Chmura wiedzy

Rozpocznij działalność gospodarczą: pralnia samoobsługowa

Mafiosi Al Capone wiedział, jak zmaksymalizować korzyści pralni samoobsługowych: wykorzystał mały biznes jako przykrywkę dla swoich spraw związanych z bootlegingiem. W Rosji nie ma zbyt wielu podobnych zakładów: dzieje się tak, ponieważ próg wejścia jest dość wysoki. Według szacunków H&F otwarcie małej pralni na pięć samochodów nie będzie tańsze niż za 3,5 miliona rubli. Przy średnich stawkach rynkowych (50-100 rubli za godzinę prania) przychód na miesiąc wyniesie około 100 000 rubli. Jeśli wykonasz pralnię na 20 samochodów siedzących i kilka suszarek, osiedlisz się w pobliżu uniwersytetu i zawrzesz umowę z pobliskimi restauracjami, salonami kosmetycznymi i prywatnymi przedszkolami, możesz odzyskać koszty w ciągu zaledwie półtora do dwóch lat, a następnie zarobić do 800 000 rubli miesięcznie. To prawda, że ​​jest to kłopotliwa sprawa, więc lepiej jest skorzystać z franczyzy sprzedawanej przez wiele istniejących sieci pralniczych.

Oprócz oczywistych klientów - studentów, młodych najemców bez własnych pralek i małych firm - właściciele samochodów domowych przyjdą także do pralni, w której nie można prać kurtek, dywanów lub koców.

Pokój

Najlepiej nadają się podłogi w piwnicach budynków mieszkalnych. Aby je wypożyczyć, należy skontaktować się z HOA. Tam mogą podać preferencyjne warunki, a następnie czynsz wyniesie 1000 rubli za mkw. na miesiąc. Cóż, jeśli pranie będzie znajdować się w pobliżu akademików.

Normy sanitarne określają pewne wymagania dotyczące pomieszczeń. Mała pralnia na 3-5 pralek może znajdować się na 20-30 m2. Wysokość sufitów w takim pomieszczeniu powinna wynosić co najmniej 3 m.

Warto wziąć pod uwagę koszty utrzymania infrastruktury. Rachunki za prąd i wodę będą dość duże: w zależności od obciążenia będziesz musiał zapłacić kilkadziesiąt tysięcy rubli. Od 2012 roku Mosenergo współpracuje z osobami prawnymi na nowych zasadach, ustalając tylko najwyższą możliwą cenę za kilowat. Nieuregulowane ceny za każdy miesiąc są publikowane na stronie. Ostateczna cena jest ustalana przez dostawcę energii. Taryfy wodne różnią się w zależności od regionu; w Moskwie można je znaleźć na stronie Mosvodokanal.

Naprawa

Przede wszystkim konieczne będzie dostosowanie pomieszczeń do norm sanitarnych przyjętych w 2010 roku. Najprawdopodobniej będziesz musiał wydać pieniądze na utrzymywanie wody i instalowanie okapu. Koszt prania pięciu samochodów może wynosić od 30 000 do 70 000 rubli.

Zwróć uwagę na poziom twardości wody. Jeśli jest zbyt wysoka (w Moskwie, zgodnie z mapą Mosvodokanal, takie problemy nie powinny wystąpić), będziesz musiał zainstalować specjalny filtr.

Dokumenty

Zanim zaczniesz pracować, musisz przejść kontrolę w Rospotrebnadzor, ponieważ usługi pralnicze są tego rodzaju czynnościami, w których możesz zrobić za pomocą prostego powiadomienia. Możesz przeczytać o tym, jak zadzwonić do inspektora do siebie na stronie internetowej agencji. Z reguły od momentu przesłania wniosku elektronicznego do weryfikacji upływa od jednego do dwóch tygodni.

Oczywiście dokumenty są wymagane na początku aktywności zawodowej - musisz zarejestrować się jako IP lub LLC.

Wyposażenie specjalne

Praniei suszarki

 

Zakup sprzętu jest najdroższą częścią organizacji procesu. Należy pamiętać, że wymagane są profesjonalne maszyny o obciążeniu od 5 do 8 kg. Pralki dla gospodarstw domowych mogą być instalowane, ale musisz być przygotowany na ich wczesne uszkodzenie. Nie są przeznaczone do dużej stałej ilości prania, będą działać nie dłużej niż rok.

