Chmura wiedzy

Czytaj jutro: 5 mediów przyszłości

Rynek mediów trzęsie się od kilku lat. Oczywiste jest, że gazety mają niewiele czasu na życie, ale jak na razie powinny wyglądać media przyszłości, to tylko przypuszczenie. Magnat medialny Rupert Murdoch pomyślał, że będzie to tradycyjne dziennikarstwo, ale tylko na tablecie. Stworzył więc pierwszą wersję The Daily na iPada. Ale Murdoch spłonął: niecałe dwa lata później i musiał przyznać się do komercyjnej porażki projektu. Eksperymenty zwykłych dziennikarzy są bardziej udane. Hopes & Fears przygotowało pięć obiecujących projektów, które mogą zmienić dziennikarstwo.

Symbolia

Dziennikarze Irin Polgreen i Joyce Rice zawsze byli fanami komiksów. W listopadzie 2011 r. Postanowili połączyć zawód i hobby - postanowili opracować magazyn na tablety Symbolia, który publikowałby raporty i artykuły w formie komiksów. Pierwszy numer został opublikowany miesiąc później. Nadal można go pobrać za darmo w App Store.

„Od razu stało się jasne, że komiksy są odpowiednim sposobem na opowiadanie historii z wieloma szczegółami. Za pomocą rysunku są one łatwiej postrzegane” - mówi Irin Polgrin.

Symbolia podejmuje różne tematy: ekonomia, polityka zagraniczna, kultura. Publikacja publikowana jest sześć razy w roku, jedno wydanie kosztuje 2,99 USD, abonament na rok - 11,99 USD. Symbolia nie ma jeszcze najbardziej imponujących odbiorców: 15 000 czytelników, z których tylko 800 to subskrybenci. Ale wszystko nie jest takie złe: gdy liczba subskrybentów osiągnie 1500, publikacja spadnie do zera. Ponadto projekt otrzymał już dwie dotacje o łącznej wartości 34 000 USD z amerykańskich funduszy - International Women's Media Fund i Fundacji Roberta R. McCormicka.

Polgreen ma również nadzieję przyciągnąć reklamodawców. „Ale najpierw musimy zrozumieć, jakie reklamy nie będą drażnić subskrybentów” - mówi.
Teraz te wiadomości

Współzałożyciel Huffington Post, Kenneth Lehrer, były CEO publikacji Eric Hippo, a także dziennikarz telewizyjny Brian Bedol spotkali się i rozpoczęli projekt medialny NowThis News, który specjalizuje się w tworzeniu klipów wideo dla sieci społecznościowych, w listopadzie 2012 roku.

Pracownicy 40 osób codziennie publikują 18–25 wiadomości wideo na bieżące tematy. Każdy z nich trwa nie dłużej niż trzy minuty. Redaktorzy upewniają się, że mają wysoką wirusalność: ważne jest, aby zbierali retweety i polubienia. Wszystkie historie można oglądać na stronie NowThis News lub w aplikacjach na iOS i Androida. Firma szybko znalazła również orientację, gdy funkcja przesyłania wideo pojawiła się na Instagramie: teraz można oglądać historie projektu za pośrednictwem tej usługi. Chociaż format był bardzo specyficzny: czas trwania klipów nie przekracza 15 sekund.

Obecnie Lerer Ventures i Softbank Capital zainwestowały w NowThis News. Łączna wartość inwestycji wyniosła 10 milionów USD Model monetyzacji dla mediów jest standardowy: na końcu filmów sponsoringowych znajduje się niewielka reklama. Teraz ich filmy są oglądane na YouTube 20 milionów razy w miesiącu.

GiveMeSport

Brytyjska firma Sports New Media specjalizuje się w SMM w branży sportowej: pomaga graczom Facebooka i różnym markom sportowym prowadzić Facebook. Ale w lutym 2013 r. Uruchomiła własny sklep z mediami - portal sportowy GiveMeSport. Jego osobliwością jest to, że autorzy nie otrzymują ani grosza. Firma współpracuje z uniwersytetami w Wielkiej Brytanii i przyciąga dziennikarzy drugiego i trzeciego roku. Tak więc, według firmy, młodym autorom pomaga się wejść w świat profesjonalnego dziennikarstwa. Ale nie tylko studenci mogą pisać dla GiveMeSport: entuzjaści sportu mogą również wypróbować role reporterów i recenzentów. Aby ułatwić autorom rozpoczęcie pracy, są oni wyposażeni w szablony do pisania tekstów.

