Chmura wiedzy

Świeże pomysły: najciekawsze start-upy według Nadziei i obaw

Pod koniec czerwca H&F ogłosił, że jest gotowy wspierać początkujących przedsiębiorców i mówić o najciekawszych startupach. W odpowiedzi otrzymaliśmy dziesiątki krótkich prezentacji wideo nowych projektów biznesowych.

Większość z nich była podłączona do Internetu. Wśród nich były usługi rekomendacji, internetowe systemy analityczne i promocje online. W głosowaniu eksperckim wybraliśmy trzy najciekawsze i najbardziej obiecujące projekty.

Fotourism

Na początku lipca fotograf Ekaterina Nikitina i audytor Wielkiej Czwórki Vladislav Manyukhin uruchomili w Londynie stronę internetową, na której turyści mogli znaleźć lokalnych fotografów do profesjonalnego filmowania.Pomysł

Fotograf umieszcza na stronie internetowej portfolio, ceny i krótkie informacje o sobie, a także wskazuje swój harmonogram. Turysta może zobaczyć wszystkich fotografów, wybrać, co im się podoba, zamówić i zapłacić za sesję zdjęciową. Ponadto strona oferuje „pomysły na sesje zdjęciowe”: krótkie opisy możliwych tras z przykładowymi zdjęciami. Lokalizacja i inne szczegóły strzelania są omawiane przy użyciu osobistego systemu wiadomości. Ponadto za pośrednictwem strony internetowej fotograf wysyła uzyskane zdjęcia do klienta.

Zarabianie

Rejestracja zarówno dla turystów, jak i fotografów jest bezpłatna. Witryna zarabia procent zamówień. Wysokość prowizji wynosi 10%. Klient może zapłacić fotografowi przez Internet lub gotówką. Następnie faktury administracyjne, które fotograf zobowiązuje się zapłacić.

Konkurentów

Fotourism nie ma bezpośrednich konkurentów. Zwykle ludzie szukają zgodnych fotografów korzystających z wyszukiwarek i sieci społecznościowych.

Plany

Jak dotąd projekt koncentruje się przede wszystkim na rosyjskojęzycznej publiczności. Ale w przyszłości fotografowie i turyści z dowolnego kraju będą mogli się na nim zarejestrować. Ponadto planowane jest opracowanie dodatkowych usług na stronie: drukowanie albumów, t-shirtów, kubków i innych produktów z własnymi zdjęciami z podróży. Możliwe jest również, że zostanie utworzony dział do współpracy z klientami VIP - dla tych, którzy dużo podróżują i chcą znaleźć fotografów w różnych krajach, sama firma je wybierze.

Alert

Pod koniec ubiegłego roku iTunes przyjechał do Rosji, a Anatolij Sharifulin wraz z trzema programistami postanowił stworzyć usługę, która pomoże użytkownikom śledzić innowacje muzyczne.


Pomysł

Alerter to przewodnik po nowych utworach iTunes. Użytkownik subskrybuje aktualizacje swoich ulubionych artystów, aktorów lub reżyserów, twórców gier lub aplikacji, a następnie otrzymuje powiadomienia o aktualizacjach.

Zarabianie

Aplikacja jest darmowa. Firma chce uzyskać procent sprzedaży utworów za pomocą programu partnerskiego iTunes.

Konkurentów

App Store ma podobne aplikacje: MusicWatch, AppWatch, ale twórcy startupu uważają, że są całkowicie niewygodni i nieefektywni. Jest też strona, która próbuje rozwiązać podobny problem, ale informuje tylko o wydaniu albumów, ale gdzie je kupić, musisz sam poszukać.

Plany

Firma wciąż finalizuje aplikację na iPhone'a. Beta jest otwarta. Planowane jest opublikowanie w App Store pod koniec sierpnia. We wrześniu założyciele udadzą się do San Francisco jako zwycięzcy konkursu AngelHack Moskwa 2013, gdzie będą komunikować się z mentorami i inwestorami.

