Chmura wiedzy

Japońska technologia: 10 anime o biznesie

„Dziennik podróży zakupowej do Jokohamy” (Yokohama Kaidashi Kikou)

Melancholijne i piękne anime o życiu androida Alpha, który na żądanie właściciela, który od dawna wyjeżdża, prowadzi podmiejską kawiarnię. Alfa prawie nie różni się od zwykłej dziewczyny - być może tylko dlatego, że jest nieśmiertelna i ma dar szczególnie wrażliwej na otaczający ją świat. W kulturze japońskiej ta cecha nazywa się „mono no avare”, co warunkowo można przetłumaczyć jako „smutny urok rzeczy”. Każdego ranka Alpha przychodzi do kawiarni i zaczyna robić kawę, czekając na gości. Dopiero teraz najczęściej nikt nie przychodzi do niej przez cały dzień. Faktem jest, że anime rozgrywa się podczas zachodu słońca ludzkości. Nie da się tego dokładnie wyjaśnić, ale w wyniku kataklizmu Ziemia praktycznie opustoszała, miasta stopniowo schodzą pod wodę, świat pozostający na powierzchni rozkłada się i zarasta trawą. Ale Alpha nie jest zniechęcona i nadal podziwia świat idący w zapomnienie.

Przyprawa i Wilk

Anime poświęcone handlowi i światu relacji towar-pieniądze, którego przestrzeń stylizowana jest na warunkowe średniowiecze. Lawrence, młody wędrujący kupiec, chce zaoszczędzić na swoim własnym sklepie, ale tymczasem podróżuje po miastach, sprzedając i kupując różne towary. Jego motto: „Każda minuta może zostać zamieniona w monetę”. Pewnego dnia poznaje Holo, starożytną boginię płodności, która pojawia się mu w postaci młodej dziewczyny z uszami wilka. Postanawia pomóc jej dotrzeć do północnej ojczyzny, aw zamian pomaga mu w interesach. W tym procesie Holo ma świetne wyczucie biznesowe. Żyjąc na świecie przez ponad 600 lat, nauczyła się dobrze rozumieć ludzi i manipulować nimi. Na przykład może określić, kiedy ludzie oszukują, mogą targować się i reklamować produkt.

„Piraci z Czarnej Laguny” (Czarna Laguna)

Zatłoczone anime testosteronem o firmie dostarczającej nielegalne towary na morzach Azji Południowo-Wschodniej. Idealny dla menedżerów planujących swobodne pływanie i założenie własnej firmy. W pierwszej serii protagonista Okajima Rokuro, mały pracownik dużej tokijskiej firmy, zostaje wysłany w podróż służbową w celu dostarczenia napędu. Po drodze piraci biorą go do niewoli i proszą firmę o okup za swojego pracownika. Zamiast tego firma decyduje się zniszczyć Rokuro za pomocą dysku, jeśli tylko informacja nie wpadnie w niepowołane ręce. Pracownik lojalny wobec firmy decyduje się dołączyć do piratów, którzy, jak się okazuje, pracują dla znanej firmy dostarczającej ładunki w Lagoon (choć czasami muszą łamać prawo). Rokuro zmienia się na naszych oczach, zmieniając się ze przestraszonego urzędnika w pewnego siebie i doświadczonego żeglarza. Mówi, że nigdy nie żałował, że zastąpił nudne, bezpieczne życie menedżera losem pirata.

„Hard worker” (Hataraki Man)

Życie anime o psychologii ludzi pracy. W każdej nowej serii na pierwszy plan wysuwa się historia jednego z bohaterów, który ujawnia jego podejście do pracy. Niektóre z nich mają wygórowane ambicje i nadmierne poczucie odpowiedzialności, podczas gdy inne, wręcz przeciwnie, gardzą swoim zawodem i marzą o tym, jak po dniu roboczym mogą robić to, co kochają, na przykład fotografować niebo. Pod tym względem „Hard Worker” to bardzo uczciwe anime. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, który z bohaterów ma rację. Główna bohaterka, Hiroko Matsukata, jest pracoholikiem i perfekcjonistą. Podejmuje zbyt wiele równoległych projektów, prawie nie śpi, je przy monitorze, pali jednego papierosa za drugim i nie może znaleźć czasu na rozmowę ze swoim chłopakiem. W pracy nazywano ją „mężczyzną”, ponieważ miała obsesję na punkcie swojej pracy. Jej celem jest otwarcie własnego magazynu, aby przed śmiercią można było powiedzieć, że wciąż coś osiągnęła w życiu.

