Chmura wiedzy

Załóż firmę: sklep z telefonami komórkowymi

Warsztaty do naprawy telefonów komórkowych, smartfonów i komunikatorów znajdują się na każdym kroku, ale z reguły są one zalewane zamówieniami, aw rzadkich warsztatach oferowane są pilne naprawy. Otwarcie takiej firmy będzie kosztowało, według szacunków H&F, 150 000-200 000 rubli, miesięczne koszty mogą wynosić nawet 100 000 rubli, kwota ta obejmuje wynagrodzenia i zakup części zamiennych.

Warsztaty zarabiają na marży na części zamienne - z reguły przekracza ona 100%. Pieniądze za pracę zwykle trafiają do pensji mistrza. Przy dobrym ruchu (do 10 zamówień dziennie) miesięczny przychód wyniesie do 300 000 rubli.

Pokój

Mały warsztat można ustawić przed kasami supermarketów, w przejściu podziemnym lub w piwnicy budynku mieszkalnego. Handlowy pawilon lub kiosk o powierzchni od 6 do 50 mkw. będzie kosztować około 15 000-25 000 rubli za metr. Koszt instalacji i instalacji jest zwykle wliczony w cenę producenta konstrukcji. Możesz wynająć istniejący budynek. Cena wynajmu zależy od ruchu, dobra cena to 5000 rubli miesięcznie, ale może osiągnąć do 15 000-20 000 rubli w zależności od apetytu wynajmującego.

Ponadto możesz jedynie zorganizować punkt odbioru i naprawić telefony w domu lub w garażu. W takim przypadku koszty wynajmu są zmniejszone o połowę lub trzy: potrzebujesz tylko miejsca na krzesło i stół, znaku, znaków z harmonogramem pracy i cennikiem.

Naprawa

Jeśli zdecydujesz się wynająć mały pokój w piwnicy budynku mieszkalnego, przerobiony na handel i usługi, prawdopodobnie musisz dokonać napraw. Warsztaty nie muszą zapewniać odwiedzającym dostępu do łazienki, a pracownicy mogą korzystać ze wspólnej toalety. Tak więc, jeśli pokój był zamieszkany, wystarczy odświeżyć ściany i w razie potrzeby umieścić nowe meble w pokoju. Możesz utrzymać się w granicach od 10 000 do 30 000 rubli.

Dokumenty

Nie musisz otrzymywać żadnych certyfikatów, wypełniać złożonych formularzy dokumentów, a nawet zakładać kasy fiskalnej. Jak każde przedsiębiorstwo w sektorze usług, warsztatów, konieczne jest wskazanie godzin pracy, sporządzenie cennika i sporządzenie „kącika konsumenckiego” - stanowiska, na którym będzie umieszczona książka reklamacyjna i zasady świadczenia usług dla ludności.

Po zarejestrowaniu adresu IP zadbaj o przygotowanie opisu stanowiska dla kierownika warsztatu: zostanie on sprawdzony przez organy regulacyjne, w tym straż pożarną. Inspekcja przeciwpożarowa sprawdzi również dostępność instrukcji bezpieczeństwa przeciwpożarowego dla usług telefonii komórkowej (możesz zapoznać się z zasadami ich kompilacji na stronie internetowej lub w samej inspekcji).

Inne wydatki

Personel

 

Jeśli możesz samodzielnie naprawić telefony, potrzebujesz tylko jednego zmieniacza. Pensje mistrzów są dość wysokie - od 60 000 rubli do 80 000 rubli, w zależności od kwalifikacji. Ponadto będziesz musiał zatrudnić recepcjonistę-administratora, który będzie wystawiał rachunki i odbierał połączenia. Jego wynagrodzenie jest niższe - do 40 000 rubli.

