Chmura wiedzy

Business Geek: The Secret to Vine Popular, Literatura szkół biznesu i wewnętrzny świat biznesmenów

Szybka firma: jak zrobić produkt,
które ludzie polubią

Publikacja zaczęła publikować serię artykułów na temat tworzenia udanego produktu. Wysłany przez współzałożyciela serwisu randkowego HowAboutWe.com Aarona Shildkrauta. W pierwszym artykule mówi o zasadach tworzenia produktu. Jego zdaniem ważne jest, aby być ciekawym, skoncentrować się nie tylko na wyniku, ale także na procesie, wymyślić narzędzia, które wcześniej nie istniały, i nie bać się porażki.

Mashable: przepis na popularny film na Vine

Pracownicy serwisu obejrzeli 100 najpopularniejszych krótkich filmów w serwisie Vine i dowiedzieli się, jakie czynniki przyczyniły się do ich sukcesu. Na przykład w wielu popularnych reklamach pojawiają się gwiazdy w przewidywalny sposób, humor i amatorskie wykonanie różnych piosenek są dobre. Ale wiadomości nie są popularne.

Businessweek: Jakie postaci literackie są omawiane w Harvard Business School

Publikacja opracowała listę światowych klasyków, które są wykorzystywane jako przypadki do studiowania w Harvard Business School. Na przykład czytają starożytną grecką tragedię Antygony. Ta praca uczy uczniów, jak ważne jest, aby być wiernym swoim przekonaniom.

Jessica Stillman: Dokonywanie akceptacji zmian przez pracowników

Ludzie często opierają się wszystkim, co nowe, a każda innowacja w firmie jest przewidywalnie konfrontowana z oporem ludzi, którzy są przyzwyczajeni do określonego stylu życia. Aby twój pomysł został zaakceptowany na najwyższym poziomie, a następnie wdrożony we wszystkich działach, musisz określić liderów opinii i użyć różnych czynników wpływających - wszystko jest jak w wielkiej polityce, pisze autor.

Inc .: Cena udanego biznesu

Publikacja mówi o kosztach ich dobrobytu dla przedsiębiorców. Zanim im się to uda, często muszą przejść przez trudne czasy: zadłużyć się, stawić czoła krytyce i nieporozumieniom. I choć promieniują optymizmem. W tej chwili jest to dla nich bardzo trudne. Psychologowie nazywają to zjawiskiem mężczyzny jadącego na lwie. Ludzie myślą, że jest taki odważny. A jeździec myśli: „Co ja tu do diabła tu dostałem i jak mogę go stąd uwolnić żywcem?” Ciekawy artykuł o wewnętrznym świecie biznesmenów.

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Mind Games: 5 książek o kultywowaniu geniuszu
Chmura wiedzy

Mind Games: 5 książek o kultywowaniu geniuszu

„Genius: The Natural History of Creativity” Brytyjski naukowiec Hans Eisenck, autor testu IQ, balansuje na granicy psychopatologicznych cech twórczych osób i geniuszy. Hans przeprowadził wiele badań i doszedł do pewnych wniosków. Po pierwsze, tylko w 15% przypadków genialność wiąże się ze zmianami fizjologicznymi.
Czytaj Więcej