„Sararyman Kintaro” (Salaryman Kintaro)

Klasyczne anime warte obejrzenia w połączeniu z Czarną Laguną. Podnosi również poziom wolności i poczucia własnej wartości wśród pracowników biurowych. Główną postacią Kintaro jest syn przestępcy, buntownik z natury, przywódca gangu motocyklistów, absolwent trzeciego stopnia college'u, a także samotny ojciec. Przed śmiercią jego żona poprosiła go o znalezienie normalnej pracy dla syna. Dzięki szczęśliwej okazji Kintaro zostaje zatrudniony w dużej firmie budowlanej, w której zaczyna od stanowiska szlifierki do ołówka, a kończy na dyrektorze. W tym pomaga mu właśnie jego niepodobieństwo do wszystkich innych sararimanów (od angielskiego pracownika pensji - pracownika). W przeciwieństwie do nich, nie waha się wyrazić swojej opinii, niczego się nie boi i ma wrodzone poczucie sprawiedliwości. To anime ma świetne dialogi i żarty, a męskość Kintaro zapiera dech w piersiach.

„Aria” (Aria)

Kolejne spokojne anime o zwykłym biznesie w świecie fantasy. Akcja rozgrywa się na Marsie, który dzięki wysiłkom ludzi zamienił się w turystyczną planetę Aqua, całkowicie pokrytą wodą. Główna bohaterka Akari leci do Aqua w Nowym Wenecji, aby zostać profesjonalnym gondolierem, i osiada w firmie „Aria”, gdzie oprócz niej pracuje tylko jedna osoba - słynna undine Alicia. „Aria” to najmniejsza firma zajmująca się wycieczkami wodnymi i świadcząca usługi taksówkowe. Ma kilku głównych konkurentów. Fabuła oparta jest na relacjach między właścicielami tych firm i szkoleniu Akari, która musi komunikować się z bardzo różnymi klientami. Oprócz gondolierów w świecie Aqua istnieje wiele ciekawszych zawodów, na przykład osoba kontrolująca pogodę i osoba, która reguluje grawitację na Aqua.

„Mosidora” (Moshidora)

Prawie edukacyjne anime na temat praktycznego zastosowania książki Petera Druckera Zarządzanie. Wszystko zaczyna się od tego, że kierownik klubu baseballowego w tokijskiej szkole przez długi czas jeździ do szpitala, a jej 17-letnia znajoma Minami postanawia na chwilę zająć jej miejsce. Sama Minami gra dobrze, ale nigdy wcześniej nie była zaangażowana w zarządzanie zespołem. W pobliskiej księgarni przypadkowo znajduje książkę Druckera i zdaje sobie sprawę, że prawa zarządzania są takie same dla biznesu i sportu. Dlatego zaczyna postępować zgodnie ze wszystkimi instrukcjami autora w kwestiach związanych z zarządzaniem zespołem. Każda seria poświęcona jest praktycznemu zastosowaniu jednego rozdziału książki. Na przykład „Minami stosuje marketing”, „Minami opracowuje strategię”, „Minami wprowadza innowacyjne podejście”. Bohaterka dużo myśli o motywacji i osobistych celach graczy, rozwiązuje konflikty w zespole, wyznacza im konkretne zadania i stopniowo prowadzi ich do zwycięstwa w mistrzostwach.

„Tamako Market” (Tamako Market)

Urocze anime o mieszkańcach dzielnicy handlowej Usagiyama. Wszyscy obecni w anime są kupcami lub ich dziećmi. Główna bohaterka, Tamako, jest córką właściciela sklepu z ciastkami ryżowymi mochi, a jej dzieciństwo minęło w Usagiyamie. Tamako ma przyjaciela z dzieciństwa - Motizo, syna właściciela sklepu mochi naprzeciwko, ich rywala. Kiedy ich ojcowie się spotykają, zaczynają walczyć jak kot i pies, więc związek Tamako i Motizo jest niezwykle trudny. Ojciec Tamako jest dumny, że jego sklep jest własnością rodziny od kilku pokoleń i ceni sobie tradycje. To przeszkadza mu w biznesie, ponieważ sprzeciwia się wszelkim innowacjom. Tamako musi go ciągle namawiać, aby zdecydował się na coś podobnego. Przeciwnie, ojciec Motizo uważa, że ​​w tej sprawie musisz być modny i nowoczesny. To przekonanie wyrządza mu również krzywdę, ponieważ zmusza go do robienia zabawnych i niestosownych rzeczy w jego firmie. Widzowie dowiedzą się także o życiu właściciela sklepu muzycznego, kwiaciarni, łaźni i innych.

„Praca!” (Działa!)

