Chmura wiedzy

Start twojej babci: 5 historii biznesowych po 55 latach

Startup nie musi być młody. Bohaterowie tego materiału H&F udowadniają, że emerytura to świetny czas na znalezienie ducha przedsiębiorczości. Ani fałszywa szczęka, ani słaby wzrok nie stanowią przeszkody dla biznesu.

Pearl Malkin

 

Szczęśliwe laski

Urodzona w Kalifornii 89-letnia Pearl Malkin zaczęła cierpieć na zawroty głowy po operacji oka, więc kupili laskę. Po jej wyglądzie Malkin tylko się pogorszył: była czarna i nudna. Babcia ozdobiła ją różowymi i fioletowymi kwiatami, a ludzie na ulicy zaczęli obsypywać jej rękodziełem komplementy. Potem zdała sobie sprawę, co może zrobić w tym interesie. Jej 29-letni wnuk, Adam Landon, dowiedział się o tym pomyśle i na początku 2013 roku zorganizował kampanię na Kickstarterze, aby zebrać fundusze na produkcję. Trzciny babci zdobią sztuczne kwiaty: lilie, żonkile, tulipany itp. Zamiast wymaganych 3500 $ zebrano ponad 5000 $ Teraz Happy Canes są sprzedawane na Etsy po 60 $ za sztukę. Teraz przedsiębiorca chce zatrudnić asystentów, aby konsekwentnie robić 10-20 lasek każdego dnia. W wywiadzie dla CNN powiedziała, że ​​chce żyć do stu lat i być cały czas zajęta.

Katie Tolleson

 

Motocykle ROAR

Katie Tolleson z Florydy jest matką pięciorga dzieci i babcią 13 wnuków. Nie powstrzymało jej to w 2008 roku, w wieku 55 lat, od założenia własnej firmy - sklepu motocyklowego dla kobiet, ROAR Motorcycles. W tym sklepie dziewczyny wybierają rowery, które odpowiadają im pod względem wyposażenia i koloru. Sprzedają także damskie ubrania motocyklowe. Sama Tolleson jest prawdziwym specjalistą od motocykli: po raz pierwszy zasiadła za kierownicą Hondy 50, gdy miała zaledwie 10 lat. Według własnych wspomnień zrobiła wszystko od razu.

Wraz z otwarciem sklepu Tollesonowi pomógł mąż Rodneya. Od 26 lat jest współwłaścicielem lokalnego banku, który udzielił jej pożyczki w wysokości 500 000 USD.

Ale głównym marzeniem Tollesona była nie tylko sprzedaż motocykli, ale także własna produkcja. Przeprowadziła to w 2009 roku. Nazwała swój rower WildKaT, który ma niski środek ciężkości, co ułatwia zarządzanie kobietami, ponieważ dolna część ciała kobiety jest zwykle silniejsza niż górna. WildKaT jest wart 25 000 $.Anita Kruk

 

Pouchee

Gospodyni domowa Anita Crook z Południowej Karoliny nigdy nie marzyła o posiadaniu firmy. W wieku 58 lat miała nadzieję całkowicie poświęcić się wnukom, ale wpadła na pomysł pomysłu wartego kilka milionów dolarów biznesu i stała się niestrudzoną kobietą biznesu.

Jak każda kobieta, Krzyk jest zmęczony niepraktycznymi kosmetykami i torbami: rzeczy w nich giną, podobnie jak w otchłani znalezienie szminki może zająć wiele godzin. Następnie namalowała idealną torbę do makijażu - z wieloma przegrodami i kieszeniami. Pokazała szkice przyjaciela, który umiał szyć. Rezultatem jest wygodna i pojemna torebka. A potem - kwestia technologii: Crook zamówił próbną partię torebek kosmetycznych w Chinach. Swój wynalazek nazwała Pouchee. Pierwsze 2000 sztuk sprzedała w sklepie znajomego. Na początku miała dość 10 000 $ oszczędności osobistych. W 2010 roku, pięć lat po wprowadzeniu na rynek, przychody firmy wyniosły 2 miliony USD, teraz produkuje również portfele i torby.