Do GiveMeSport wpłynęło już ponad 10 000 wniosków od osób, które chcą zostać autorami, ale tylko 2000 zostało zatwierdzonych, ale nawet to jest już na ogromną skalę, o czym wiele federalnych mediów nie marzy. GiveMeSport publikuje ponad 200 postów dziennie. W lipcu portal miał 18,2 miliona odwiedzających.

Materia

Materia to projekt dwóch dziennikarzy z Kalifornii, Jima Jaillesa i Bobby'ego Johnsona, którym udało się przekonać dziesiątki tysięcy ludzi, że wiedzą, jak powinny wyglądać przyszłe media. Na początku 2012 roku uruchomili Kickstarter z myślą o stworzeniu publikacji o bardzo wysokiej jakości na temat nauki i technologii. Aby nieścisłości nie wpadały do ​​artykułów i wszystkie informacje zostały zweryfikowane, obiecali wydać tylko jeden artykuł na tydzień. Przyciągnęli reporterów z The New York Times, The Guardian, The Atlantic, Economist i Wired. Obietnice sprawdzania faktów i brak reklam załatwiły sprawę: chłopaki zebrali ponad 140 000 USD na rozwój projektu z początkowo planowanymi 50 000 USD.

Było dość pieniędzy nie tylko na zapłatę tantiem dla dziennikarzy, ale także na stworzenie strony internetowej, wersji projektu na iOS i Androida. Abonament miesięczny kosztuje 0,99 USD. Chociaż pierwotna koncepcja musiała zostać dostosowana: co miesiąc Materia wydaje jeden artykuł zamiast czterech.

Spot.us

David Cohn z San Francisco jest przekonany, że przyszłość dziennikarstwa leży w finansowaniu społecznościowym. Aby rozwinąć ten projekt, Cohn otrzymał dotację w wysokości 340 000 USD od Knight Foundation. W swoim projekcie Spot.us czytelnicy piszą o interesujących ich tematach i ile są gotowi zapłacić za artykuł. Potem jest dziennikarz, który jest na to gotowy i zaczyna się zbiórka pieniędzy. Zazwyczaj jedna osoba inwestuje od 25 do 100 USD. Co tydzień publikowane są od dwóch do czterech artykułów. Jeśli autor zniknął przed przekazaniem tekstu, pieniądze są zwracane czytelnikom.

David Cohn jest dumny ze Spot.us: artykuł na temat zanieczyszczenia Pacyfiku przedrukowany w The New York Times. A filozoficznie odnosi się do nieudanych materiałów: „Nudne i jednostronne artykuły są wszędzie”.

Zdjęcie: Kevin Van Aelst

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Pociągi i pokazy: Co mieszkańcy Jekaterynburga wydali na wakacje
Liczby pierwsze

Pociągi i pokazy: Co mieszkańcy Jekaterynburga wydali na wakacje

Yandex.Money przeanalizował płatności Uralu w kasach kolejowych i lotniczych, biurach podróży, witrynach rezerwacji hoteli, wycieczkach i innych witrynach oraz dowiedział się, ile mieszkańcy Jekaterynburga, Niżnego Tagila i okolicznych miast spędzili na letnich wycieczkach po Rosji i za granicą. Okazało się, że w czerwcu, lipcu i sierpniu 2017 r. Mieszkańcy regionu wydali na podróże 5,5 razy więcej pieniędzy niż latem 2016 r.
Czytaj Więcej
Czym różnią się ceny wizyt u różnych lekarzy?
Liczby pierwsze

Czym różnią się ceny wizyt u różnych lekarzy?

Według usługi mianowania lekarza DocDoc większość Moskali jest zapisywana do prywatnych klinik w Centralnym Okręgu Administracyjnym, a następnie Południowo-Zachodni Okręg Administracyjny, Północny Okręg Administracyjny i Południowo-Wschodni Okręg Administracyjny. Najbardziej pożądane są usługi otolaryngologów, dermatologów i ginekologów. Na prośbę Life wokół DocDoc obliczył średni koszt płatnej wizyty u specjalisty.
Czytaj Więcej
Ile sprzedaje kolekcja H&M x Moschino w Jekaterynburgu
Liczby pierwsze

Ile sprzedaje kolekcja H&M x Moschino w Jekaterynburgu

8 listopada Jekaterynburg rozpoczął sprzedaż ograniczonej kolekcji rynku masowego H&M i marki Moschino. W ciągu dwóch godzin od rozpoczęcia sprzedaży goście wykupili wszystkie dostępne zapasy koszulek, bluz i czapek do współpracy, a przed lunchem rzeczy trafiły do ​​Avito i innych usług sprzedaży. Życie wokół Jekaterynburga porównuje ceny prezentowane na oficjalnej stronie H&M z ofertami dealerów.
Czytaj Więcej