Chmura wiedzy

Perpetual motion machine: jak wybrać silnik do sklepu internetowego

Pierwszym krokiem w tworzeniu sklepu internetowego jest wybór silnika (CMS, system zarządzania treścią). Proces jest złożony, wymaga starannego podejścia i silnych nerwów. Udostępniono już mnóstwo informacji na ten temat, których przeczytanie zajmie lata. Aby ułatwić życie początkującym przedsiębiorcom, firma H&F zorientowała się, do kogo i które silniki są odpowiednie.

Zrób to sam

Jeśli jesteś bardzo daleki od programowania i potrzebujesz sklepu internetowego, aby sprzedawać babeczki pozostałe od wnuków, wybierz opcję SaaS (Software as a Service). W rzeczywistości jest to wynajem CMS z miesięczną opłatą. W Rosji usługa jest świadczona przez uCoz, Amiro.CMS, WebAsyst. Jednym z najpopularniejszych jest InSales. Specjalizuje się w SaaS, dzięki czemu może oferować bardziej zaawansowane funkcje. Rejestrując się, uzyskujesz dostęp do modułowego projektanta stron i biblioteki szablonów, a także do miejsca na serwerze. Wystarczy zaprojektować witrynę i przypisać jej domenę. Jeden lub dwa dni pracy - i masz prosty, ale sklep internetowy. To samo rozwiązanie zostanie Ci zaoferowane na licznych szkoleniach „Jak stworzyć sklep internetowy w ciągu jednego miesiąca i zacząć zarabiać 100 000 rubli”.

Projekt modelowy

Jeśli masz wizję strategii rozwoju produktu na dużą skalę, to wynajęcie CMS nie będzie działać: szersza funkcjonalność będzie wymagała wysokiej opłaty miesięcznej, a nadal nie możesz nic modyfikować według własnego uznania, ponieważ nie uzyskasz dostępu do kodu źródłowego. W takim przypadku należy zwrócić uwagę na gotowe silniki pudełkowe (płatne) lub open source (bezpłatne). Na przykład 1C-Bitrix, NetCat, UMI.CMS, HostCMS, PHPShop, Simpla, VaMShop wymagają opłaty za swoje produkty. Joomla z zainstalowaną wtyczką VirtueMart, Drupal z dodatkiem UberCart, a także OpenCart, PrestaShop (chociaż większość modułów jest płatna), osCommerce, Magento i wiele innych będzie darmowych.

Mogą być również dostarczane w postaci zestawu modułów i nie wymagają specjalnych umiejętności programistycznych, ale będą również musiały zakupić usługi dostawcy hostingu. Lepiej jest podjąć wyszukiwanie z gotowym zadaniem technicznym pod ręką: im bardziej podstawowa funkcjonalność CMS odpowiada Twoim planom, tym mniej modyfikacji będzie wymagać od programistów. Popularny CMS ma mniej błędów w kodzie i większy wybór modułów, ale im starszy system, tym bardziej niedoskonały jest jego podstawowy kod.

Nietypowy projekt

Bez względu na to, jak w pełni funkcjonalne są dobrze znane systemy CMS, w przypadku niebanalnego, mocno obciążonego projektu ich możliwości wciąż nie są wystarczające. Ciągłe ulepszenia, dodatki, zmiany już niedoskonałego kodu zamieniają system w mastodon, z którym mogą sobie poradzić tylko programiści-założyciele. W tym przypadku albo wewnętrzny zespół programistów jest tworzony od zera, albo akceptuje się tworzenie prywatnego studia internetowego, z którym zawarta jest umowa na utworzenie strony. Tę drugą opcję należy podjąć ostrożnie, ponieważ studio internetowe otrzyma wyłączne prawo do obsługi CMS, programista innej firmy po prostu tego nie zrozumie.

