Chmura wiedzy

Jeszcze jedno: 10 interesujących startupów alkoholowych

Drynk.me: Sieci społecznościowe towarzyszy picia

Drynk.me to platforma dla tych, którzy lubią pić tak dużo, że nie mogą oprzeć się alkoholowym przygodom na całym świecie. Aplikacja pozwala skatalogować wszystko, czego używałeś, robić zdjęcia i nagrywać filmy z tagami geolokalizacyjnymi i powiązaniami z określonymi barami, restauracjami i sklepami. Nowojorski startup Drynk.me koncentruje się na poszukiwaniu najlepszych napojów w mieście dzięki systemowi oceny i poradom znajomych, a także monitorowaniu różnych wydarzeń alkoholowych, takich jak bezpłatne degustacje. Ponadto platforma zawiera komponent crowdsourcingowy: użytkownicy mogą dzielić się swoimi przemyśleniami na temat ulepszania istniejących koktajli i wymyślania nowych.

Signature Brew: piwo od ulubionego muzyka

Pomysł tego londyńskiego startupu narodził się podczas koncertu rockowego. Przyszli założyciele Signature Brew pili zwykłe „nudne” piwo, które ich zdaniem nie pasowało do brzmienia muzyki. Teraz razem z muzykami produkują piwo i sprzedają je swoim fanom. Każda grupa przechodzi maraton, degustując i miksując 20-30 odmian, aż znajdzie taki, który jego zdaniem bardziej pasuje do ducha ich muzyki niż inne. Powstały napój nazywany jest artystami, którzy go wybrali, i jest dystrybuowany na koncertach, trasach koncertowych i na stronie Signature Brew. Do tej pory przedsiębiorcy współpracują z muzykami, którzy nie są zbyt znani, ale mają lojalną armię fanów: Enter Shikari, Professor Green, The Rifles i Dry The River.

Alkoscanner: Zawsze wiesz, gdzie się dostać

Rosyjska aplikacja mobilna, dostępna na iOS i Androida, pozwala wyszukiwać aktualne promocje oferujące zakup alkoholu (trzy kategorie - mocne, wino, piwo) ze zniżką. Alkoscaner monitoruje 1500 punktów sprzedaży detalicznej i pokazuje ich lokalizację na mapie, pomagając uzyskać wskazówki dojazdu do wybranego miejsca docelowego za pomocą Yandex.Navigator. Ponadto aplikację można skonfigurować w taki sposób, aby przypominała użytkownikowi o upływie terminu legalnej sprzedaży alkoholu. Chociaż aplikacja jest dostępna tylko w Moskwie.

Spike Your Juice: Juice Wine

Moda DIY osiągnęła poziom alkoholu. Spike Your Juice to zestaw, który zamienia się w wino ... nie, nie wodę, ale sok. Pomysł przyszedł do głowy kilku Europejczyków, którzy przybyli do Kalifornii i nudzili się lekkim winem owocowym. Zestaw za jedyne 10 USD zawiera sześć małych worków proszku i specjalny zawór odcinający, który pozwala ulatniać się gazowi, jednocześnie utrzymując szczelność naczynia. W standardowym dwulitrowym naczyniu należy wlać 100 procentowy sok o wystarczającej zawartości cukru i dodać proszek, który zawiera emulgatory i drożdże. Po dwóch dniach fermentacji uzyskuje się wino o mocy 5–10%.

Molecule-r: Zaawansowana technologicznie Margarita

Kolejny model budowy, tylko tym razem o wiele bardziej skomplikowany. Kanadyjska firma Molecule-r produkuje zestawy do przygotowywania potraw i napojów zgodnie z kanonami kuchni molekularnej, w których szczególnym miejscem jest badanie mechanizmów fizykochemicznych odpowiedzialnych za przemianę składników podczas gotowania. Głównymi bestsellerami są molekularne Margarita, Cosmopolitan i Mojito za 30 USD każdy. Zestaw zawiera kilka pipet, miarki, foremki i specjalne dodatki do żywności (musisz użyć własnego alkoholu). Wygląd uzyskanych koktajli jest imponujący: na przykład likier Blu Curacao przybiera formę kawioru, a Margarita staje się jak jajka sadzone.

LayerNation: Puffed Alco Pie

Holenderski startup LayerNation wprowadza na rynek urządzenie zaprojektowane do automatyzacji przygotowywania ptysiowych koktajli, w których ciecze nie mieszają się ze względu na różnicę gęstości. El Tirador (po hiszpańsku „strzelanka”) wygląda jak ekspres do kawy, działa jednocześnie z sześcioma wymiennymi butelkami alkoholu i wypija jeden napój w kilka sekund. Ta jednostka była szczególnie pożądana w przeddzień imprez piłkarskich (koktajle warstwowe często naśladują kolory flag państwowych) i na imprezach klubowych.

Likelii: Online Sommelier

Pomysł usługi Likelii nie jest nowy. Jest to usługa rekomendacji przy wyborze wina, ale wykonuje swoją pracę naprawdę wysokiej jakości. Na początek użytkownicy są proszeni o wykonanie dyskretnych testów, takich jak to, jak pijesz kawę, jakie owoce i którą kuchnię lubisz. Następnie proponuje się sformułowanie ogólnej linii preferencji dotyczących alkoholu. Lub możesz natychmiast zacząć przyznawać znaki tym markom, które już wypróbowałeś. Twórcy twierdzą, że algorytm rekomendujący wytwarza wynik, analizując ponad milion punktów w tablicy danych. Odpowiednią butelkę wina można natychmiast kupić w partnerskich sklepach internetowych.

