Chmura wiedzy

Zakodowane: Jak nauczyć się programowania od zera

Codecademy

Najpopularniejsza usługa w dziedzinie nauczania programowania od zera, która otrzymała kilka znaczących rund finansowania. Znany z tego, że jest całkowicie darmowy i zaprojektowany specjalnie dla tych, którzy nic nie rozumieją w programowaniu. Uczy podstawowych zasad pracy z JavaScript, HTML i CSS, Python i Ruby. Szkolenie ma formę krótkich ćwiczeń z prostymi zadaniami i instrukcjami. Użytkownik pisze kod i natychmiast widzi wynik swoich działań.

Dla dodatkowej motywacji Codecademy wynalazła system odznak motywacyjnych za wykonanie zadania, zaliczenie sekcji lub zdanie testów. Serwis ściśle monitoruje wydajność i sekwencyjnie tworzy kurs szkoleniowy, sugerując, które tematy należy dalej badać. Ponadto każdy może stworzyć własny kurs lub napisać ćwiczenia dla innych użytkowników. Najpopularniejszy kurs nazywa się Rok Kodowy - po jego ukończeniu możesz dowiedzieć się, jak tworzyć strony internetowe lub gry.

Szkoła kodu

Jeśli Codecademy ma minimalistyczne podejście do nauki, to Code School uwielbia fantazjować i eksperymentować. Najciekawsze w nich nie są podstawowe lekcje języka Ruby, JavaScript, HTML / CSS i iOS, ale kursy kontynuacyjne, takie jak Rails for Zombies. Credo firmy to Ucz się przez działanie. Zamiast nudnych abstrakcyjnych zadań, oferują użytkownikom programowanie tego, co ich interesuje, na przykład gry o zombie.

Wszystkie podstawowe kursy składają się z pięciu poziomów, z których każdy rozpoczyna się 15-minutowym filmem instruktażowym. Następnie wykonywane są ćwiczenia, w trakcie których możesz natychmiast otrzymać informację zwrotną i zobaczyć swoje wyniki. Na przykład w trakcie tworzenia aplikacji dla iPhone'a znajduje się emulator pokazujący, jak kod będzie wyglądał na ekranie gadżetu. Możliwa była także grywalizacja: musisz zdobywać punkty i zdobywać odznaki.

Domek na drzewie

Treehouse koncentruje się na filmach instruktażowych. Nawet jeśli nie jesteś gotowy na pełny kurs tworzenia strony internetowej, aplikacji na iPhone'a lub Androida, ale chcesz tylko uzyskać podstawową wiedzę na temat tego, czym jest Internet i jak działa, powinieneś zasubskrybować jego kanał YouTube. Dla tych, którzy decydują się na naukę Ruby on Rails, PHP i innych języków programowania, strona zawiera ponad 1000 samouczków wideo. Są one opracowywane na kursach z zakresu projektowania stron internetowych, programowania, przedsiębiorczości technologicznej i nie tylko.

Filmy są stale aktualizowane, więc kursy nie są moralnie przestarzałe. Po każdym filmie podawane są ćwiczenia praktyczne i interaktywne quizy. Pod koniec każdego kursu będziesz mieć gotowy mały projekt. Następnie usługa powie Ci, co dalej odkrywać. Strona ma dobre forum użytkowników, możesz uzyskać opinie od ekspertów, uczestniczyć w kursach mistrzowskich. Jedyną wadą jest to, że szkolenie kosztuje, od 250 do 490 USD rocznie. Treehouse ma świetny darmowy projekt partnerski dla tych, którzy już się czegoś nauczyli - Code Racer. Tam musisz zakodować prędkość, konkurując z wrogiem. W trakcie tego procesu można mu przeszkadzać na wszystkie możliwe sposoby: na przykład rzucać zdjęcia kotów na jego ekran.