W praktyce każdy freelancer zaoferuje ci własny CMS, ale dalszy rozwój twojej strony będzie już zależał od dobrego samopoczucia i arogancji tego specjalisty. Ale nawet jeśli natkniesz się na profesjonalistę, który nie będzie cię oszukiwał, nie oznacza to, że nie będzie żadnych problemów. Istnieje wiele przykładów, gdy z powodu ambitnych planów rozwój witryny internetowej został opóźniony o wiele lat. Im bardziej oryginalna jest strona, którą chcesz stworzyć, tym więcej czasu zajmuje jej utworzenie. Ale oryginalny projekt nie gwarantuje, że Twoja firma natychmiast zacznie kręcić.

Na co należy zwrócić uwagę:

Moduł odpowiedzialny za złożenie zamówienia bez rejestracji znajduje się w najbardziej znanym CMS. Wyjątkiem mogą być nieobsługiwane, nieodnawialne silniki, na przykład Shop-Script (darmowy silnik WebAsyst). Z nim, a także z silnikami Open Source OpenCart i PrestaShop, nie znajdziesz możliwości automatycznego obliczania rabatów. Ale inne bezpłatne platformy mają to: osCommerce, Magento, UberCart, VirtueMart.

1C-Bitrix, UberCart, VirtueMart, NetCat, TYPO3, Amiro.CMS mają dobrze działające wyszukiwanie w witrynie. Mogą także natychmiast połączyć tak przydatną funkcję, jak ograniczenie dostępu użytkownika. Na przykład witryna może być niezależnym copywriterem, który nie będzie mógł wpływać na żadne sekcje inne niż strony zawartości katalogu.

Przydatny może być również edytor wizualny do pracy z zawartością, możliwość synchronizacji z 1C, filtr towarów według cech, rezerwacja towarów, stosowanie kodów promocyjnych i moduł dystrybucji e-mail. Większość tych opcji jest już zaimplementowana we wszystkich popularnych silnikach. Ale w każdym razie idealny silnik nie istnieje - każdy będzie musiał go zmodyfikować dla siebie.

Autor: Daria Mutovkina

Zdjęcie: Viaframe

Obejrzyj wideo: The Choice is Ours 2016 Official Full Version (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Młodzi arystokraci
Ludzie w mieście

Młodzi arystokraci

Alexander Shatohin Dyrektor Departamentu Relacji z Klientami W oddziale ze strony matki jestem potomkiem Kutuzowa z jednej linii, a Golenishchev-Kutuzov z drugiej. Michaił Illarionowicz Golenishchev-Kutuzov jest również względnym, ale bardzo odległym siedmio kuzynem. Jako dziecko moja mama powiedziała mi, że jej dziadek został zastrzelony za swoje szlachetne narodziny w 1937 roku.
Czytaj Więcej
Jakie trudności napotykają teraz Ukraińcy w Moskwie?
Ludzie w mieście

Jakie trudności napotykają teraz Ukraińcy w Moskwie?

Miliony obywateli Ukrainy mieszkają w Rosji. Pracują, komunikują się, żenią i rodzą się bez względu na rewolucje i zmiany obywatelstwa. Ale ostatnie wydarzenia znacznie skomplikowały ich życie. Ktoś nie może uzyskać pozwolenia na pracę w kraju, w którym mieszka od kilkunastu lat. Kto boi się, że nie będzie mógł wrócić do swojej ojczyzny.
Czytaj Więcej
Okres retrogradacji rtęci: jak działają astrolodzy Instagram z Jekaterynburga
Ludzie w mieście

Okres retrogradacji rtęci: jak działają astrolodzy Instagram z Jekaterynburga

Astrologia, paranonauka, która bada wpływ planet na losy ludzi, ma swoje korzenie w głębokiej przeszłości: w starożytnej Mezopotamii była zaangażowana w przewidywanie wydarzeń o zasięgu ogólnokrajowym. Główną metodą aktywności astrologicznej jest konstruowanie i interpretacja wykresów astrologicznych - schematyczne obrazy lokalizacji ciał niebieskich w pewnym momencie.
Czytaj Więcej