

Evgeny Gordeev: Będąc SMM-Shchik
nie wstydzę się

Założyciel projektu Pluso, Jewgienij Gordeiew, w odpowiedzi na zarzuty, które zbyt często pisze o swojej firmie w sieciach społecznościowych, napisał post o znaczeniu samo-PR. „Najgłupszą rzeczą dla założycieli, inwestorów, deweloperów i innych zaangażowanych osób jest próba„ pozostania przewodnikiem i umożliwienia dziewczynom zajmowania się PR ”. PR można zastąpić dowolną„ czarną ”pracą”, powiedział. Dla Pluso jest gotów zostać „co najmniej SMM-shchik, co najmniej sekretarką, co najmniej sprzątaczem, jeśli dzięki temu projekt będzie się powiększał o pięć do siedmiu procent tygodniowo”.

Businessweek: Wycieczki terenowe
z Game of Thrones

Wiadomo, że trylogia Władca Pierścieni zwiększyła obroty branży turystycznej w Nowej Zelandii, w której kręcono filmy, o 3 miliardy dolarów. Bardzo popularna seria Game of Thrones oparta na książkach George'a Martina może również stworzyć cały cel turystyczny. Tak więc firma Viator z San Francisco sprzedaje już trasy do Dubrownika, w pobliżu których odcinki zostały nakręcone w Royal Harbour, a także w Belfaście, których okolice były również wykorzystywane do kręcenia.

Bret Morsad: Zatrudnij tylko kreatywnych ludzi

Producent wykonawczy przekąsek Denver Perky Jerky, Bret Morsad, napisał o znaczeniu zatrudniania kreatywnych ludzi. Niektórzy menedżerowie uważają, że pracownicy nastawieni na kreatywność są potrzebni tylko do wykonania prac związanych z opracowywaniem nowych produktów. Ale to błędne stanowisko. Morsad przypomina oświadczenie prezesa Porsche, Petera Schultza: „Zatrudnij osobowość, trenuj swoje umiejętności”. Jednak przy zatrudnianiu kreatywnych pracowników należy pamiętać o kilku zasadach. W szczególności reżyser musi pozostawić otwarte drzwi i przygotować się do dyskusji na temat nowych pomysłów.

Mashable: 4 ważne pytania przy ubieganiu się o pracę

Publikacja zawiera listę czterech pytań, które należy zadać potencjalnemu pracodawcy bezpośrednio podczas rozmowy kwalifikacyjnej, aby zrozumieć, w jaki sposób kultura korporacyjna tej firmy pasuje do twojego światopoglądu. Uważa, że ​​należy zapytać o to, co się działo przez ostatni rok, czy często odbywają się spotkania z pracownikami, gdzie można zjeść lunch w okolicy i czy zwyczajowo kładzione są na stole zdjęcia rodzinne.

Inc.: Najgorsze sztuczki reklamowe na Facebooku

Firmy coraz częściej starają się zwrócić na siebie uwagę przy pomocy najpopularniejszej sieci społecznościowej na świecie. Oprócz tego coraz częściej zdarzają się awarie marketingowe, kiedy zamiast entuzjastycznych upodobań, taka reklama przyniosła jedynie szyderstwo. Publikacja przypomina najbardziej katastrofalne sposoby promowania się na Facebooku. Wśród nich jest zdjęcie kociąt zamiast zdjęcia produktu firmy.

Obejrzyj wideo: Kamila Sidor - Geek Girls Carrot w Business Misja - Inspirujące wywiady z ludźmi sukcesu (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Jak i ile Rosjan odpoczywało
Liczby pierwsze

Jak i ile Rosjan odpoczywało

Wczoraj serwis OneTwoTrip opublikował badanie na temat tego, ile czasu Rosjanie spędzają na zagranicznych podróżach - czas wakacji jest skrócony czwarty rok z rzędu. Życie w okolicy pokazało, jak i ilu Rosjan odpoczywa tego lata. 50% zagranicznych wyjazdów letnich trwało 7 dni, w 2014 r. Ich udział wyniósł 33%.
Czytaj Więcej
Najdroższe i najtańsze świeże gazety
Liczby pierwsze

Najdroższe i najtańsze świeże gazety

Gazety biznesowe Kommersant, Vedomosti i RBC z 10 czerwca ukazały się na pierwszej stronie pod hasłem „I / We Ivan Golunov”. W wielu kioskach kopie już się wyczerpały, na internetowych tablicach ogłoszeń pojawiły się pierwsze oferty dealerów. Życie wokół mówi, ile możesz kupić rzadkie liczby.
Czytaj Więcej
Najdroższy i najtańszy burger w Petersburgu
Liczby pierwsze

Najdroższy i najtańszy burger w Petersburgu

Tylko w ciągu ostatnich sześciu miesięcy w Sankt Petersburgu otwarto ponad 10 nowych domów z burgerami, a obecnie istnieje ponad 40 niesieciowych placówek specjalizujących się w super popularnych fast foodach. Ponadto burgery są gotowane w wielu innych kawiarniach i restauracjach, w tym drogich, ponieważ zakres ich cen może być bardzo duży.
Czytaj Więcej
O ile wzrosły ceny mieszkań dla fanów
Liczby pierwsze

O ile wzrosły ceny mieszkań dla fanów

Zostały około dwa tygodnie przed Mistrzostwami Świata, które odbędą się w 11 miastach Rosji. Eksperci Avito Real Estate oszacowali krótkoterminowe ceny wynajmu w tych miastach dzięki Mistrzostwom Świata w 2018 r. I dowiedzieli się, ile wzrosły w przeddzień świątecznego futbolu. 250 tysięcy rubli dziennie to najdroższe mieszkanie dla fanów.
Czytaj Więcej