Sue Davis

 

Exerhoop

Sue Davis z Nowej Zelandii jest babcią sześciu wnuków, ale woli nie mówić o swoim wieku. Co więcej, ma więcej niż dość energii. Regularnie chodzi na siłownię, a do niedawna była sfrustrowana brakiem odpowiednich obręczy.

Wszystkie obręcze, na które natrafiła, były przeznaczone dla dzieci lub młodzieży o wąskiej talii. Jeśli obręcz jest za mała dla osoby dorosłej, musi ją przekręcić z maksymalną prędkością, a to jest zbyt trudne i mało skuteczne w walce z dodatkowymi centymetrami. Średnica obręczy produkowanych przez Davisa wynosi jeden metr. „Wreszcie obręcze dla dorosłych mają przystępną cenę” - mówi babcia. W kwietniu tego roku otworzyła sklep internetowy The Exerhoop. Jeden obręcz od Davisa kosztuje 25 USD. Sprzedaje co najmniej dziesięć produktów tygodniowo.

Lucille zielony

 

Odwiedzanie aniołów

W 2002 roku 71-letnia Lucille Green z Illinois znalazła się w trudnej sytuacji życiowej: jej mąż zmarł na raka i wydawało jej się, że jej własne życie również się skończyło. Aby wyciągnąć ją z depresji, przyjaciel zaprosił ją do prowadzenia działalności gospodarczej - na przykład, aby została franczyzobiorcą znanej firmy. Green właśnie to zrobiła: została najstarszą franczyzobiorcą Visiting Angels, agencji opieki domowej dla osób starszych. Green ma teraz starszego klienta. Ona sama ma asystentów, którzy zajmują się papierami firmy. Green straciła wzrok, ale nie przestaje robić interesów. Trzy razy w tygodniu musi przychodzić do biura.

Zdjęcie: Sussanna Vento

Obejrzyj wideo: Miraculum Biedronka i Czarny Kot - Bohaterowie ujawniają swój sekret! (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Syfony, radiola i masło orzechowe: Jak działa sklep „pchli targ” w Irkucku
Biznesmenów

Syfony, radiola i masło orzechowe: Jak działa sklep „pchli targ” w Irkucku

„Twoja półka” to przestrzeń, która łączy ręcznie robioną galerię, sklep z antykami i pchli targ: to słowo nie jest nieśmiałe, przechodząc do szyldu i wspierając najlepsze tradycje europejskich pchli targ. Właściciel sieci Irkuck Nikita Chibiskov powiedział Life wokół, skąd pochodzą towary i klienci, dlaczego taka przestrzeń nie jest możliwa w Internecie i co kupuje większość mężczyzn i turystów.
Czytaj Więcej
Jak Busfor zmienia rynek autobusów
Biznesmenów

Jak Busfor zmienia rynek autobusów

„100 rubli za bilet autobusowy Busfor między Petersburgiem a Moskwą” - wygląda na to, że wszyscy napisali o tym wiadomości (i nie byliśmy wyjątkiem). Chociaż wszystko oczywiście nie jest do końca prawdą: tak, koszt to naprawdę 100 rubli, ale są tylko cztery bilety na każdy autobus. I sztuczki na tym się nie kończą: kampania rozpoczyna się w wyznaczonym czasie (albo o 10:00, a potem o 21:30), bilety są sprzedawane jeden po drugim i trzeba za nie zapłacić w 15 minut.
Czytaj Więcej
Pościg: jak Lamoda walczy o kupującego
Biznesmenów

Pościg: jak Lamoda walczy o kupującego

Pozostawienie bez zakupu w sklepie internetowym Lamoda nie jest takie proste. Rzecz na stronie, którą odwiedził potencjalny nabywca, wyprzedzi go w reklamach w przeglądarce i biuletynach ze zniżkami. Kilka wiadomości e-mail z różnymi promocjami, osobistymi ofertami i kodami promocyjnymi może pochodzić z Lamody dziennie, a oglądany produkt pojawia się na stronach e-mail, na Facebooku i Instagramie.
Czytaj Więcej