Chmura wiedzy

Business Geek: Najlepsze szkoły biznesu, kraje bez McDonalda, rzeźby z sera i inne hity tygodnia

Business Insider: Najlepsze szkoły biznesu na świecie

Studiowanie programu MBA w niewłaściwym miejscu może być stratą czasu i pieniędzy. Business Insider przeprowadził wywiady z setkami amerykańskich rekruterów, którzy zatrudniają ludzi na stanowiska kierownicze i dowiedzieli się, którzy absolwenci szkół biznesu są najbardziej inteligentnymi specjalistami. Wielu po raz pierwszy wspomniało Harvard. Niemniej jednak publikacja posunęła się dalej i opracowała listę najlepszych miejsc do nauki podstaw biznesu. Yale był na drugim miejscu, a zeszłoroczny lider Stanford zajął trzecie miejsce. Na ostatnim 43 miejscu - INSEAD.

Przewodowe: urządzenie do przechowywania półjedzonych warzyw

Ugryzione i na wpół zjedzone jabłko lub ogórek grozi pogorszeniem przez kilka godzin, nawet w lodówce. Aby zapobiec tak szybkiemu wyrzucaniu żywności, projektanci Umbra opracowali małe silikonowe końcówki Food Huggers, które mogą zachować ugryzione warzywa i owoce do następnego głodu.

Szybka firma: jak wpływają pieniądze
w polityce

Publikacja przygotowała infografikę, która wyraźnie pokazuje zależność polityki od pieniędzy. Tak więc 95% wyborów w USA wygrał kandydat, który najwięcej zainwestował w kampanię. Jednocześnie 68% funduszy wyborczych sponsoruje mniej niż 1% Amerykanów.

Businessweek: Miejsca bez McDonalda

Businessweek opracował mapę pokazującą lokalizację restauracji najpopularniejszej sieci fast foodów na świecie. Okazuje się, że w niektórych krajach McDonald's w ogóle nie jest reprezentowany. Wśród nich - Islandia, Nepal, Korea Północna, część Azji Środkowej i większość państw afrykańskich. Większość restauracji znajduje się w USA, Chinach, Wielkiej Brytanii i Europie Zachodniej.

Mashable: 10 dziwnych firm

Popularny blog wymienia dziwne rodzaje działalności, o których istnieniu wielu nawet nie podejrzewa. Niewielu może sobie wyobrazić, że istnieją producenci mebli dla leniwych: sofy, które pozwalają wykonywać część prac domowych bez wstawania. Rynek automatów zręcznościowych z przeszłości aktywnie się rozwija. A amerykańska Sarah Kaufman zarabia na życie rzeźbiąc rzeźby z sera.

John Miller: Złoty stosunek w marketingu

Współzałożyciel firmy marketingowej Marketo podziela tajemnice określania skuteczności kampanii reklamowej. Mówi o zasadzie złotego podziału, którego formuła wygląda jak dochody z kampanii, podzielone przez wydane na nią pieniądze. Jeśli otrzymasz liczbę 10 - to świetnie, 7 - dobrze, mniej niż 5 - występują problemy z wydajnością.

Obejrzyj wideo: Kamila Sidor - Geek Girls Carrot w Business Misja - Inspirujące wywiady z ludźmi sukcesu (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Przyjemny z przydatnymi: 10 zasad dobrego interfejsu
Chmura wiedzy

Przyjemny z przydatnymi: 10 zasad dobrego interfejsu

Plato DNEPROVSKY Współzałożyciel i CEO firmy użyteczności publicznej UIDG Bądź prostszy Nikt nie anulował reakcji fizjologicznych. Złożone interfejsy przeciążają psychikę i mózgowi trudno jest przetwarzać informacje. Gdy tylko stanie Ci się coś trudnego, nieświadomie przekształca się w negatywne emocje.
Czytaj Więcej
Nikołaj Kononow o nowej książce Malcolma Gladwella „David and Goliath”
Chmura wiedzy

Nikołaj Kononow o nowej książce Malcolma Gladwella „David and Goliath”

Nikołaj KONONOV redaktor naczelny H&F, autor książek „Kodeks Durowa” i „Bóg bez samochodu: opowieści o 20 szalonych ludziach, którzy załatwili interesy od zera w Rosji”. Z początku wydaje się, że kpi z niego i ogólnie rzecz biorąc jest to uzasadnione. Nikt nie poda ręki pisarzowi ze 100 najlepszych wpływowych ludzi Czasu za rzucanie kartkami na stół, mówiąc: tak, oszukuję was, mali miłośnicy literatury faktu.
Czytaj Więcej
Co raporty spółki publicznej mówią o Rosji
Chmura wiedzy

Co raporty spółki publicznej mówią o Rosji

Często duże rosyjskie firmy mają zwyczajowe zwroty, odpowiadając na prośby mediów, prosząc je o komentarz na temat nowego prawa, komplikacji sytuacji geopolitycznej lub innych delikatnych kwestii. Możesz dowiedzieć się, co tak naprawdę myśli duży biznes, jest możliwe na podstawie raportów kwartalnych i rocznych, które firmy przygotowują wspólnie z niezależnymi audytorami dla SEC (amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych) i inwestorów.
Czytaj Więcej