Chmura wiedzy

Płatny ser: Jak zachęcić ludzi do płacenia za produkt z bezpłatnymi analogami

W ostatnich latach przedsiębiorcy woleli zarabiać na swoich usługach przy użyciu modelu freemium, gdy produkt jest dostępny dla użytkowników za darmo, ale trzeba zapłacić dodatkowe opcje. Pozwala to przynajmniej w jakiś sposób wygenerować przepływy pieniężne od użytkowników Internetu, którzy są przyzwyczajeni do szukania darmowych analogów czegokolwiek w sieci. Ale czy istnieje sposób, aby ludzie płacili za produkt, jeśli istnieje bezpłatny ekwiwalent? Ten problem jest omawiany przez użytkowników usługi dyskusyjnej Quora. Przetłumaczyliśmy najciekawsze odpowiedzi.

Stabilność i brak reklam

Wikates Rao, badacz i konsultant IT

Oczywiście istnieje możliwość uruchomienia płatnych usług w obecności bezpłatnych. Istnieje wiele przykładów: Microsoft z Linuksem, Airbnb z Couchsurfingiem, branża raportów analitycznych i badań z Wikipedią, Posthaven z darmowymi platformami blogowymi itp.

Na początku XXI wieku darmowe platformy zaczęły być lepsze od płatnych. Potem pojawiły się inne sposoby zarabiania na produkcie. Jednym z nich jest „jeśli nie zapłacisz, to jesteś towarem”. Było to nieuniknione: czasami niemożliwe jest opracowanie drogich usług bez reklam.

Potem sytuacja się zmieniła: ludzie zaczęli płacić pieniądze za stabilną usługę. Ponadto są gotowi zapłacić za obietnicę, że nigdy nie wezmą pieniędzy od innych, na przykład na reklamę.

Ale utworzenie usługi płatnej to problem, którego nie można rozwiązać w ciągu trzech minut. Aby stworzyć pożądany produkt, musisz długo przemyśleć jego model biznesowy.

Prestiż i nowość

JV Warr, dealer samochodów

Ludzie zapłacą za to, co zrobiono lepiej, wygląda bardziej prestiżowo, nowocześnie. Warto więc pracować w tym kierunku.

Specjalne potrzeby

Nalin Savara, przedsiębiorca

Możesz rozpocząć płatną usługę, jeśli konkurenci mają bezpłatne analogi, jeśli rozumiesz potrzeby konsumenta i dajesz mu to, za co on chce zapłacić. I pamiętaj: ludzie mogą otrzymać 99% tego, czego chcą za darmo. Nadal jednak pozostaje 1%, który możesz zaoferować, aby rozwiązać ten problem.

Wygoda i bezpieczeństwo

Andrew Granato, student

Pamiętaj o przykładzie iTunes, który zmaga się z nielegalnym nielegalnym pobieraniem treści bez żadnych problemów. Korzystanie z torrentów i pirackich witryn może być ryzykowne, a treść może być niestandardowa. W iTunes wszystko jest czyste, wysokiej jakości i dobrze zorganizowane.

Wyimaginowany za darmo

Badwin ho

Niewiele rzeczy na Ziemi można uzyskać za darmo. Może światło słoneczne.

Jeśli dostaniesz coś za darmo, oznacza to, że ktoś inny płaci. Na przykład w celach reklamowych lub w celu uzyskania dostępu do danych osobowych. Tak długo, jak na świecie są pieniądze i ceny, ludzie będą płacić.

Zdjęcie: Kevin Van Aelst

Ilustracje: Natalya Osipova

Obejrzyj wideo: JADALNE PRZYBORY SZKOLNE 8 POMYSŁÓW 8 ZABAWNYCH PRANKÓW NA PRZYJACIOŁACH (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Pociągi i pokazy: Co mieszkańcy Jekaterynburga wydali na wakacje
Liczby pierwsze

Pociągi i pokazy: Co mieszkańcy Jekaterynburga wydali na wakacje

Yandex.Money przeanalizował płatności Uralu w kasach kolejowych i lotniczych, biurach podróży, witrynach rezerwacji hoteli, wycieczkach i innych witrynach oraz dowiedział się, ile mieszkańcy Jekaterynburga, Niżnego Tagila i okolicznych miast spędzili na letnich wycieczkach po Rosji i za granicą. Okazało się, że w czerwcu, lipcu i sierpniu 2017 r. Mieszkańcy regionu wydali na podróże 5,5 razy więcej pieniędzy niż latem 2016 r.
Czytaj Więcej
Czym różnią się ceny wizyt u różnych lekarzy?
Liczby pierwsze

Czym różnią się ceny wizyt u różnych lekarzy?

Według usługi mianowania lekarza DocDoc większość Moskali jest zapisywana do prywatnych klinik w Centralnym Okręgu Administracyjnym, a następnie Południowo-Zachodni Okręg Administracyjny, Północny Okręg Administracyjny i Południowo-Wschodni Okręg Administracyjny. Najbardziej pożądane są usługi otolaryngologów, dermatologów i ginekologów. Na prośbę Life wokół DocDoc obliczył średni koszt płatnej wizyty u specjalisty.
Czytaj Więcej
Ile sprzedaje kolekcja H&M x Moschino w Jekaterynburgu
Liczby pierwsze

Ile sprzedaje kolekcja H&M x Moschino w Jekaterynburgu

8 listopada Jekaterynburg rozpoczął sprzedaż ograniczonej kolekcji rynku masowego H&M i marki Moschino. W ciągu dwóch godzin od rozpoczęcia sprzedaży goście wykupili wszystkie dostępne zapasy koszulek, bluz i czapek do współpracy, a przed lunchem rzeczy trafiły do ​​Avito i innych usług sprzedaży. Życie wokół Jekaterynburga porównuje ceny prezentowane na oficjalnej stronie H&M z ofertami dealerów.
Czytaj Więcej