Chmura wiedzy

Domyślne ustawienie rodziny: najbardziej znane rozwody biznesmenów

Rupert MORDOK

Potentat medialny

Tego lata potentat medialny Rupert Murdoch, nękany niepowodzeniami przez ostatnie dwa lata, rozpoczął postępowanie rozwodowe z Wendy Dang. Ożenił się z prezenterem telewizji chińskiej o 38 lat młodszym od niego w 1999 r., 17 dni po rozwiązaniu drugiego małżeństwa, które trwało 31 lat. W przeciwieństwie do swojej poprzedniej żony Anny, Wendy nie była zaangażowana w medialny biznes Murdocha i produkowała filmy. Para miała dwie córki.

W 2008 roku pojawiły się pogłoski, że jego żona zdradza Murdocha ze współzałożycielem MySpace, Chrisem Devulfem. Jednak złożył wniosek o rozwód dopiero latem 2013 r., Proces powinien zostać zakończony w ciągu sześciu miesięcy. Do bitwy o własność Dang zatrudnił jednego z najbardziej doświadczonych prawników w Nowym Jorku. Ma o co walczyć: fortunę Murdocha szacuje się na 8,3 miliarda dolarów (73 miejsce w rankingu Forbesa), jej poprzednikowi udało się pozwać go z 1,7 miliarda dolarów.

Dmitrij Rybolowlew

Były właściciel Uralkali

Małżeństwo byłego właściciela Uralkali Dmitrij Rybolovlev trwało od 1987 do 2008 roku. Od tego czasu jego była żona Elena próbuje pozwać męża za aktywa zarejestrowane w różnych spółkach offshore. Chce otrzymać połowę jego fortuny, którą szacuje się na 9 miliardów dolarów. W marcu 2010 roku na jej wniosek sąd zajął wszystkie aktywa Rybolovleva. Dotknął tylko swojej własności: mieszkań, mebli, sztuki.

Jednak latem tego roku, za pośrednictwem kontrolowanych spółek offshore, biznesmen sprzedał akcje Uralkali i Silvinit za około 5,3 miliarda USD. Część zysków zainwestowała w nieruchomości. W szczególności kupił dom Donalda Trumpa za 95 milionów dolarów, penthouse w Nowym Jorku za 88 milionów dolarów i penthouse w Monako za 300 milionów dolarów, gdzie według Rybolovlevy mieszka teraz z jedną z ich dwóch córek. W sierpniu była żona złożyła nowy pozew na Hawajach. W nim twierdzi, że biznesmen kupuje nieruchomości na całym świecie, aby uniknąć wypłaty odszkodowania za rozwód. W tym celu wykorzystuje ich córkę lub firmę Kapha jako „frontman”.

Ilon MASK

Współzałożyciel PayPal, SpaceX
i Tesla Motors

Elon Musk, współzałożyciel PayPal, SpaceX i Tesla Motors, rozwiódł się ze swoją pierwszą żoną, kanadyjskim pisarzem Justinem Muskiem trzy lata temu. Pobrali się bardzo młodo, a teraz mają pięcioro dzieci. Para rozpadła się w dobrych stosunkach: zapewne ułatwiło to finansowe wsparcie Maski. Zapłacił Justinowi 6 milionów dolarów w gotówce i co miesiąc jest zobowiązany do alimentów. Ponadto 10% jego akcji w Tesli i 5% w SpaceX trafiło do niej. I to nie liczy nieruchomości i dwóch pojazdów elektrycznych.

Zaraz po rozwodzie Musk poślubił brytyjską aktorkę Talulę Riley. Miała 23 lata. Ich miłość poszła znacznie szybciej. Przez dwa lata żyli w małżeństwie, a następnie Musk powiedział: „Nadal kocham Talulu, ale nie jestem już w niej zakochany i nie mogę dać jej tego, na co zasługuje”. Ale Talula wciąż na coś zasługiwała: po rozwodzie otrzymała 4,1 miliona dolarów.

Teraz Ilon Mask ma 42 lata, nie jest żonaty, ale zgodnie z żółtą prasą spotyka się z Cameronem Diazem.

Chris DEWULF

Założyciel społeczności
sieci Myspace

Chris Devulf, założyciel sieci społecznościowej Myspace, w 2010 roku głośno rozwiódł się z żoną Lorraine po 13 latach małżeństwa. Jednym z powodów tego były pogłoski o jego romansie z Paris Hilton: kilka razy zmuszano ich do przytulania się na przyjęciach.

