Chmura wiedzy

O czym marzysz: jakie pomysły biznesowe przychodzą do przedsiębiorców nocą

Staś GAYVORONSKY

księgarnia „Chodasewicz”

Kiedy spędzasz dzień na tworzeniu projektu od rana do wieczora, zdarza się, że ten projekt również wymaga Twojej uwagi w nocy, jak wielkie figlarne zwierzę domowe jak smok. Czasami marzę, że spędziłem noc w księgarni, przespałem czas otwarcia, a kupcy przyszli i spokojnie przeszli przez półki, a ja pilnie potrzebuję wskoczyć i zabrać łóżeczko obozowe. Zasadniczo, oczywiście, marzę o okropnościach, które mogą przytrafić się tak łagodnemu stworzeniu jak książka: na przykład pożary, powodzie, inwazja pleśni i złodziei. Nie tak dawno temu we śnie widziałem, jak powinna wyglądać następna księgarnia, którą zamierzam otworzyć - aż do samej nazwy i projektu! Jeśli wszystko się spełni, wówczas księgarz stanie na równi z Mendelejewem i Griboedowem, którzy we śnie widzieli koncepcje i wiersze.

Sergey FAGE

Ostrovok.ru

Moja praca jest w dużej mierze związana z badaniem wyników firmy, dlatego marzę głównie o różnych liczbach, metrykach i danych. Moja dziewczyna powiedziała mi kiedyś, że słyszę, jak mówię we śnie o optymalizacji konwersji. Zdarza się, że we śnie przychodzą mi do głowy przydatne pomysły na to, na jakie liczby powinienem zwrócić uwagę. Kiedyś marzyłem, że próbuję ustalić, ilu mamy zagranicznych klientów, którzy rezerwują hotele w innych krajach. Następnego dnia rano postanowiłem to załatwić i dowiedziałem się, że naprawdę mamy takich klientów! Na przykład Arabowie, którzy zarezerwowali hotel w Zjednoczonych Emiratach Arabskich za pośrednictwem naszej strony internetowej. Czasem marzę, że z entuzjazmem rozmawiam z pracownikami firmy, ale rano nic nie pamiętam z tego, co zostało powiedziane.

Sergey KOVELENOV

marka odzieży Oh, my

Och, moja jest dużą częścią mnie i mojego jedynego interesu. Moim marzeniem jest, aby większość ludzi w Rosji ubierała się jak Europejczycy: gustownie, stylowo i prosto. A ponieważ martwię się o to, mam o tym straszne sny. Oto jeden z nich: stoję przed ścianą więzienia, jest okno z prętami, a za nim są więźniowie w białych koszulkach. Są to te same koszulki, które są sprzedawane w Oh, moje zestawy po trzy części, więc nasi klienci to lubią i są częścią mojego ekscytującego planu zmiany ubrań w Rosji. A ci więźniowie wyciągają do mnie ręce przez kraty i mówią z irytacją i bólem: „Jak to jest, Seryoga, okazuje się? Czy to jest twój plan? Wierzyliśmy tobie, Serge. I ty ...” Znaczenie tego snu jest takie bój się, że nic nie zadziała. Więźniowie to moje marzenie, które mówi mi: „Co zrobiłeś, Seryoga?”

Andrey KHEGAI

Sklep internetowy Coordi.ru

Oto jedno z ostatnich marzeń: w Moskwie pojawia się zamówienie z dostawą, a adres to ulica Chernyshevskogo 671. Siadam i myślę: „To taka długa ulica!” Często marzy się, że otrzymamy zamówienie, zaczniemy je przetwarzać, odbierać. Potem budzę się, a sen jest zapomniany, ale w środku dnia nagle o nim pamiętam i zaczynam szukać tego wymarzonego porządku wśród prawdziwych.

Evgenia KORTASHOVA

Restauracja FunkyKitchen

Marzenia o pracy przychodzą mi z godną pozazdroszczenia stałością. Z reguły wszystkie moje marzenia są kontynuacją rzeczywistości. W nocy nadal myślę, planuję i spotykam się z kolegami. Czasami budzę się nawet z gotowymi rozwiązaniami niektórych problemów. Pewnego razu, po podróży do Mariinki, marzyłem, aby goście w restauracji przyjechali z bukietami kwiatów dla naszego zespołu kucharzy. Innym razem śniło mi się, że złowiłem niesamowicie duże ryby. Najpierw wraz ze wszystkimi naszymi przyjaciółmi wyciągnęliśmy ją z wody, a następnie zdecydowaliśmy, jak ją zabrać do mojej restauracji.

Yana ZYABLINA

Galeria YellowKorner

Najśmieszniejsze marzenie miało miejsce, gdy śniło mi się, że zamiast istniejącej kolekcji w galerii były zdjęcia z portretami moich inwestorów, co było sprzeczne z międzynarodowymi zasadami sieci YellowKorner. Zaskakująco, odwiedzający polubili te zdjęcia! Ich znaczenie pomogło mi w trudnych negocjacjach z centralą w Paryżu. We śnie musiałem bronić tej kolekcji przed przedstawicielami wszystkich franczyz (na świecie jest ich około 50). To był sukces!

