Chmura wiedzy

HBO Yourself: Wskazówki YouTube dotyczące tworzenia popularnego kanału wideo

Rosyjski segment YouTube rośnie szybciej niż liczba fanów tej usługi w innych krajach. W ciągu ostatniego roku liczba wyświetleń wzrosła o 67%, a zgodnie z wynikami z 2013 roku Rosja może wejść do pierwszej 5 terytoriów pod względem usługi. Wynika to jednak głównie z programów telewizyjnych - serialu animowanego Luntik i Smeshariki, programów KVN i opowiadań Russia Today. Blogerzy wideo, dla których YouTube jest głównym obszarem kreatywności, jak dotąd mają trudności z konkurowaniem z bohaterami ekranu telewizyjnego i daleko im do popularności ich, na przykład, amerykańskich kolegów.

H&F zapytał dyrektora ds. Treści YouTube w regionie EMEA Sarah Mormino i kierownika ds. Rozwoju Anny Gradil, co zrobić, aby przyciągnąć wielu odwiedzających do Twojego kanału.

 

Sarah Mormino

Dyrektor ds. Treści YouTube w regionie EMEA

Anna GRADIL

Menedżer ds. Rozwoju YouTube

 

Zabawiać

W Rosji obserwujemy te same trendy, co w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie. Najpopularniejsze kanały to rozrywka, a na drugim miejscu animacja (zarówno dla dzieci, jak i dorosłych). Dalej są kanały niszowe, takie jak filmy instruktażowe. Wyjaśniają, jak nakładać makijaż, ćwiczyć, gotować.

Kopiuj

Rosyjscy twórcy wideo często oglądają to, co jest popularne na całym świecie i wykorzystują te pomysły w swoich kanałach. Weźmy na przykład +100500, PolinaRepik lub IrenVladi18 (blogi wideo o urodzie). Uświadomili sobie, że są poszukiwani w innych krajach, i stworzyli podobne treści dla Rosji. Po zdobyciu popularności na YouTube Irene Vladi rozpoczęła program w telewizji. Polina była jedną z pierwszych w Rosji, która otworzyła blog wideo na temat makijażu i fryzur. Regularnie przesyła filmy i robi problemy tematyczne, takie jak makijaż letni i fryzury.

Ale najbardziej udanym przykładem jest oczywiście Maxim Golopolosov, autor +100500. Sekretem jego szybkiego startu jest to, że przyjął pomysł, który był popularny w USA. Niektórzy twierdzą, że odnosi jeszcze większe sukcesy niż jego prototyp Ray William Johnson, ponieważ lepiej rozumie potrzeby publiczności.

Nostalgiczny

Aby być popularnym, treść nie musi być nowa. Oficjalny kanał Mosfilm, który po prostu pokazuje stare radzieckie filmy, jest bardzo popularny w Rosji. Kanał ma obecnie ponad 100 000 subskrybentów.

Śledź jakość

Ważne są również kwestie techniczne, takie jak dobra jakość nagrywania, dobry dźwięk. W Londynie mamy YouTube Space, profesjonalne studio do filmowania i nagrywania, w którym zapraszamy wszystkich partnerów, którzy zrekrutowali ponad 10 000 subskrybentów. Możesz przyjść do studia, składając wstępne zgłoszenie. Twórcy filmów na stronie mogą uzyskać bezpłatne porady ekspertów na temat fotografowania, korzystać z profesjonalnego sprzętu i rozmawiać z innymi partnerami.

 

Trzymaj rytm

Regularnie wydawaj wydania, aby ludzie na nie czekali. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, jaka powinna być częstotliwość, wszystko zależy od treści i odbiorców. Regularne pobieranie jest ważne bezwarunkowo, ale jeśli użytkownik może wydać trzy wydania o średniej jakości lub dwa wydania o wysokiej jakości, wiele z nich skłania się ku drugiej opcji.

Opisz poprawnie wideo

Aby dostać się do wyników wyszukiwania, musisz dobrze zoptymalizować metadane wideo. Tagi, opis i tytuł filmu, podgląd obrazu są bardzo ważne. Jest to jeden z głównych elementów sukcesu filmu. Biorąc pod uwagę fakt, że co minutę około 100 godzin filmów jest przesyłanych na platformę, dla każdego autora, optymalizacja jego zawartości powinna być priorytetem numer jeden.

Pracuj z sieciami społecznościowymi i blogami

Nie zabraniaj umieszczania filmów na innych stronach. Przeciwnie, zalecamy aktywną pracę z sieciami społecznościowymi, blogami i forami. W końcu te źródła ruchu przynoszą nowe widoki i świeżą publiczność. Aby widz mógł przełączyć się na kanał z osadzonego wideo, wystarczy poprawnie dodać adnotacje i wezwanie do działania w filmie (polub lub zasubskrybuj kanał). Właściwie używana adnotacja może uzyskać 10 razy więcej kliknięć w porównaniu do średniej. Ponadto udana współpraca z innymi użytkownikami może przynieść kilka tysięcy nowych subskrybentów dziennie.

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Jak i ile Rosjan odpoczywało
Liczby pierwsze

Jak i ile Rosjan odpoczywało

Wczoraj serwis OneTwoTrip opublikował badanie na temat tego, ile czasu Rosjanie spędzają na zagranicznych podróżach - czas wakacji jest skrócony czwarty rok z rzędu. Życie w okolicy pokazało, jak i ilu Rosjan odpoczywa tego lata. 50% zagranicznych wyjazdów letnich trwało 7 dni, w 2014 r. Ich udział wyniósł 33%.
Czytaj Więcej
Najdroższe i najtańsze świeże gazety
Liczby pierwsze

Najdroższe i najtańsze świeże gazety

Gazety biznesowe Kommersant, Vedomosti i RBC z 10 czerwca ukazały się na pierwszej stronie pod hasłem „I / We Ivan Golunov”. W wielu kioskach kopie już się wyczerpały, na internetowych tablicach ogłoszeń pojawiły się pierwsze oferty dealerów. Życie wokół mówi, ile możesz kupić rzadkie liczby.
Czytaj Więcej
Najdroższy i najtańszy burger w Petersburgu
Liczby pierwsze

Najdroższy i najtańszy burger w Petersburgu

Tylko w ciągu ostatnich sześciu miesięcy w Sankt Petersburgu otwarto ponad 10 nowych domów z burgerami, a obecnie istnieje ponad 40 niesieciowych placówek specjalizujących się w super popularnych fast foodach. Ponadto burgery są gotowane w wielu innych kawiarniach i restauracjach, w tym drogich, ponieważ zakres ich cen może być bardzo duży.
Czytaj Więcej
O ile wzrosły ceny mieszkań dla fanów
Liczby pierwsze

O ile wzrosły ceny mieszkań dla fanów

Zostały około dwa tygodnie przed Mistrzostwami Świata, które odbędą się w 11 miastach Rosji. Eksperci Avito Real Estate oszacowali krótkoterminowe ceny wynajmu w tych miastach dzięki Mistrzostwom Świata w 2018 r. I dowiedzieli się, ile wzrosły w przeddzień świątecznego futbolu. 250 tysięcy rubli dziennie to najdroższe mieszkanie dla fanów.
Czytaj Więcej