Chmura wiedzy

Start twojego dziadka: 5 historii o biznesie po 60 latach

Jak się okazało Hopes & Fears, niektóre babcie odnoszą sukcesy w startupach. Ale dzieje się tak w przypadku dziadków: po przejściu na emeryturę nie boją się zaciągać dużych pożyczek i tworzyć nowych produktów. I najczęściej dzieje się to wbrew zdrowemu rozsądkowi i radom przyjaciół, którzy nazywają takie przedsięwzięcia szaleństwem w refrenie.

Gary Kay

 

W boomboksie

64-letni Gary Kay obserwuje rozwój technologii od najmłodszych lat. Na przykład pamięta, jak IBM wprowadził swój pierwszy komputer osobisty w 1981 roku. Przez cały ten czas pracował jako dziennikarz techniczny w różnych mediach - od ABC po CNN. W 2011 roku postanowił uruchomić własny projekt intheboombox.tv. Jest to zasób, który mówi o gadżetach, aby był zrozumiały i interesujący dla powojennego pokolenia - tych, którzy mają teraz od 49 do 67 lat, a jest ich 80 milionów w Stanach Zjednoczonych.

W przeglądzie każdego urządzenia znajduje się element, który pasuje do użytkownika w tej kategorii wiekowej. Do tej pory nie ma zbyt wielu czytelników: na Twitterze i Facebooku nie ma więcej niż 200, ale Kay udało się przyciągnąć wybitnych reklamodawców, takich jak Lenovo. Popularny blog The Huffington Post regularnie przedrukowuje artykuły ze swojej witryny.

Richard HANSLER

 

Niskie niebieskie światła

Richard Hansler spędził 40 lat jako starszy pracownik w General Electrics. Cały czas rozwijał żarówki, a po przejściu na emeryturę postanowił zwrócić uwagę na konsekwencje swoich działań. „Przez wiele lat tworzyłem źródła jasnego światła, ale kiedy przeszedłem na emeryturę, zdałem sobie sprawę, jaką szkodę może to wyrządzić osobie” - mówi. „Musiałem coś z tym zrobić”.

W 2005 roku, kiedy Hansler miał 81 lat, pojawiła się firma Low Blue Lights, która produkuje bezpieczne żarówki i okulary, które zmniejszają negatywny wpływ nienaturalnego światła. A z tego może rozwinąć się bezsenność, a nawet rak. Koszt jednej pary okularów opracowanej przez Hanslera i jego współpracowników, byłych pracowników General Electrics, - od 79 USD. O sukcesie komercyjnym firmy nie są one objęte, ale studenci fizyki z prawie wszystkich prestiżowych uniwersytetów w USA biorą w niej udział.

Richard Pawłowski

 

Billboardy rowerowe

Na emeryturze były agent nieruchomości Richard Pavlovsky postanowił zwrócić większą uwagę na swoją kondycję fizyczną. Od dzieciństwa uwielbiał jeździć na rowerze i zaczął poruszać się głównie tego rodzaju transportem. Pomysł na biznes przyszedł sam. Pawłowski zaproponował przymocowanie mobilnych billboardów do roweru. „To duży i zabawny biznes. Wyobraź sobie: płacę 250 $ dziennie tylko za umieszczanie reklam na moim rowerze”, przedsiębiorca opowiada historię swojej firmy Bike Billboard.

Z czasem ceny wzrosły, a na reklamy mobilne zaczął zarabiać do 500 USD. Podchodziło do niego wielu reklamodawców: od pizzerii po globalnych sprzedawców detalicznych, takich jak IKEA. Teraz firma ma 10 lat, a Pawłowski ma 71 lat. Zawodnicy zaczęli pojawiać się w całej Ameryce. Billboardy rowerowe, niegdyś lider rynku, straciły popularność z powodu choroby Pawłowskiego. Teraz przedsiębiorca zamierza sprzedać firmę lub znaleźć partnera, ale nadal mówi o firmie jako o owocu swojej pracy i miłości.