Na rynku jest szeroki wybór: rosyjskie samochody z fabryki maszyn Vyazemsky pod marką Vyazma, samochody produkowane przez NPP Antares, niemieckie Miele, American Maytag, szwedzki Electrolux i inne. Cena każdego waha się od 300 000 do 500 000 rubli. Maszyny do suszenia i prasowania kosztują mniej więcej tyle samo.

Chemia gospodarcza

 

Pranie dla 5 samochodów o średnim obciążeniu miesięcznie wyda 5-7 kg proszku, a także 3-5 litrów wybielaczy i odżywek. Z reguły cena porcji środków czyszczących wynosi 10-30 rubli. Ważne jest, aby dać klientowi możliwość korzystania z własnych środków czyszczących.

Oprócz proszku do prania potrzebujesz proszku do usuwania kamienia. Klient nie zapłaci za to, więc do miesięcznych wydatków trzeba będzie dodać około 1000 rubli.

Poczekalnia

 

Na wyposażenie poczekalni można wydać około 20 000 rubli. Lepiej jest rozjaśnić: pomaluj ściany, postaw sofę, stolik kawowy, kilka krzeseł, chłodnicę wody i router Wi-Fi. Dzięki temu odwiedzający nie będą się nudzić, jeśli będą musieli poczekać na pranie lub uwolnienie samochodu.

Pralnia nie może obejść się bez administratora. Po pierwsze, ktoś musi pilnować maszyn i rzeczy klientów, a po drugie pracownik musi monitorować proces prania i sprawdzać ubrania klientów przed załadowaniem ich do bębna. Jeśli zapomniane monety w kieszeniach spodni nie zaszkodzą sprzętowi, gwoździe i narzędzia pozostawione w mundurach budowlanych mogą uszkodzić maszynę. W małej pralni będziesz musiał zatrudnić dwóch administratorów (praca zmianowa), koszt ich pensji wynosi około 60 000 rubli.

Następujące materiały pomogły w przygotowaniu materiału: Pralnia Pralnia, Pralnia Rainbow, Firma Mosecosila, Pralnia Chistoff

Obejrzyj wideo: Jak założyć działalność gospodarczą? (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Mad Men: 10 udanych pomysłów biznesowych, które nie przychodzą Ci do głowy
Skrzynie

Mad Men: 10 udanych pomysłów biznesowych, które nie przychodzą Ci do głowy

Dog Cleaning Matthew Osbourne stworzył Pooper-scooper.com w 1987 roku, a Matt Boswell, który otworzył Pet Butler w Kolumbii, podjął swój pomysł. Matthew pisze na swojej stronie, że zawsze interesowały go nowe pomysły biznesowe. „To zabawne, że kiedy po raz pierwszy usłyszałem, że ktoś zaoferował psom gówno za określoną tygodniową kwotę, śmiałem się” - wspomina przedsiębiorca.
Czytaj Więcej
Susan Kane „Introwertycy”
Skrzynie

Susan Kane „Introwertycy”

H&F studiuje jedną książkę biznesową tygodniowo i wybiera z niej najbardziej odkrywcze fragmenty. Tym razem czytamy książkę Susan Kane, konsultanta biznesowego, którego prezentację można było zobaczyć na TED. Książka jest taka, że ​​wbrew powszechnemu przekonaniu skromni introwertycy mogą tworzyć wielkie firmy i wymyślać pomysły, które mogą zmienić świat.
Czytaj Więcej
Mihai Chiksentmihayli „Stream”
Skrzynie

Mihai Chiksentmihayli „Stream”

Każdego tygodnia H&F czyta jedną książkę biznesową i wybiera z niej interesujące fragmenty. Tym razem czytamy książkę słynnego psychologa Mihai Chiksentmihaii poświęconą idei przepływu - optymalnym warunkom pracy i sposobom jej osiągnięcia. Mihai CHIKSENTMIKHAYA Amerykański psycholog, autor 20 książek Co to jest przepływ Nasze postrzeganie życia jest wynikiem różnych sił, które kształtują nasze doświadczenia, wpływając na to, czy jesteśmy dobrzy, czy źli.
Czytaj Więcej