Elena SHABUSOVA

Wynajem FriendsBook

Jestem pewien, że każdy przedsiębiorca często zasypia myślami o swojej firmie i nie jestem wyjątkiem. Zwłaszcza w trudnych okresach, gdy biznes stoi na granicy nowej granicy, a los projektu zależy od decyzji. W przypadku startupów (zwłaszcza tych, które powstały z własnych pieniędzy założycieli, jak w naszym przypadku), każda taka decyzja jest kwestią życia i śmierci, więc poszukiwanie opcji / rozwiązań jest zwykle maniakalne. Nie możesz myśleć o niczym innym, masz obsesję na punkcie znalezienia rozwiązania. W tych okresach, z reguły najbardziej niespokojnych snów, często budzisz się w nocy, a kiedy się budzisz, zdajesz sobie sprawę, że myśli lecą z prędkością światła, sortując i podejmując decyzje.

Ale jestem szczególnie wdzięczny jednemu marzeniu, które miało miejsce na samym początku, kiedy szykowaliśmy się do uruchomienia i szukaliśmy miejsca na pierwszy punkt dostawy książek. W trakcie wyszukiwania spojrzeliśmy na około 50 (!) Pokoi i byliśmy już na granicy. Marzenie, które miałem, nie dotyczyło towarzystwa, ale pamiętam na pewno, że był to koszmar. Ten, z którego budzisz się w zimnym pocie. Nie mogłem się rozproszyć (bo się wystraszyłem) i wziąłem komputer, wszystkie zakładki znajdowały się oczywiście w witrynach wyszukiwania nieruchomości. Zaktualizowałem stronę ... Nie wierząc moim oczom, przeczytałem ogłoszenie kilka razy sześć minut temu ... Jak można się domyślić, następnego dnia rano wynajęliśmy pokój w Myasnitskaya.

 

Michaił DENISOW

Alloka

W moich snach okresowo biorę udział w IPO. Z reguły pomysły na nowe usługi pojawiają się podczas snu. Pięć minut przed przebudzeniem wydaje się genialna.

Alexey MELCHAKOV

Tripster

Firma dla właściciela firmy przypomina rodzinę - ogrom emocji, czasu i myśli, które prawie nigdy nie opuszczają. Jak pokazuje praktyka, w tym we śnie. We śnie okazuje się, że odpoczywa, wyrzuca z głowy bieżące zadania, robi kilka kroków do tyłu i patrzy na wszystko, co dzieje się z boku. W rezultacie, aby uchwycić więcej kontekstu, zobaczyć szerszy obraz, w tym to, co jest zmywane w rzeczywistości. Z tego stanowiska powstają nowe pytania lub nieoczekiwane odczyty starych. Odpowiedzi na nie są interesujące i ekscytujące do znalezienia w ciągu dnia.

Zdjęcie: Fredrik Broden

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

„Jesteś chory, czy co?”: Jak żyją Urale, którzy zrezygnowali z alkoholu?
Ludzie w mieście

„Jesteś chory, czy co?”: Jak żyją Urale, którzy zrezygnowali z alkoholu?

Dzisiaj alkohol jest tradycyjnym składnikiem życia, który towarzyszy zarówno radości, jak i smutkowi. Kieliszek wina podczas kolacji i kilka koktajli w piątek wieczorem są dla kogoś uważane za zwyczajne - wydaje się, że nie będzie nic oprócz przyjemnego relaksu przy niewielkiej ilości alkoholu. Ale w sierpniu 2018 r. Eksperci ONZ doszli do wniosku, że nawet najmniejsze porcje alkoholu powodują poważne szkody zdrowotne i znacznie zwiększają prawdopodobieństwo przedwczesnej śmierci z powodu chorób serca, raka i wypadków.
Czytaj Więcej
„Kim jesteśmy, gdzie, dokąd jedziemy”: Życie wokół Jekaterynburga mówi o sobie
Ludzie w mieście

„Kim jesteśmy, gdzie, dokąd jedziemy”: Życie wokół Jekaterynburga mówi o sobie

Według teorii Marshalla McLuhana świat staje się globalną wioską. W Moskwie, Nowym Jorku lub Berlinie ludzie są zjednoczeni na poziomie idei i znaczeń, a nie na podstawie geograficznej. Życie w Jekaterynburgu, dużej wiosce, podczas drugiej jesieni gromadzi ludzi o ograniczonych umysłach, opowiadających historie o obywatelach i ich projektach, ich wartościach i marzeniach.
Czytaj Więcej
Dzieci o swoich ulubionych miejscach w Moskwie
Ludzie w mieście

Dzieci o swoich ulubionych miejscach w Moskwie

Ponad półtora miliona dzieci mieszka w Moskwie, ale ich obecność w mieście jest prawie niezauważalna: nie jeżdżą transportem publicznym w dni powszednie, docierają do centrum w rzadki weekend, nie wolno im chodzić samotnie przez długi czas nawet na własnym podwórku, nie wspominając o samodzielnych spacerach dzielnica w firmie na dziedzińcu.
Czytaj Więcej
Gram w zespole coverowym
Ludzie w mieście

Gram w zespole coverowym

Jednym z założeń sukcesu firmy jest: skorzystanie z najlepszych doświadczeń, aktualizacja, udoskonalenie na swój sposób i wdrożenie. W rzeczywistości takie podejście dotyczy nie tylko firm i przedsiębiorców, ale także świata show-biznesu. Faktem jest, że dziś popularność grup osłaniających rośnie i stopniowo zastępują oryginalne grupy autorów z imprezy Olympus.
Czytaj Więcej