Chmura wiedzy

Trudny start: 10 problemów dla początkującego przedsiębiorcy

Założyciel i reżyser Tunezy, Darrick Fang, przeczytał artykuł na LinkedIn, dlaczego startupy nie są tak efektownym wydarzeniem. Opuścił bank i pół roku temu został startupem. Pomimo całej radości z założenia nowego biznesu, zdał sobie sprawę, że biznes był najcięższą pracą, jaką musiał wykonać. „Często rozmawiamy o przyjemnych aspektach życia przedsiębiorców, ale rzadko o trudnościach” - pisał w Quora. Jego zdaniem przykłady biznesmenów takich jak Mark Zuckerberg sprawiają, że ludzie myślą, że życie startupu jest łatwe i przyjemne, ale wcale tak nie jest. W swoim poście na temat serwisu dyskusyjnego wymienił kilka powodów, które mogą znacznie utrudnić życie przedsiębiorcy. Przetłumaczyliśmy najważniejsze z nich.

Szukaj dobrych profesjonalistów

Zatrudnianie wysokiej klasy specjalistów w zespole jest bardzo trudne, gdy nie masz środków finansowych, a Google i Facebook pukają do ich drzwi, oferując pensję dwa razy wyższą niż ty.

Zaawansowany system motywacji

Różni ludzie mają różne metody motywacji. Nie wszyscy pracują dla pieniędzy, ktoś uwielbia uznanie, wręcz przeciwnie, jest bardzo skromny. Konieczne jest ciągłe uwzględnianie indywidualnych cech każdego z nich.

Torturalne poszukiwanie pieniędzy

Inwestorzy chcą zobaczyć produkt, zanim w niego zainwestują, ale czasami inwestycje są potrzebne na wcześniejszym etapie. A potem co robić? Znalezienie finansowania może być wielką trucizną dla życia. Oprócz tego, że na twoim koncie pozostało bardzo mało pieniędzy, a ich liczba maleje każdego dnia.

Szeroki zakres odpowiedzialności

Zakładając firmę, musisz wiedzieć wszystko o zarządzaniu: zrozumieć zawiłości rachunkowości, doboru personelu, prawa, finansów, zarządzania, planowania strategicznego i marketingu. Lista jest długa.

Zepsuta prywatność

Czasami startup zaczyna całkowicie pochłaniać twój czas. Wpływa to na życie osobiste, zapobiega rozwojowi romantycznych relacji, pozbawia spotkań z przyjaciółmi, prowadzi do problemów w rodzinie. Zawsze należy dążyć do równowagi między pracą a prywatnością.

Niekończące się boiska

Konieczne jest przyciągnięcie dokładnie tyle inwestycji, ile wystarcza na funkcjonowanie projektu w ciągu roku. Przedsiębiorca powinien robić interesy, a nie robić prezentacji inwestorom. Ale to nie zawsze działa.

Giganci na piętach rynku

Budzisz się rano i dowiadujesz się, że Google i Facebook postanowili wcielić ideę twojego projektu w jedną z OPCJI swoich produktów. Tak się nie stało, ale spójrz na przykład Snapchata.

Nieszczery optymizm

Musimy zachować spokój i optymizm nawet w najgorszym dniu w moim życiu, kiedy kluczowy pracownik zrezygnował, a główny klient odmówił współpracy z tobą.

Trudności ze sprzedażą

Musimy przekonać kupujących, którzy nie mają dużo pieniędzy, aby wybrać produkt. Nie jest to łatwe, ponieważ nikt nie chce rozstać się z pieniędzmi.

Złe statystyki

Musimy stale pamiętać, że 90% startupów jest wypalonych i twój może łatwo zostać jednym z nich. Musisz stale przekonywać się, że te statystyki cię nie dotyczą.

Zdjęcie: Getty Images / Fotobank.ru

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Chris Stevens „App Store Millionaires”
Skrzynie

Chris Stevens „App Store Millionaires”

H&F studiuje jedną książkę biznesową tygodniowo i wybiera z niej najciekawsze momenty. Tym razem czytamy książkę słynnego dewelopera Chrisa Stevensa o tym, jak wygląd AppleStore wpłynął na życie zwykłych użytkowników i programistów, zamieniając niektórych z nich w milionerów, a innych w bankructwo.
Czytaj Więcej
Alexander Auzan „Ekonomia wszystkiego”
Skrzynie

Alexander Auzan „Ekonomia wszystkiego”

Alexander AUZAN Doktor nauk ekonomicznych, profesor, publicysta, dziekan Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Moskiewskiego MV Łomonosow Człowiek W wyniku cudzołóstwa wielkiego filozofa i ekonomisty Smitha z francuskim Oświeceniem okazał się Homo economus - wszechwiedzącym egoistycznym dranem, który ma nadprzyrodzone zdolności racjonalizacji i maksymalizacji swojej użyteczności.
Czytaj Więcej