Chmura wiedzy

Załóż firmę: Szkoła językowa

Liczba szkół językowych w Moskwie rośnie wykładniczo, na tym rynku nie brakuje, ale popyt pozostaje dość stabilny. Znajomość języka angielskiego nikogo nie zaskoczy. Właściciele szkół są gotowi zaoferować klientom arabski biznes i konwersacyjny hindi.

Aby prowadzić budżetowe kursy językowe kosztujące 5000 rubli za 16 godzin akademickich, według szacunków H&F, potrzebujesz kapitału początkowego w wysokości 300 000 rubli. Przy odpowiedniej promocji firma zacznie przynosić stabilny dochód w wysokości 100 000 rubli w ciągu sześciu miesięcy i w tej samej wysokości spłaci inwestycje.

Pokój

W przypadku małej szkoły językowej wystarczy pomieszczenie o powierzchni 150 mkw. (około pięciu pracujących odbiorców). Powinien mieć układ szafy i dobrą izolację akustyczną, w przeciwnym razie prowadzenie zajęć nie będzie możliwe, jeśli zdecyduje się przeprowadzić ćwiczenia słuchania lub obejrzeć film w języku, który jest studiowany poza kolejną ścianą.

Lepiej nie umieszczać w budynku biurowym. Jeśli nadal nie możesz tego uniknąć, powinieneś zadbać o osobne wejście. Pisanie karnetów dla osób, które spontanicznie zdecydowały się zajrzeć do szkoły, i spotkanie w celu ochrony cudzoziemców, którzy nie noszą przy sobie paszportów, zajmuje dużo czasu. Zajęcia i kluby filmowe mogą trwać do późnych godzin nocnych - uczniowie i nauczyciele powinni mieć dostęp do szkoły w dowolnym momencie.

Dwa kolejne pożądane warunki: bliskość metra i lokalizacja w pierwszej linii domów. Jednak głównym kontyngentem na początkowym etapie są ci, którzy mieszkają lub pracują w pobliżu. Dlatego lokalizacja w centrum dzielnicy może być ważniejsza niż bliskość metra. Chociaż nadal lepiej jest otworzyć szkołę w widocznym miejscu, aby poinformować o tym ludzi w okolicy, pomoże szyld - najtańsza forma reklamy.

Średnio wynajem pokoju o wszystkich powyższych cechach będzie kosztował 90 000-150 000 rubli miesięcznie. Dyrektorzy szkół językowych powinni płacić za wynajem tylko przelewem bankowym. W przypadku problemów z właścicielem lokalu zawsze będziesz w stanie bronić swojej niewinności w sądzie.

Właściciele szkół powinni wynająć pokój odpowiedni dla klas, czyli zgodny z normami sanitarnymi i przeciwpożarowymi. A w tych przypadkach istnieje wiele subtelności: liczba toalet, szatnia, liczba metrów na studenta, różne księgi rachunkowe, poziom oświetlenia, certyfikaty mebli itp.

Naprawa

W razie potrzeby naprawy kosmetyków można wykonać samodzielnie. Według szacunków H&F na wyposażenie jednej szafy zostanie wydanych 40 000 rubli. Obejmuje to koszt mebli, sprzętu odsłuchowego, tablicy magnetycznej i samych markerów, które, nawiasem mówiąc, są bardzo szybko spisywane. Zainstalowanie klimatyzatorów, bez których praca grupowa w małych klasach jest nie do pomyślenia, będzie kosztować kolejne 17 000 rubli za klasę. Zawartość jednego biura miesięcznie kosztuje 3000 rubli.

Dokumenty

Nie ma jednej formy prawnej organizacji odpowiedniej dla wszystkich szkół językowych. Jej wybór zależy od celów szkoły i odbiorców, z którymi pracuje. W przypadku małych instytucji edukacyjnych z niewielką liczbą studentów odpowiedni jest formularz IP. Dla większych firm współpracujących z klientami korporacyjnymi wygodniej jest zarejestrować się jako LEU (NOW) - pozarządowa prywatna instytucja edukacyjna.

