Chmura wiedzy

Business Geek: Kalkulator dla startupu, dziewczyny dla ważnych znajomych i innych hitów tygodnia

Fred Wilson: Ogromny błąd na Twitterze

 

Słynny amerykański inwestor wysokiego ryzyka Fred Wilson, który w szczególności zainwestował w Twitter, Tumblr, Foursquare, Zynga, udzielił wywiadu PandoMonthly. Powiedział w nim, że bez kupowania usługi na Instagramie Twitter popełnił ogromny błąd. W tym samym czasie akcja założyciela Facebooka Marka Zuckerberga, który kupił aplikację fotograficzną za miliard dolarów, nazwał genialnym.

AngelList: Kalkulator oceny uruchamiania

 

Na stronie internetowej AngelList pojawił się kalkulator online, który pozwala ocenić koszt amerykańskiego startupu, w zależności od tego, z której uczelni pochodzi, z którego inkubatora pochodzi, gdzie ma siedzibę główną, na jakim rynku działa i innych wskaźników. Dane o przybliżonej wartości firmy na etapie inwestycji początkowej są natychmiast wyświetlane na ekranie w formie wykresu.

Businessweek: Dziewczyna na randki
z odpowiednimi ludźmi

 

Często, będąc na konferencji lub w towarzystwie nieznajomych, ale niezwykle przydatni dla ludzi biznesu, wielu jest zawstydzonych i nie wie, o czym rozmawiać. Stracili więc okazję do nawiązania przydatnej znajomości, rozmawiając z ważną osobą w nieformalnym otoczeniu. Aby nie przegapić swojej szansy, możesz zatrudnić Kristin Haer, która weźmie udział w spotkaniu biznesowym za 250 USD i rozpocznie krótką rozmowę z osobą, którą jesteś zainteresowany. Za 75 USD pomoże przygotować się do imprezy.

VentureBeat: 6 ważnych umów informatycznych

 

W USA skandal związany z udostępnianiem rządowi danych o użytkownikach popularnych witryn, sieci społecznościowych i gadżetów nie ustępuje. Często wchodząc do cyberprzestrzeni ludzie nie zastanawiają się, kto może śledzić ich działania i jakie prawa obowiązują w tym środowisku. VentureBeat wymienia sześć najczęściej omawianych umów informatycznych, które w szczególności regulują płacenie podatków od zakupów online, możliwość flashowania telefonu i prywatności korespondencji elektronicznej.

YFS: Jak biznesmen korzysta z LinkedIn

 

Publikacja dla młodych przedsiębiorców publikuje zasady korzystania z sieci społecznościowej LinkedIn, dzięki czemu możesz znaleźć partnerów do nowych projektów i zwiększyć swoją wiarygodność. W szczególności specjaliści od komunikacji z różnych firm doradzają dołączanie do grup interesujących temat, dzielenie się interesującymi treściami i nie przesadzanie z autopromocją.

Yuri Lifshits: Jak uczyć biznesu

 

Założyciel petersburskiej coworkingowej „strefy działania” dzieli się swoimi odkryciami z roku, w których uczy podstaw przedsiębiorczości. W tym czasie zdał sobie sprawę, że trzeba rozmawiać o praktycznych rzeczach i pomysłach, nie marnować czasu studentów, nie „wylewać wody” na wykłady i przedstawiać różne punkty widzenia na temat wspólnych modeli biznesowych.

Inc .: Jak uczyć pracowników myślenia przedsiębiorczego

 

Wraz z rozwojem działalności przedsiębiorca musi przekazywać część zadań podwładnym, ale często dotyczą one firmy inaczej niż jej właściciela. Aby zmienić ich punkt widzenia, często powinieneś mówić im o celach firmy, a także zadawać pytania na temat tego, co sądzą o tym lub innym pomyśle. Według autora artykułu, twórca czterech odnoszących sukcesy firm, Tom Searcy, taka socjokratyczna metoda pomoże pracownikom poczuć się zaangażowanym w zarządzanie przedsiębiorstwem.

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Bariera językowa: wygodne sposoby nauki angielskiego
Chmura wiedzy

Bariera językowa: wygodne sposoby nauki angielskiego

Początek Jeśli z jakiegoś powodu nie uczysz się angielskiego w szkole i na studiach, warto zacząć od kilku podstawowych kursów. Na przykład najpierw posłuchaj kursu opracowanego zgodnie z metodologią słynnego amerykańskiego językoznawcy Paula Pimslera, a następnie przejdź przez kilka poziomów kursów Assimil. Dzięki wstępnemu kursowi audio Pimslera możesz nauczyć się 500 podstawowych słów niezbędnych do codziennej komunikacji (łącznie 2000), położyć podwaliny pod poprawną wymowę i przyzwyczaić się do techniki powtarzania interwałów, której prawie wszystkie usługi używają do nauki języka.
Czytaj Więcej
Jak stopiła się sieć: 5 podejść twórców Internetu, którzy zmienili świat
Chmura wiedzy

Jak stopiła się sieć: 5 podejść twórców Internetu, którzy zmienili świat

Dokładnie 25 lat temu, w marcu 1989 roku, specjalista techniczny CERN Tim Berners-Lee, pracując nad wewnętrznym systemem wymiany danych instytutu naukowego, zaproponował koncepcję rozproszonego systemu hipertekstowego, który zapewnia dostęp do powiązanych dokumentów na różnych komputerach. Ta technologia, która później zostanie nazwana World Wide Web, radykalnie zmieniła nasze pomysły dotyczące dostępu do informacji, komunikacji, prowadzenia działalności gospodarczej i po prostu życia we współczesnym świecie.
Czytaj Więcej
15 cytatów o grze na giełdzie z filmu „Oszustwo”
Chmura wiedzy

15 cytatów o grze na giełdzie z filmu „Oszustwo”

Wspomnienia o oszustach napisane w więzieniu są idealnym materiałem do scenariusza filmowego. Jest tu wszystko: spowiedź „małego człowieka” i refleksje na temat prawdziwej natury „ciasta” oraz kpina z iluzorycznej stabilności systemu gospodarczego. Wszystko to doprawione jest naprawdę intensywną akcją w postaci chaotycznego ruchu indeksów giełdowych w górę i w dół.
Czytaj Więcej