Chmura wiedzy

Ekaterina Ukolova (Oy-li) o kobiecych sztuczkach w biznesie

Grupą docelową Oy-li są przedsiębiorcy, co oznacza mężczyzn. Nawet w Stanach Zjednoczonych kobiety mają tylko 30% startupów, aw Rosji, według moich obserwacji, liczba ta mieści się w przedziale 5-10%. Dlatego przyjęcia kobiet są skuteczne jak nigdzie indziej.

Wyglądaj spektakularnie

Kobieta w biznesie musi być piękna i zadbana. Naukowcy od dawna udowodnili, że piękni ludzie odnoszą większe sukcesy, a kobiecie jest o wiele łatwiej być piękną - do Państwa dyspozycji są wszystkie salony piękności i sklepy. Im lepiej spojrzysz na negocjacje, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że Twój rozmówca się skoncentruje. Podczas gdy on bada cię szczegółowo i myśli o czymś własnym, łatwiej jest uzgodnić korzystne warunki.

Wzory łez z manicure.

Jeśli planowane są negocjacje z mężczyzną, wysokie obcasy są zawsze odpowiednie. Ale czasami ich brak jest równie skuteczny. Rozmawiałem z przedstawicielami jednej dużej fabryki, na spotkanie przybyli mężczyźni w formalnych garniturach i krawatach. Przyszedłem w różowej sukience. Mężczyźni ciągle na nich patrzyli. A potem zacząłem mówić o tym, jak zwiększyć sprzedaż. Okazało się, że jestem poważny i kompetentny w tej sprawie. Od razu podpisali umowę. Ta technika nazywa się „łamaniem wzorów”.

Im lepiej spojrzysz na negocjacje, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że Twój rozmówca się skoncentruje

Z tej samej serii - mój ostatni manicure. Na każdym palcu miałem logo: YouTube, Facebook, VKontakte, Twitter. Dwie osoby zrobiły zdjęcia moich paznokci i napisały o nich w swoich sieciach społecznościowych. Potem jeden z nich został moim partnerem. Jesteśmy teraz na etapie podpisywania umowy.

Chodzi nie tylko o to, że osoba staje się zdezorientowana i kontynuuje temat. Bardzo ważne jest, aby niezależnie zbudować serię asocjacyjną wokół siebie. Im więcej rzeczy zapamiętasz, tym lepiej dla ciebie. Buty w kolorze cytryny, naklejki na laptopie - wszystko można strzelać. Niedawno spotkałem się z klientem, który powiedział mi: „Wyobraź sobie, że właśnie powiedziałeś o sobie swojej dziewczynie. Powiedział, że spotykam się z Katią, ona przyjedzie pomarańczowym samochodem”. A ona odpowiada: „Ach! Z Katią Ukołową?” Wszystko zostało zapamiętane. Przed umową pozostało tylko trochę. Wszystkie inne rzeczy są równe, jeśli lepiej o tym pamiętasz, oznacza to, że umowa zostanie zawarta z tobą. Zasadniczo mężczyźni mogą również korzystać z tej techniki, ale jest ona dla nich trudniejsza. Przyjdź na spotkanie w różowych uggs - będzie źle zrozumiany.

Załóż skromną sukienkę dla kobiet

Oczywiście są spotkania, na których lepiej postępować zgodnie z zasadami ubioru. Jest to na przykład spotkanie z kobietą, zwłaszcza jeśli ma ona surowe poglądy. Boże, broń, jeśli ona także jest decydentem - decydentem. Z reguły trudno jest negocjować z takimi ludźmi, ale jeśli przyjdziesz w ciemnej sukience bez wycięć i na kolana, sytuację można uratować.

W tym celu należy wcześniej omówić uczestników spotkania. Dowiedz się, na co się przygotować, pomóż sieciom społecznościowym. Tam znajdziesz wszystkie potrzebne informacje. Jeśli masz wspólnych znajomych - już świetnie. Jeśli powiesz po prostu frazę „Ostatnio widzieliśmy takie i takie”, jesteś już bardziej zaufany.

