Chmura wiedzy

Gorący czas: 9 powodów, aby otworzyć firmę w lecie

Konsument jest gotowy i aktywny.

Jeśli projekt dotyczy koszenia trawników, produkcji lodów lub projekcji filmów, jest to oczywiście powód, aby rozpocząć w lecie. W innych sezonach nie będzie takiego popytu na Twój produkt lub usługi. A jeśli przyszły biznes nie jest związany ze śniegiem lub wakacjami na plaży, nie można go nazwać sezonowym. Wymówki nie są akceptowane.

Właściwi ludzie się spotykają

Latem łatwiej jest spotkać ludzi. Na letnich festiwalach, wystawach i targach atmosfera z definicji jest zrelaksowana. Istnieje możliwość porozmawiania z przyszłym inwestorem, partnerem lub klientem, gdy w krótkich spodenkach popija colę lodem. Lub możesz działać inaczej: zostań uczestnikiem wydarzenia i zapewnij swojemu produktowi wstępne uznanie. Inną opcją jest po prostu rozdawanie ulotek odwiedzającym, jeśli widownia wydarzenia przecina się z Twoją.

Nic nie rozprasza

W lecie jest mniej korków, ludzie wyjeżdżają na wakacje i zostawiają cię w spokoju z pomysłami na biznes. Telefon milczy, powiadomienia z Facebooka przychodzą coraz mniej, a to pozwala się skoncentrować. Jeśli przestaniesz marzyć o morzu u korzenia (nadal masz czas na relaks, gdy zarabiasz pieniądze), lato może być najbardziej produktywną porą roku.

Mniej linii

Fraza „kontrola podatkowa” nie traci latem swojego budzącego grozę dźwięku. Ale linie tam wraz z nadejściem lata naprawdę się zmniejszyły. Początkujący przedsiębiorca musi nauczyć się oszczędzać swój czas. Rejestracja adresu IP bez kolejki to już dobry początek.

Zawodnicy tracą czujność

Wakacje to długo oczekiwany czas, nie każdy może temu zaprzeczyć. Twoi konkurenci prawdopodobnie nie. Podczas gdy spędzają czas na uzyskiwaniu wizy i robią zakupy w poszukiwaniu nowych kąpielówek i strojów kąpielowych, robisz interesy. Jego własny, obiecujący i ukochany interes.

Biuro w naturze

Latem sale biurowe i konferencyjne to strata pieniędzy. Spotkanie, burza mózgów, a nawet zarząd są bardziej przyjemne w parku dzięki Wi-Fi. Inną opcją jest wyjazd do kraju z partnerami, aby udoskonalić swój rozwój tam, z natury.

Stopień nienawiści spada

Podczas gdy naukowcy z różnych uniwersytetów w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii albo znajdują związek między dobrym nastrojem a dobrą pogodą, albo obalają tę teorię, korzystny wpływ lata na ciało jest dość oczywisty dla mieszkańców Rosji. W ciepłym sezonie nawet patrzenie przez okno jest przyjemniejsze. Bezchmurne niebo i drzewa szepczą jakby: „Stwórz”.

Oszczędności na promocji

Latem dziennikarze są jak głodne wampiry, gotowe złapać martwy uścisk na szyi czegoś interesującego. Choć nie mają o czym pisać, nadszedł czas, aby ogłosić swoją nową działalność. Oczywiście im bardziej wyjątkowy lub odważny, tym większe są szanse na przełamanie przestrzeni medialnej i oszczędność na promocji. Ale w lecie dają słowo nawet najskromniejszym.

Inspirujące przykłady

Świat zna już wiele udanych firm, które powstały latem. Na przykład Zappos.com, Skype, Airbnb, Intel, IBM ... Oczywiście tajemnicą sukcesu jest nie tylko data powstania. Ale teraz możesz tylko zgadywać, co by się stało, gdyby odłożyli pracę na kilka miesięcy.

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

House of Cards: Historia powstania i upadku największej witryny pokerowej PokerStars
Chmura wiedzy

House of Cards: Historia powstania i upadku największej witryny pokerowej PokerStars

Pewnego dnia rosyjski rząd zastanawiał się nad zalegalizowaniem pokera online. Wcześniej w Stanach Zjednoczonych, gdzie hazard jest również zabroniony, kilka stanów zniosło zakaz pokera online. PokerStars, największy na świecie poker room online, zdecydował się na skorzystanie z tego, ale się nie udało. Na początku czerwca okazało się, że mała kanadyjska firma Amaya Gaming kupuje PokerStars, które nie wróciły na rynek amerykański.
Czytaj Więcej
Business Geek: Dobry czas na publikowanie w sieciach społecznościowych, błędach mózgu i innych hitach tygodnia
Chmura wiedzy

Business Geek: Dobry czas na publikowanie w sieciach społecznościowych, błędach mózgu i innych hitach tygodnia

Przedsiębiorca: Najlepszy czas na publikowanie w sieciach społecznościowych LinchpinSEO opracowało infografikę, która wyraźnie pokazuje, kiedy najlepiej publikować w sieciach społecznościowych dla różnych firm. Co dziwne, najwięcej polubień w wiadomościach otrzymano w niedzielę, użytkowników najbardziej interesuje sport i technologia w poniedziałek, a finanse w sobotę.
Czytaj Więcej