Wyposażenie

 

Najbardziej znacząca część kosztów. Do pracy potrzebujesz: stacji lutowniczej z suszarką do włosów (3000-5000 rubli), zasilacza (około 1500 rubli), UFS z zestawem kabli (około 5000 rubli), łaźni ultradźwiękowej (1000-1 500 rubli), mikroskopu (5000 rubli) lub lampa z lupą (500-1000 rubli), programator (od 3000 do 11000 rubli), zestaw narzędzi do otwierania telefonów komórkowych - pinceta, śrubokręt, przecinak do drutu itp. (Do 1000 rubli). Technologia Apple wymaga specjalnych zestawów porzucenia.

Części zamienne

 

Na rynku jest wielu dostawców części zamiennych do szerokiej gamy urządzeń. Ich warunki pracy są mniej więcej takie same. Jeśli udało Ci się znaleźć dostawcę z dobrą ceną i dużą zniżką na zakupy hurtowe, spróbuj współpracować z warsztatami z sąsiednich obszarów i złóż pojedyncze zamówienie. Otrzymasz niską cenę i unikniesz nadmiaru zapasów. Części szybko stają się przestarzałe, podobnie jak modele telefonów - kupowanie ich setek nie ma sensu. Nie zapomnij przeglądać Internetu i zainstalować komputer w warsztacie - kreator będzie musiał pobrać nowe oprogramowanie układowe.

Miesięczne koszty zakupu części zamiennych mogą wynosić do 10 000 rubli.

Reklama

 

Warto wcześniej zadbać o zaliczkę, przed otwarciem warsztatu, aby pracownicy nie siedzieli bezczynnie. Rozrzucanie ulotek w skrzynkach pocztowych dla mieszkańców sąsiednich domów działa dobrze, kolorowy znak z napisem „wkrótce otwarte”. Nie zapomnij umieścić adresu i numeru telefonu swojego warsztatu w moskiewskich katalogach.

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Jak i ile Rosjan odpoczywało
Liczby pierwsze

Jak i ile Rosjan odpoczywało

Wczoraj serwis OneTwoTrip opublikował badanie na temat tego, ile czasu Rosjanie spędzają na zagranicznych podróżach - czas wakacji jest skrócony czwarty rok z rzędu. Życie w okolicy pokazało, jak i ilu Rosjan odpoczywa tego lata. 50% zagranicznych wyjazdów letnich trwało 7 dni, w 2014 r. Ich udział wyniósł 33%.
Czytaj Więcej
Najdroższe i najtańsze świeże gazety
Liczby pierwsze

Najdroższe i najtańsze świeże gazety

Gazety biznesowe Kommersant, Vedomosti i RBC z 10 czerwca ukazały się na pierwszej stronie pod hasłem „I / We Ivan Golunov”. W wielu kioskach kopie już się wyczerpały, na internetowych tablicach ogłoszeń pojawiły się pierwsze oferty dealerów. Życie wokół mówi, ile możesz kupić rzadkie liczby.
Czytaj Więcej
Najdroższy i najtańszy burger w Petersburgu
Liczby pierwsze

Najdroższy i najtańszy burger w Petersburgu

Tylko w ciągu ostatnich sześciu miesięcy w Sankt Petersburgu otwarto ponad 10 nowych domów z burgerami, a obecnie istnieje ponad 40 niesieciowych placówek specjalizujących się w super popularnych fast foodach. Ponadto burgery są gotowane w wielu innych kawiarniach i restauracjach, w tym drogich, ponieważ zakres ich cen może być bardzo duży.
Czytaj Więcej
O ile wzrosły ceny mieszkań dla fanów
Liczby pierwsze

O ile wzrosły ceny mieszkań dla fanów

Zostały około dwa tygodnie przed Mistrzostwami Świata, które odbędą się w 11 miastach Rosji. Eksperci Avito Real Estate oszacowali krótkoterminowe ceny wynajmu w tych miastach dzięki Mistrzostwom Świata w 2018 r. I dowiedzieli się, ile wzrosły w przeddzień świątecznego futbolu. 250 tysięcy rubli dziennie to najdroższe mieszkanie dla fanów.
Czytaj Więcej