NOC wymaga licencji, a jest to dość długi proces (od wynajmu pokoju do uzyskania licencji, okres wyniesie około sześciu miesięcy), ponieważ:

1,5 - 2 miesiące - rejestracja organizacji pozarządowych w Ministerstwie Sprawiedliwości

1-1,5 miesiąca - uzyskanie certyfikatów sanitarnych i przeciwpożarowych

2 - 2,5 miesiąca. - uzyskanie faktycznej licencji

Istnieje jednak możliwość oszukiwania, na przykład, aby rozpocząć pracę jako adres IP, podczas gdy proces będzie się przeciągał. W przypadku braku licencji szkoła ma prawo do prowadzenia konsultacji, co oznacza brak jasnego harmonogramu, brak planów lekcji i tak dalej.

 

Inne wydatki

Personel

Minimalna stawka dla nauczyciela rosyjskojęzycznego wynosi 700 rubli za godzinę akademicką. Większość szkół płaci natychmiast po zajęciach. Dlatego na 90-minutową lekcję nauczyciel musi zapłacić 1400 rubli. Stopy rodzimych użytkowników języka wahają się od 1500 rubli do 2000 rubli na godzinę akademicką. Brytyjczycy są najdrożsi, zapotrzebowanie na nich wśród studentów jest szczególnie duże - na półtorej godziny lekcji z grupą proszą 5000 rubli.

Miesięczne wynagrodzenie sprzątaczki, która przychodzi trzy dni w tygodniu, wynosi 4000 rubli.

Wyposażenie

Utrzymanie jednej tablicy magnetycznej kosztuje 1500 rubli miesięcznie. Obejmuje to specjalne środki czyszczące i markery, które szybko stają się bezużyteczne. Dwie kasety do drukowania materiałów edukacyjnych - kolejne 5000 rubli. Chłodnica wody i plastikowe kubki, z których można pić gorącą wodę - 1500 rubli miesięcznie. Narzędzia zwykle nie są wliczone w cenę wynajmu.

Materiały szkoleniowei artykuły papiernicze

W ciągu jednego miesiąca możesz dać im 15 000 rubli, aw innym nie możesz wydać ani grosza. Większość uczniów ma tablety i komputery osobiste, więc wygodniej jest im pobierać wersje PDF podręczników.

Promocja

Początkowo około 60 000 rubli miesięcznie będzie przeznaczonych na promocję w Internecie. Obejmuje to utworzenie szkolnej strony internetowej (od 20 000 rubli), reklamy kontekstowe (średnio 50 rubli za kliknięcie na Yandex.Direct) oraz umieszczanie ofert na stronach z kuponami (do 30 000 rubli).

H&F dziękuje Rondine, szkole językowej Soho Bridge i Bigwig, Romanowi Tafinowi, dyrektorowi szkoły AMBC za pomoc w przygotowaniu materiału

Tekst: Regina Ader

Ilustracje: Natalya Osipova

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

House of Cards: Historia powstania i upadku największej witryny pokerowej PokerStars
Chmura wiedzy

House of Cards: Historia powstania i upadku największej witryny pokerowej PokerStars

Pewnego dnia rosyjski rząd zastanawiał się nad zalegalizowaniem pokera online. Wcześniej w Stanach Zjednoczonych, gdzie hazard jest również zabroniony, kilka stanów zniosło zakaz pokera online. PokerStars, największy na świecie poker room online, zdecydował się na skorzystanie z tego, ale się nie udało. Na początku czerwca okazało się, że mała kanadyjska firma Amaya Gaming kupuje PokerStars, które nie wróciły na rynek amerykański.
Czytaj Więcej
Business Geek: Dobry czas na publikowanie w sieciach społecznościowych, błędach mózgu i innych hitach tygodnia
Chmura wiedzy

Business Geek: Dobry czas na publikowanie w sieciach społecznościowych, błędach mózgu i innych hitach tygodnia

Przedsiębiorca: Najlepszy czas na publikowanie w sieciach społecznościowych LinchpinSEO opracowało infografikę, która wyraźnie pokazuje, kiedy najlepiej publikować w sieciach społecznościowych dla różnych firm. Co dziwne, najwięcej polubień w wiadomościach otrzymano w niedzielę, użytkowników najbardziej interesuje sport i technologia w poniedziałek, a finanse w sobotę.
Czytaj Więcej