Ona i Lorraine mają dwoje dzieci, z którymi Chris najwyraźniej nie dogadywał się zbyt dobrze. Była żona nalegała, aby proces odbywał się za zamkniętymi drzwiami, ponieważ podczas niej strona poszkodowana była ich małoletnią córką (w tym czasie miała cztery lata). Z powodu tych okoliczności nikt nie wie dokładnie, jaką kwotę Lorraine pozwała. Ale wiadomo, że sąd zabronił Devulfowi podejść zarówno do jego córki, jak i do byłej żony.

W 2005 r. Myspace został sprzedany firmie News Corporation przez Ruperta Murdocha za 580 mln USD. Obecnie rozwija on sieć gier społecznościowych.

Rustam TARIKO

Właściciel Russian Standard Bank

Właściciel Russian Standard Bank i marka wódki o tej samej nazwie Rustam Tariko, której fortunę szacuje magazyn Forbes na 1,75 miliarda dolarów, przekonali sąd, że jego żona Tatiana po rozwodzie powinna wypłacić mu alimenty w wysokości 9000 rubli miesięcznie. Osipova urodziła mu dwie bliźniacze córki, które w momencie rozwodu miały sześć lat (2010). Rozwód był jej inicjatywą.

Interesów Tariko bronił prawnik Aleksander Dobrowiński. Twierdzi, że pomimo decyzji sądu Tariko nie zażądał zapłaty alimentów od swojej byłej żony.

„Po tym, jak proces został przez nas wygrany - dzieci zostały z nim i ogólnie wynik wyniósł 10: 0 na naszą korzyść, - opuściliśmy boisko, podniósł telefon i zadzwonił do swojej byłej żony, powiedział:„ Słuchaj, to jest wynik, ale ty - matka naszych dzieci, samolot jest na lotnisku, czeka na ciebie, dzieci tam odpoczywają. Proszę, idź z nimi i zrelaksuj się, a my zawsze powinniśmy być razem, pomimo faktu, że był taki sąd - mówi Dobrowinsky.

Zdjęcie: Avraham Cornfeld

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Najdziwniejsze patenty znanych firm
Skrzynie

Najdziwniejsze patenty znanych firm

Pewnego dnia największy producent samolotów Airbus opatentował foteliki rowerowe do samolotów. Jednocześnie kierownictwo firmy przyspieszyło, aby zapewnić wystraszonych pasażerów, że nie zamierza jeszcze wprowadzić nowego produktu do produkcji. Airbus opatentował wynalazek w rezerwie, próbując przewidzieć, które technologie będą poszukiwane w przyszłości.
Czytaj Więcej
Alexander Auzan „Ekonomia wszystkiego”
Skrzynie

Alexander Auzan „Ekonomia wszystkiego”

Alexander AUZAN Doktor nauk ekonomicznych, profesor, publicysta, dziekan Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Moskiewskiego MV Łomonosow Człowiek W wyniku cudzołóstwa wielkiego filozofa i ekonomisty Smitha z francuskim Oświeceniem okazał się Homo economus - wszechwiedzącym egoistycznym dranem, który ma nadprzyrodzone zdolności racjonalizacji i maksymalizacji swojej użyteczności.
Czytaj Więcej
Maniak biznesu: sekrety na Instagramie, interesy kobiet i inne hity tygodnia
Skrzynie

Maniak biznesu: sekrety na Instagramie, interesy kobiet i inne hity tygodnia

Fast Company: Jak właściwie opisać siebie i swoją pracę W czasopiśmie Fast Company opublikowano artykuł, w którym bardzo ważne jest, aby używać właściwych słów w odniesieniu do swojej pracy. Jeśli zastąpisz wyrażenie „muszę” słowem „chcę”, życie będzie lśniło nowymi kolorami, jak napisano w publikacji. Amber Re, założyciel i dyrektor generalny Centrum Psychologicznego Bold Academy, opracował Słownik niekonwencjonalny, który zawiera nowe definicje najczęstszych słów.
Czytaj Więcej
Eugene napisał „System Kudrina”
Skrzynie

Eugene napisał „System Kudrina”

H&F czyta jedną książkę biznesową tygodniowo i wybiera z niej interesujące punkty. Tym razem czytamy książkę dziennikarza Jewgienija Pismennaya na temat centralnej postaci polityki gospodarczej Putina, Aleksieja Kudrina. Opowiadając historię byłego Ministra Finansów, autor odtwarza przełomowe wydarzenia rosyjskiej polityki ostatnich 20 lat z punktu widzenia ich bezpośredniego uczestnika.
Czytaj Więcej