Chmura wiedzy

Przyczyna infekcji: Jak zrobić wirusowe wideo

Po tym, jak YouTube pozwolił użytkownikom zarabiać na swoich kanałach, było jeszcze więcej osób, które chciały nakręcić wirusowy film, który obejrzałby ponad milion widzów. Użytkownicy usługi dyskusyjnej Quora zastanawiają się, jak to zrobić. Przetłumaczyliśmy najciekawsze odpowiedzi.

Dokładna formuła

Rick Davidson, dyrektor Hobbyployist

Jeśli spojrzysz na topowy YouTube, zrozumiesz, że formuła wirusowego wideo jest prosta. Konieczne jest sfotografowanie kogoś, kto z entuzjazmem angażuje się w to, w co wierzy, ale dla innych jego zachowanie może wydawać się zabawne.

Prawidłowy czas

Tim Sai Ku, współzałożyciel Tintup.com

Wirusowe filmy są tajemnicze, nieprzewidywalne, mogą mieć różne style i treści, różne grupy odbiorców. Niektórzy twórcy wirusowych filmów nawet nie sądzili, że ich wideo stanie się tak popularne. Ale pomimo faktu, że nie ma jednej formuły dla wirusa, ma wyraźne oznaki.

Jeśli mówimy o filmie z ponad milionem wyświetleń, powinien być krótki. Niewiele osób będzie oglądać wideo przez ponad pięć minut. Optymalny czas trwania wynosi 30-90 sekund. Krótsze kopie będą wyglądały jak Vine wciągnięte na rolki; dłuższe nie będą oglądane przez naprawdę wiele osób.

Rozkosz i niespodzianka

Kuram Malik, specjalista
marketing cyfrowy

Każdy marketer chce uruchomić wirusowe wideo. Wydaje mi się, że możesz odnieść sukces, jeśli zwrócisz uwagę na trzy główne kwestie. Najpierw musisz poprawnie zidentyfikować odbiorców. Po drugie - wypełnij wideo jasnymi emocjami. Niespodzianka i entuzjazm działają najlepiej - najważniejsze jest to, że użytkownicy świetnie się bawią podczas oglądania. Po trzecie, ważne jest prawidłowe uruchomienie filmu, aby więcej osób to zauważyło.

Pierwsze pchnięcie

Robert Kalomiris, początkujący
przedsiębiorca

Mój przyjaciel opublikował wideo wirusowe miesiąc temu. Zebrał milion wyświetleń na YouTube dziennie i 40 000 postów na Tumblr. To prawda, że ​​został usunięty na jakiś czas z powodu problemów z prawami do muzyki, ale przyjaciółka stworzyła nową wersję, a ona ponownie zebrała milion. Krótko mówiąc, fabuła filmu była taka, że ​​dwóch pracowników firmy rozmawiało o biznesie, zebrał tysiące polubień na swojej stronie na Facebooku.

Wydaje mi się, że głównym sekretem nie jest kręcenie filmu na pierwszej fabule, która pojawia się w nadziei, że jakoś się rozejdzie. Na YouTube jest tyle przypadkowych filmów. Musisz opracować plan promocji, opublikować go w sieciach społecznościowych, blogach i powiązanych witrynach. Ogólnie rzecz biorąc, najpierw musisz dać odpowiedni impuls, a następnie proces się rozpocznie.

Promocja za wszelką cenę

Karen Cheng, twórca wideo
z 3 milionami wyświetleń

Nie myśl, że jesteś ponad marketingiem. Na początku nie planowałem kampanii na dużą skalę w celu wsparcia filmu, ponieważ obawiałem się, że jeśli film się nie powiedzie, będę zawstydzony. Potem zdałem sobie sprawę, że to wszystko bzdury. Lepiej spróbować, a potem żałować niż na odwrót. Musisz oglądać popularne filmy na YouTube i starać się zrozumieć, dlaczego stały się wirusowe.

Pierwszego dnia umieściłem reklamy w sieciach społecznościowych, a moje wideo obejrzało 80 000 osób. Potem opublikowałem go za pieniądze na Reddit, blogerzy to widzieli, a następnego dnia miałem 800 000 wyświetleń. Trzeci dzień przyniósł 1,8 miliona, ponieważ film trafił na stronę główną YouTube. Uświadomiłem sobie, że musisz skorzystać z wielu kanałów promocji - niektóre tak strzelać. Nawiasem mówiąc, najlepiej jest opublikować film w poniedziałek lub wtorek - cały tydzień roboczy będzie przed nami, podczas którego ludzie się o nim dowiedzą.

Ale to wszystko nie zadziała, jeśli sam film nie jest wystarczająco dobry. Film powinien być krótki i opowiadać jakąś zrozumiałą historię. Powinien mieć pojemną nazwę. Tutaj musisz zrozumieć, czy jesteś gotowy na kompromis ze względu na popularność. Prawie nazwałem wideo „Asian Girl Learns to Dance”, ale z czasem zmieniłem zdanie. W takim przypadku musisz być przygotowany z wyprzedzeniem na strumień negatywności: otrzymałem wiele komentarzy na temat tego, że nie umiem tańczyć. Ale i tak było warto.

Zdjęcie: Niklas Alm

Obejrzyj wideo: Hubert Czerniak TV #21 Infekcje wirusowe i bakteryjne Przeziębienie Biegunka Gorączka Bańki (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Chris Stevens „App Store Millionaires”
Skrzynie

Chris Stevens „App Store Millionaires”

H&F studiuje jedną książkę biznesową tygodniowo i wybiera z niej najciekawsze momenty. Tym razem czytamy książkę słynnego dewelopera Chrisa Stevensa o tym, jak wygląd AppleStore wpłynął na życie zwykłych użytkowników i programistów, zamieniając niektórych z nich w milionerów, a innych w bankructwo.
Czytaj Więcej
Alexander Auzan „Ekonomia wszystkiego”
Skrzynie

Alexander Auzan „Ekonomia wszystkiego”

Alexander AUZAN Doktor nauk ekonomicznych, profesor, publicysta, dziekan Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Moskiewskiego MV Łomonosow Człowiek W wyniku cudzołóstwa wielkiego filozofa i ekonomisty Smitha z francuskim Oświeceniem okazał się Homo economus - wszechwiedzącym egoistycznym dranem, który ma nadprzyrodzone zdolności racjonalizacji i maksymalizacji swojej użyteczności.
Czytaj Więcej