Earl Reed

 

Lekarze ekspresowi

Amerykański pilot wojskowy Earl Reed spędził całe życie na walizkach, ale po przejściu na emeryturę postanowił mocno osiąść na ziemi. W 2010 roku, kiedy miał 66 lat, otworzył franczyzowe centrum ratownictwa medycznego - Doctors Express. Sama firma wyznacza swoją niszę jako półprodukt między karetką pogotowia a szpitalami. Miejsce, do którego pacjent może się udać, jeśli potrzebuje lekarza, ale nie ma zagrożenia dla jego życia.

Pomimo faktu, że żaden ze znajomych Reeda nie poparł go w tym przedsięwzięciu, zaciągnął pożyczkę w wysokości 500 000 USD i zainwestował wszystkie swoje oszczędności w działalność. Nie podaje całkowitej kwoty kapitału początkowego, ale przyznaje, że był on siedmiocyfrowy. Reid uważał, że wybrał właściwy biznes: w Aleksandrii (Wirginia) prawie nie miał konkurentów. Firma stała się rentowna rok po uruchomieniu.


Yuval Zaliuk

 

Almondina

Izraelsko-amerykański dyrygent orkiestry symfonicznej 76-letni Yuval Zaliuk przez całe życie nosił miłość do wątroby swojej babci. Ugotowała ją według własnego przepisu z dodatkiem przekąsek, w końcu okazało się, że jest dietetyczna i chrupiąca.

Po zakończeniu kariery muzycznej Yuval zarejestrował znak towarowy Almondina (tak nazywała się jego babcia) i zaczął produkować ciastka. Teraz jego firma produkuje ponad 100 000 paczek ciasteczek dziennie; w firmie zatrudnionych jest 35 osób. Produkty Almondina są sprzedawane online i w głównych sieciach w USA. Na przykład w Walmart.


Zdjęcie: Philip Karlberg; Intheboombox; Lowbluelights Bikebillboardy.

Obejrzyj wideo: To Niemożliwe - Historia Cliffa Younga (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Jak i ile Rosjan odpoczywało
Liczby pierwsze

Jak i ile Rosjan odpoczywało

Wczoraj serwis OneTwoTrip opublikował badanie na temat tego, ile czasu Rosjanie spędzają na zagranicznych podróżach - czas wakacji jest skrócony czwarty rok z rzędu. Życie w okolicy pokazało, jak i ilu Rosjan odpoczywa tego lata. 50% zagranicznych wyjazdów letnich trwało 7 dni, w 2014 r. Ich udział wyniósł 33%.
Czytaj Więcej
Najdroższe i najtańsze świeże gazety
Liczby pierwsze

Najdroższe i najtańsze świeże gazety

Gazety biznesowe Kommersant, Vedomosti i RBC z 10 czerwca ukazały się na pierwszej stronie pod hasłem „I / We Ivan Golunov”. W wielu kioskach kopie już się wyczerpały, na internetowych tablicach ogłoszeń pojawiły się pierwsze oferty dealerów. Życie wokół mówi, ile możesz kupić rzadkie liczby.
Czytaj Więcej
Najdroższy i najtańszy burger w Petersburgu
Liczby pierwsze

Najdroższy i najtańszy burger w Petersburgu

Tylko w ciągu ostatnich sześciu miesięcy w Sankt Petersburgu otwarto ponad 10 nowych domów z burgerami, a obecnie istnieje ponad 40 niesieciowych placówek specjalizujących się w super popularnych fast foodach. Ponadto burgery są gotowane w wielu innych kawiarniach i restauracjach, w tym drogich, ponieważ zakres ich cen może być bardzo duży.
Czytaj Więcej
O ile wzrosły ceny mieszkań dla fanów
Liczby pierwsze

O ile wzrosły ceny mieszkań dla fanów

Zostały około dwa tygodnie przed Mistrzostwami Świata, które odbędą się w 11 miastach Rosji. Eksperci Avito Real Estate oszacowali krótkoterminowe ceny wynajmu w tych miastach dzięki Mistrzostwom Świata w 2018 r. I dowiedzieli się, ile wzrosły w przeddzień świątecznego futbolu. 250 tysięcy rubli dziennie to najdroższe mieszkanie dla fanów.
Czytaj Więcej