Używaj Facebooka dla biznesu

Osobista strona na Facebooku to rzecz, która zawsze pomaga mi w biznesie. Myślałem, że przyniosła mi umowy warte 2 miliony rubli w ciągu zaledwie dwóch miesięcy. Wszystko zaczyna się od osobistej wiadomości: „Cześć! Jesteśmy zainteresowani rozwojem sprzedaży, spotkajmy się i omówmy możliwą współpracę”. Lub dzwonią ze słowami: „Dowiedziałem się o twojej firmie na twojej stronie na Facebooku”.

Kiedy dziewczyna ciągle dzwoni do mężczyzny, jest zadowolony - a przynajmniej nie denerwuje go to

Swoją strategię zachowania na Facebooku buduję również w oparciu o grupę docelową mężczyzn. Po pierwsze, nie możesz zapomnieć o sobie, musisz przesłać swoje zdjęcia - mężczyźni lubią oglądać. Po drugie, konieczne jest wykazanie, że jesteś osobą i napotykasz zwykłe trudności. Po trzecie, czasami możesz wstawić cytaty niektórych osób, ponieważ wszyscy lubią, wszyscy są fajni. Przydatne jest także publikowanie treści o Twojej firmie.

Najpierw zadzwoń i dodaj do znajomych

Główną cechą Facebooka jest to, że musisz dodać grupę docelową jako przyjaciół. Możesz czekać wiecznie, kiedy cię dodadzą. To samo dotyczy połączeń. Nie mam wątpliwości, że w biznesie warto najpierw zadzwonić. Musisz sam kontrolować transakcję, aby transakcja cię nie kontrolowała. Nie boję się zbyt upartego. Kiedy dziewczyna ciągle dzwoni do mężczyzny, jest zadowolony - a przynajmniej nie denerwuje go to. Ale czy dziewczyna powinna zadzwonić jako pierwsza w innych sytuacjach życiowych, nie wiem.

Obejrzyj wideo: Екатерина Уколова: Взрывные Продажи. Масштабирование бизнеса. Фактор успеха. Компания Oy-Li. (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Syfony, radiola i masło orzechowe: Jak działa sklep „pchli targ” w Irkucku
Biznesmenów

Syfony, radiola i masło orzechowe: Jak działa sklep „pchli targ” w Irkucku

„Twoja półka” to przestrzeń, która łączy ręcznie robioną galerię, sklep z antykami i pchli targ: to słowo nie jest nieśmiałe, przechodząc do szyldu i wspierając najlepsze tradycje europejskich pchli targ. Właściciel sieci Irkuck Nikita Chibiskov powiedział Life wokół, skąd pochodzą towary i klienci, dlaczego taka przestrzeń nie jest możliwa w Internecie i co kupuje większość mężczyzn i turystów.
Czytaj Więcej
Jak Busfor zmienia rynek autobusów
Biznesmenów

Jak Busfor zmienia rynek autobusów

„100 rubli za bilet autobusowy Busfor między Petersburgiem a Moskwą” - wygląda na to, że wszyscy napisali o tym wiadomości (i nie byliśmy wyjątkiem). Chociaż wszystko oczywiście nie jest do końca prawdą: tak, koszt to naprawdę 100 rubli, ale są tylko cztery bilety na każdy autobus. I sztuczki na tym się nie kończą: kampania rozpoczyna się w wyznaczonym czasie (albo o 10:00, a potem o 21:30), bilety są sprzedawane jeden po drugim i trzeba za nie zapłacić w 15 minut.
Czytaj Więcej
Pościg: jak Lamoda walczy o kupującego
Biznesmenów

Pościg: jak Lamoda walczy o kupującego

Pozostawienie bez zakupu w sklepie internetowym Lamoda nie jest takie proste. Rzecz na stronie, którą odwiedził potencjalny nabywca, wyprzedzi go w reklamach w przeglądarce i biuletynach ze zniżkami. Kilka wiadomości e-mail z różnymi promocjami, osobistymi ofertami i kodami promocyjnymi może pochodzić z Lamody dziennie, a oglądany produkt pojawia się na stronach e-mail, na Facebooku i Instagramie.
Czytaj Więcej