Trochę szalone anime o codziennym życiu pracowników restauracji „Vagnaria”. Pojawił się na podstawie Yenkoma (czteroklatkowa manga, która jest zwykle stosowana w wstawkach komediowych) i w dużej mierze zachował cechy tego gatunku. Anime jest bardzo proste, niegrzeczne, hałaśliwe i składa się głównie z krótkich gagów. Najważniejsze w tym są dziwactwa postaci, z których każda ma swoje osobliwości. Jedna kelnerka stale nosi ze sobą miecz katana, przerażający gości, druga może służyć tylko dziewczynom, trzecia wygląda jak małe dziecko. Menedżerka pofigistyczna uważa, że ​​„jej zadaniem nie jest praca, ale monitorowanie pracy innych”, właściciel restauracji od czasu do czasu poszukuje zaginionej żony. Wszystko to widać z punktu widzenia nowego pracownika, który pracuje w kawiarni, ponieważ jest zakochany w jednym z pracowników.

„ABC kwiatów” (Hanasaku Iroha)

Dziewczyna anime o życiu personelu rodzinnego hotelu. Podobnie jak w anime „Work!”, Tylko spokojniejsze i poważniejsze. Surowa właścicielka hotelu sprawia, że ​​jej pracownicy żyją według bardzo surowych zasad, nie zwracając uwagi na ich pragnienia. Jedynym, któremu ufa, jest menedżer marketingu, który raz w miesiącu przychodzi z nowymi pomysłami na modernizację hotelu, które nigdy nie prowadzą do niczego dobrego. Wnuczka gospodyni i dziedziczka firmy Ohany, która przyjechała do pracy w hotelowej pokojówce, jest poddawana takim samym atakom jak reszta. Stopniowo optymizm i zdrowy rozsądek Ohany zamieniają to ponure miejsce, w którym wszyscy się nienawidzą, w popularny hotel.

Obejrzyj wideo: Jak Wygląda Życie W Japonii Przez 2 Tygodnie? (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

6 niezwykłych Olivier
Przepisy szefa kuchni

6 niezwykłych Olivier

Ani jeden świąteczny stół nie jest kompletny bez głównej sałatki świątecznej Olivier. Zebraliśmy wybór sześciu niezwykłych przepisów na tradycyjną sałatkę, aby nieco urozmaicić klasyczne danie. Olivier z krabem i czerwonym kawiorem szefa kuchni restauracji Food Embassy Składniki: Kiszony ogórek - 20 g Świeży ogórek - 20 g Jajko kurze - ½ szt.
Czytaj Więcej
Makaron warzywny
Przepisy szefa kuchni

Makaron warzywny

Siergiej Besedin, szef kuchni kawiarni i sklepu Gorod-Sad, urodził się 20 czerwca 1986 r. W mieście Dmitrow w obwodzie moskiewskim. Unlearned w Dmitrov College z dyplomem z mechaniki samochodowej. Ponadto w 2004 roku ukończył kursy w Moskiewskim Kolegium Biznesu z dyplomem kulinarnej czwartej klasy, ale ostatecznie przeniósł się do Moskwy sześć lat temu.
Czytaj Więcej
W okolicy Burger Life
Przepisy szefa kuchni

W okolicy Burger Life

W ubiegłym tygodniu w restauracjach Burger Heroes pojawiło się nasze charakterystyczne życie wokół burgera, którego możesz spróbować do 6 grudnia. Mówimy ci, jak gotować w domu. Burger Life around Burger Heroes przepis szefa kuchni Piotr Rabchevsky Nadzienie grzybowe Składniki Gotowane borowiki - 700 g Rafinowana czerwona cebula - 200 g Olej roślinny - 50 g Śmietanka 22% zawartości tłuszczu - 300 g Świeży rafinowany czosnek - 4 g Sól - 3 g Czarna mielona pieprz - 1 g Przygotowanie Grzyby Porcini oczyścić z piasku, spłukać i gotować w osolonej wodzie przez 30-40 minut, usuwając pianę.
Czytaj Więcej
 Trzy przepisy na chude owsianki
Przepisy szefa kuchni

Trzy przepisy na chude owsianki

Najczęściej przyzwyczajamy się do jedzenia owsianki rano, ale w rzeczywistości może to być pełne i ciekawe danie główne na lunch i kolację. Poprosiliśmy szefów kuchni moskiewskich restauracji o podzielenie się z nami przepisami na różne chude kaszki, z którymi możesz zacząć eksperymentować ze zbożami. Owsianka z soczewicą z warzywami na parze szefa kuchni restauracji Ruski Alexander Volkov-Miedwiediew Składniki na 4 porcje: Soczewica sucha - 250 g Marchew - 70 g Cebula - 70 g Łodyga selera - 70 g Suszone pomidory - 100 g Rukola - 10 g Śmietana: Korzeń selera - 50 g Ziemniaki - 50 g Cebula - 50 g Marchewka - 50 g Bulion warzywny - 100 g Sposób przygotowania: Soczewica jest prawie gotowana do zagotowania w bulionie warzywnym.
Czytaj Więcej