Grail: Interaktywne menu

Aplikacja Grail z firmy RhoMania z Pittsburgha jest również w pewnym stopniu usługą rekomendacyjną, ale działa lokalnie, jako część menu baru i restauracji. Autorzy startupów są pewni, że zwykłe menu z dwoma arkuszami (osobno dla jedzenia i alkoholu) jest nieefektywne i dezorientuje użytkownika, który zwykle kupuje najtańszy alkohol w nowym miejscu. Graal jest instalowany na tabletach używanych przez instytucje jako menu (ta praktyka staje się coraz bardziej powszechna). Możesz przeczytać szczegółowe informacje o każdym drinku, a także zobaczyć, z którymi potrawami restauracji najlepiej smakuje. Ponadto napój można oceniać i udostępniać w sieciach społecznościowych. Grail obiecuje 20-procentowy wzrost sprzedaży alkoholu podczas jego używania.

Auta Tipse Treats: Secret Cupcakes

Cleveland startup sprzedaje małe babeczki z alkoholem. Pomysł nie jest nowy: słodycze z odrobiną alkoholu są w menu wielu kawiarni. Ale firma stosuje zasadniczo inne podejście. Na dole filiżanek Auts Tipse Treats znajduje się pełny kieliszek likieru, który dodaje się po przygotowaniu samego wyrobu cukierniczego. Babeczki są przechowywane w stanie zamrożonym, co pozwala alkoholowi nie rozlać się przed czasem. Twórcy radzą połykać swoje produkty całkowicie od dołu: w ten sposób okazuje się, że pijesz i natychmiast jesz przekąskę z babeczką. Firma ma już około 60 odmian takich ujęć. Ponadto niedawno rozpoczęła produkcję mrożonych koktajli, marmolady alkoholowej, makaronu Martini i innych słodyczy. Auts Tipse Treats przyciągają uwagę publiczności na różnych festiwalach, promocjach i imprezach.

YesterdayMe: Rozliczanie butelek

Rosyjska usługa YesterdayMe to pamiętnik twojego upuszczenia alkoholu. Za pomocą „suwaków” powiązanych z głównymi rodzajami napojów (wódka, piwo, wino, koktajle itp.) Możesz śledzić, ile i jaki alkohol piłeś dziennie i jaka jest zawartość czystego alkoholu w napoju. Po zgromadzeniu wystarczającej historii obserwacji można przeglądać raporty statystyczne dotyczące picia w dynamice: czy zacząłeś pić mniej, który napój przeważa i w które dni pobiłeś rekordy alkoholowe.

Zdjęcie: Newbur

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Krajowy sprzedawca: 7 sztuczek do kupienia
Chmura wiedzy

Krajowy sprzedawca: 7 sztuczek do kupienia

Lustrzane neurony Specyfika działania neuronów lustrzanych wyjaśnia, dlaczego często nieświadomie naśladujemy zachowanie innych ludzi. Mechanizm działania neuronów lustrzanych wyjaśnia, dlaczego się uśmiechamy, gdy widzimy radosną twarz, lub wykrzywiamy się, gdy widzimy kogoś, kto odczuwa ból fizyczny. Nawet gdy tylko obserwujemy czyjeś działania innych ludzi lub czytamy o nich, nadal mentalnie je popełniamy.
Czytaj Więcej
Business Geek: Problemy z Airbnb, biznesem w Dniepropietrowsku i innymi hitami tygodnia
Chmura wiedzy

Business Geek: Problemy z Airbnb, biznesem w Dniepropietrowsku i innymi hitami tygodnia

Inc .: Jak zostać dobrym słuchaczem Autor książek o motywacji Brenda Bens uważa, że ​​dobry sprzedawca powinien nie tylko pięknie mówić, ale także uważnie słuchać. Daje siedem wskazówek tym, którzy chcą się tego nauczyć. W szczególności musisz dostroić się poprawnie, wybrać dobre (niezbyt głośne) miejsce do rozmowy, skoncentrować się na najważniejszej rzeczy i spróbować zrozumieć, jak się czuje rozmówca.
Czytaj Więcej
Business Geek: Najgorsze reklamy na Facebooku, wycieczki do Game of Thrones i inne cotygodniowe hity
Chmura wiedzy

Business Geek: Najgorsze reklamy na Facebooku, wycieczki do Game of Thrones i inne cotygodniowe hity

Rosyjski reporter: jakie rosyjskie firmy przeżyły w ciągu pierwszych 25 lat Publikacja obchodzi 25. rocznicę przyjęcia ustawy o współpracy, która położyła podwaliny pod rozwój przedsiębiorczości w naszym kraju. Założyciele Almaz Capital Partners Alexander Galitsky, były warsztat, który później otworzył Wimm-Billa-Danna, Davida Yakobashvili, szefa ru-Net i jednego z pierwszych inwestorów Yandex Leonida Bogusławskiego i innych, dzielą się swoimi wspomnieniami o tym, jak to wszystko się zaczęło.
Czytaj Więcej