Chmura wiedzy

Czerwona Dolina: jak idealna dla biznesu Krasnodar ignoruje swoje możliwości

Ivan PLASTUN

Współzałożyciel „Lucky everyone”

Wśród moich znajomych jest pewien rodzaj ludzi, których określimy mianem „obiecujących stawu skokowego”. Każde „obiecujące kopyto” o przedłużonej komunikacji powoduje pewne podrażnienie. Najczęściej jest to wybitna osoba z pewnymi talentami, która nie wykorzystuje skutecznie swoich umiejętności, jednocześnie znajdując nieskończoną liczbę wymówek. „Jutro”, „dużo rzeczy”, „to trudne”, „zrobił to przez przypadek, nie uda mi się”, „Mogę, ale jeszcze tego nie chcę” - typowe frazy tego typu ludzi. W ich przypadku najskuteczniejszy sposób motywacji jest bardzo prosty - dobry kopniak.

Nie tylko osoby fizyczne, ale także drużyny sportowe, firmy informatyczne, miasta, a nawet całe regiony są takimi „obiecującymi kumplami”. Teraz uważam to za terytorium Krasnodar - idealne miejsce do stworzenia potężnego parku IT, który uparcie ignoruje swoje perspektywy.

W rzeczywistości brak co najmniej jednego wyraźnego akceleratora na południu Rosji jest rodzajem katastrofy. W ciągu pięciu lat Tatarstan odbudowywał dwa potężne parki IT w Kazaniu i Nabierieżnym Czełny i zaczyna tworzyć pełnoprawne miasto dla innowacyjnych projektów i start-upów, Innopolis (koniecznie przestudiuj ich stronę internetową, chłopaki odniosą sukces). Deweloperzy z Tomska, Ufy, Izraela, Permu, Omska, Krasnojarska udają się do Tatarstanu.

na terytorium Krasnodar jest wszystko
i do tego można dodać lokalną egzotykę w postaci churchkhela i baklava

Rozmowy, plotki i dyskusje na temat tego, jak zbudować coś na Terytorium Krasnodarskim trwają od 2009 roku (przynajmniej). Ale nikt tam nie idzie.

Startupy gromadzą zespoły i zabierają je do Tajlandii, tworząc tam Aviasales i LinguaLeo. W Azji Południowo-Wschodniej - ciepłe morze, piasek i świeże owoce. Wszystko to znajduje się na Terytorium Krasnodarskim, do tego można dodać lokalną egzotykę w postaci churchkhela i baklava. Mieszkańcy Doliny Krzemowej uwielbiają imprezować w ośrodkach narciarskich w Kalifornii, a rosyjskie startupy mogą zrelaksować się w Krasnej Polanie.

Dziś na terytorium Krasnodarskim nie ma ani jednego argumentu przeciwko, ale są bardzo silne zalety.

Ludzie chodzą sami. Dzięki „Szczęśliwemu wszystkim” bezpośrednio widzimy, w jaki sposób i dokąd zmierza Rosja. W ciągu ostatniego roku liczba transferów na terytorium Krasnodaru podwoiła się, a teraz wzrosła co czwarty wniosek od nas w serwisie. Trochę monitorowania wykazało, że w sieci są całe witryny i społeczności poświęcone wyłącznie temu tematowi. Ludzie podróżują zewsząd - środkowej Rosji, Uralu, Syberii. Jest mało prawdopodobne, aby taka masowa migracja była błędem. Wyciąganie z tego wniosków nie będzie błędem.

Pociąg postolimpijski. Pieniądze, które bezlitośnie wpompowuje się do Soczi zaraz po igrzyskach olimpijskich, nigdzie nie trafią, ale zaczną systematycznie rozprzestrzeniać się w całym regionie. Region uzyskał już dobrą infrastrukturę, wysoki poziom usług, kulturalnych policjantów, którzy mówią w kilku językach, a co najważniejsze, dobre drogi (co jest szczególnie ważne na południu Rosji). Poważnie, gdy tylko wjedziesz do Kraju Krasnodarskiego z Kraju Rostowskiego, możesz poczuć, że masz zamknięte oczy.

Klimat Przypominamy hasło promowane wszędzie na temat znalezienia raju w pobliżu Dzhubga i Tuapse. Z tego punktu widzenia region ten jest znacznie bardziej atrakcyjny niż, powiedzmy, region moskiewski i odpowiednio Skolkowo. Zimą może być nawet do +15, co jest znacznie bardziej sprzyjające pracy niż mrozy poza Moskwą.

Ale nikt nie korzysta z tych zalet. Nie można być „obiecującym kopytem” na zawsze. Czas mija, bardziej wytrwali i pracowici ludzie realizują projekty, realizują swoje marzenia i idą naprzód, pozostawiając trumnę w tyle. Następnie epitet „obiecujący” znika raz na zawsze.

Zdjęcie: Olimpia Castellini Baldissera

Obejrzyj wideo: Czerwona Dolina (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Maniak biznesu: Co się stało podczas wakacji - oferty, badania, opinie
Skrzynie

Maniak biznesu: Co się stało podczas wakacji - oferty, badania, opinie

Nicholas Carr: Papierowa książka kontratakuje Pogłoski o śmierci papierowych książek są bardzo przesadzone - tym razem dowodzą tego pomysłu liczbami w rękach. Nicholas Carr, autor książki The Shallows: What Internet robi na nasze mózgi, cytuje badanie wykazujące, że w 2012 r. Sześciu na dziesięciu Amerykanów wykazywało brak zainteresowania pozyskaniem czytelnika.
Czytaj Więcej
Business Geek: wizy dla startupów, 104-letni bloger, skandal z Durovem i inne hity tygodnia
Skrzynie

Business Geek: wizy dla startupów, 104-letni bloger, skandal z Durovem i inne hity tygodnia

Nikolay Durov: Relacje byłego rzecznika VKontakte Vladislava Tsyplukhina z bratem Kremla założyciela VKontakte Pavlem Durovem Nikolayem na jego stronie w mediach społecznościowych, komentując publikację w VKontakte na temat współpracy VKontakte z Vladislavem Surkovem, zasugerował, że poprzedni rzecznik spółki Vladislav Tsyplukhin mógł prywatnie współpracować z Kremlem.
Czytaj Więcej
„Yandex.Book”: 7 powodów udanego uruchomienia wyszukiwarki
Skrzynie

„Yandex.Book”: 7 powodów udanego uruchomienia wyszukiwarki

Dmitry SOKOLOV-MITRICH Zastępca redaktora naczelnego czasopisma „Russian Reporter” stał się centrum władzy Czy wiesz, jak rodzi się tajfun? Jest punkt wirowy, a następnie ziarnko piasku na ziarnko piasku, kropla na kroplę, zamienia się w huragan wielkiego podnoszenia. Oto typowa historia o tym, jak pierwsze strzały pojawiły się w przyszłym imperium poszukiwań, jak stwierdziła Ilya Segalovich: „Jeden chłopiec pracował w Akapit i miał bezdomnego przyjaciela, Wołodię Iwanow.
Czytaj Więcej