„Chcę koszulkę”

Lew Barkov wraz z trzema podobnie myślącymi ludźmi uruchomił projektanta internetowego do drukowania na koszulkach w Krasnojarsku.


Pomysł

Po odwiedzeniu strony użytkownik może wybrać materiał, kolor i rozmiar koszulki, użyć konstruktora, aby dodać zdjęcie, zdjęcie lub tekst i zapłacić za wydruk na stronie. Zamówienie zostanie wykonane przez jednego z partnerów drukarskich projektu. Dzięki temu schematowi projekt można łatwo skalować.

Zarabianie

Podczas gdy w Moskwie firma współpracuje z jednym partnerem, w Krasnojarsku - z dwoma. Umowa zostaje zawarta z partnerem, zgodnie z którym drukuje na koszulkach po ustalonej cenie. Cena zależy od materiału i technologii druku, cena obejmuje dostawę organizowaną przez partnera. Koszt koszulki ze zdjęciem lub zdjęciem na stronie wynosi od 999 rubli. Część tych pieniędzy trafia do partnera. Jeśli jego punkt dostawy znajduje się w dobrym miejscu lub inwestuje w promocję usługi, wówczas zwiększa się jego część zysku ze sprzedaży koszulek.

Konkurentów

Rynek druku na koszulkach jest przesycony. W chwili uruchomienia w Krasnojarsku istniało około 100 firm i 1500 drukarni w Moskwie, które oferowały usługi drukowania na tekstyliach. Niektóre z nich mają własnych projektantów online, ale twórcy startupu uważają, że strony internetowe konkurentów nie są zbyt wygodne w użyciu.

Plany

Firma działa w Krasnojarsku, ale już rozpoczęła promocję w Moskwie. W najbliższej przyszłości planowane jest uruchomienie projektu w Nowosybirsku.

Zdjęcie: Remi David

Obejrzyj wideo: Jean Arthur, Rudy Vallee, Edgar Bergen & Charlie McCarthy, Dorothy Lamour, Vera Vague (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Mały ptaszek poleciał: 7 ważnych faktów na temat IPO na Twitterze
Skrzynie

Mały ptaszek poleciał: 7 ważnych faktów na temat IPO na Twitterze

Usługa mikroblogowania przeprowadziła wczoraj IPO. Inwestorzy rzucili się na zakup papierów wartościowych, akcje wzrosły o 73%, a założyciele zmienili się w miliarderów. Chociaż rentowność firmy wciąż nie wchodzi w rachubę, Twitter spełnił wiele oczekiwań. Zakup mobilnej sieci reklamowej MoPub na krótko przed IPO i 70% przychodów z reklam z telefonu komórkowego zainspirowało przekonanie, że można skutecznie zarabiać na Twitterze.
Czytaj Więcej
„Zacznij od głównego”: jak ustalać priorytety
Skrzynie

„Zacznij od głównego”: jak ustalać priorytety

Jay PAPAZAN Keller Williams Realty Wiceprezes Gary KELLER Przedsiębiorca Porzuć długie listy rzeczy do zrobienia Zasada Pareto mówi, że niewielki procent przyczyn, zainwestowanych pieniędzy lub wysiłku jest odpowiedzialny za dużą część wyników, otrzymanych produktów lub wynagrodzenia. Niewielka część przyczyn powoduje lwia część konsekwencji.
Czytaj Więcej
„To nie będzie łatwe”: jak zostać dobrym liderem
Skrzynie

„To nie będzie łatwe”: jak zostać dobrym liderem

DOM PUBLIKACJI: Mann, Iwanow i Ferber, 2014 Pamiętaj o śmierci Jest jedna cecha, która odróżnia odnoszących sukcesy prezesów od przeciętnych - mogą się skoncentrować i dokonać właściwego wyboru, gdy wydaje się, że nie ma wyboru. Właśnie w tym momencie najbardziej chcesz się ukryć lub umrzeć, i decydujesz, którym jesteś CEO.
Czytaj Więcej