Udacity

Jeśli sam trening Ci nie odpowiada, możesz wziąć udział w kursach online z innymi początkującymi na Coursera, Udacity i innych specjalistycznych stronach, o których już pisaliśmy. Zaletą takich kursów jest to, że masz zdalnego nauczyciela, ale pewne tempo nauki, które nie pozwala ci się zrelaksować. Kurs Wstęp do informatyki (w filmie) jest bardzo popularny wśród początkujących. Udacity, utworzone na podstawie Uniwersytetu Stanforda, jest dobre, ponieważ zapewnia kursy uniwersyteckie w formie dostosowanej do nauki na odległość całkowicie bezpłatnie. Przy każdym kursie znajduje się skala trudności. Zakłada się, że po ukończeniu kursu z zerową złożonością będziesz gotowy wziąć resztę, gdzie studiuje się określone języki. Istnieje również wiele kursów dla początkujących programistów w Coursera, na przykład ten poświęcony Pythonowi, a ten dotyczy tworzenia kreatywnych aplikacji mobilnych.

Sparki

Jeśli stłumisz dumę i przyznasz, że wszystkie powyższe kursy są nadal zbyt skomplikowane, możesz zacząć od tych, które zostały zaprojektowane specjalnie dla dzieci. Na przykład aplikacja na iPada i iPhone'a Move the Turtle. Jest to gra, która uczy programowania poprzez małe zadania, z których każde powoduje ruch żółwia. Usługa Alice, stworzona na Uniwersytecie Carnegie Mellon, uczy, jak tworzyć poruszających się bohaterów 3D, jednocześnie oferując podstawy C ++ i Java. Hackety Hack - aplikacja, która uczy podstaw języka Ruby. W przeciwieństwie do poprzednich nie robi to za pomocą obrazów, ale za pomocą określonych poleceń językowych. Ale oczywiście najlepszą rzeczą dla dzieci są roboty zaprogramowane do wykonywania prostych poleceń, które muszą najpierw zostać zapisane w formie kodu komputerowego. Jednym z nich jest robot Sparki, który zbierał pieniądze na Kickstarterze. Tutaj możesz zamówić w przedsprzedaży, a to kosztuje tylko 100 USD.

Zdjęcie za pośrednictwem Shutterstock

Obejrzyj wideo: Jak realizować cele i ZOSTAĆ PROGRAMISTĄ? (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Bariera językowa: wygodne sposoby nauki angielskiego
Chmura wiedzy

Bariera językowa: wygodne sposoby nauki angielskiego

Początek Jeśli z jakiegoś powodu nie uczysz się angielskiego w szkole i na studiach, warto zacząć od kilku podstawowych kursów. Na przykład najpierw posłuchaj kursu opracowanego zgodnie z metodologią słynnego amerykańskiego językoznawcy Paula Pimslera, a następnie przejdź przez kilka poziomów kursów Assimil. Dzięki wstępnemu kursowi audio Pimslera możesz nauczyć się 500 podstawowych słów niezbędnych do codziennej komunikacji (łącznie 2000), położyć podwaliny pod poprawną wymowę i przyzwyczaić się do techniki powtarzania interwałów, której prawie wszystkie usługi używają do nauki języka.
Czytaj Więcej
Jak stopiła się sieć: 5 podejść twórców Internetu, którzy zmienili świat
Chmura wiedzy

Jak stopiła się sieć: 5 podejść twórców Internetu, którzy zmienili świat

Dokładnie 25 lat temu, w marcu 1989 roku, specjalista techniczny CERN Tim Berners-Lee, pracując nad wewnętrznym systemem wymiany danych instytutu naukowego, zaproponował koncepcję rozproszonego systemu hipertekstowego, który zapewnia dostęp do powiązanych dokumentów na różnych komputerach. Ta technologia, która później zostanie nazwana World Wide Web, radykalnie zmieniła nasze pomysły dotyczące dostępu do informacji, komunikacji, prowadzenia działalności gospodarczej i po prostu życia we współczesnym świecie.
Czytaj Więcej
15 cytatów o grze na giełdzie z filmu „Oszustwo”
Chmura wiedzy

15 cytatów o grze na giełdzie z filmu „Oszustwo”

Wspomnienia o oszustach napisane w więzieniu są idealnym materiałem do scenariusza filmowego. Jest tu wszystko: spowiedź „małego człowieka” i refleksje na temat prawdziwej natury „ciasta” oraz kpina z iluzorycznej stabilności systemu gospodarczego. Wszystko to doprawione jest naprawdę intensywną akcją w postaci chaotycznego ruchu indeksów giełdowych w górę i w dół.
Czytaj Więcej