Chmura wiedzy

Rozpocznij działalność gospodarczą: naprawa odzieży

Jest mało prawdopodobne, aby warsztat naprawy odzieży przyniósł wspaniałe zyski, ale możesz liczyć na stały dochód. Możesz wydać ani grosza na wynajem, wjeżdżając do małej piwnicy w części sypialnej z dala od metra, ale wciąż są klienci: wszyscy muszą podwinąć spodnie co najmniej raz w roku, zmienić zapięcie kożucha lub zdjąć ulubioną kurtkę. Według szacunków H&F zysk z warsztatu naprawy odzieży może wynosić od 100 000 rubli miesięcznie. Na jego treść zajmie mniej więcej to samo.

Mały warsztat z jednym lub dwoma krawcowymi, którzy mogą podjąć się pilnych napraw, z łatwością konkuruje z usługami naprawy sieci. W Moskwie jest kilka takich warsztatów, na przykład Dom Życia. Zazwyczaj są to punkty zbiórki, w których można przekazać ubrania, buty, biżuterię i inne rzeczy, które należy naprawić. Stare ubrania można naprawić w dowolnym atelier, w którym szyją na zamówienie, ale cena tutaj będzie wyższa. Studio ma kilku krawców, mają bardziej wyrafinowany sprzęt, więc musisz zarabiać więcej na każdym zamówieniu.

Pokój

W przypadku warsztatu odpowiednia jest mała piwnica, której rozmiar nie może przekraczać 10 m2. Ani służby sanitarne, ani organizacje przeciwpożarowe nie stawiają specjalnych wymagań dla warsztatów. Możesz dowiedzieć się o wymaganiach Rospozhnadzor dla przedsiębiorstw świadczących usługi domowe dla ludności tutaj. Pokój na warsztat lub centrum recepcyjne można wynająć od podoficerów - właścicieli pawilonów przy wejściu do domów towarowych. Często sklepy naprawcze otwierają się w centrach handlowych, polegając na kupujących, którzy muszą obszywać spodnie natychmiast po zakupie. Z jednej strony jest to dobry pomysł, z drugiej - w takich warsztatach z reguły nie przynoszą rzeczy z domu. Tymczasem w okresie jesienno-zimowym większość przychodów z warsztatów w pobliżu budynków mieszkalnych pochodzi z naprawy futra, kożuchów i puchowych kurtek. Średnio wynajem pomieszczeń może kosztować 100 000–300 000 rocznie.

Naprawa

Jeśli pokój znajduje się w budynku mieszkalnym, wystarczy odświeżyć ściany i zaaranżować poczekalnię i miejsce pracy. Najprawdopodobniej będziesz musiał zainstalować dodatkowe oświetlenie: jeśli w pokoju nie ma okien, rzemieślnicy będą potrzebować dużo sztucznego światła. Naprawa może kosztować kilka tysięcy rubli.

Dokumenty

Atelier i warsztaty do drobnych napraw wystarczy powiadomić Rospotrebnadzor o rozpoczęciu działalności. Procedurę złożenia zawiadomienia można znaleźć na stronie internetowej agencji. Portal usług publicznych umożliwia złożenie wniosku elektronicznego. Wraz z wnioskiem należy dostarczyć następujące dokumenty: informacje dotyczące rejestracji osoby prawnej, wyciąg z jednolitego rejestru podmiotów prawnych ze wskazaniem kodów OKVED i inne. Aby rozpocząć działalność, wystarczy zarejestrować indywidualnego przedsiębiorcę; kody dla indywidualnych przedsiębiorców na 2013 r. Można znaleźć tutaj.

Inne wydatki

Personel

Dobrze, jeśli możesz sam uszyć i naprawić ubrania. Następnie możesz szybko zrozumieć kwalifikacje krawca i upewnić się, że nie kradnie akcesoriów i materiałów od klienta. W przypadku małego warsztatu wystarczy tylko jeden pracownik, jeśli można mu powierzyć nie tylko naprawę ubrań, ale także pieniądze klientów. Wynagrodzenie krawcowej, w zależności od kwalifikacji, wynosi 25 000–65 000 rubli. Jeśli pracownik przyjmie również zamówienia, możesz dodać kolejne 10 000–15 000.

Wyposażenie

Jeśli istnieje potrzeba zaoszczędzenia pieniędzy, można znaleźć używany sprzęt, jest on oferowany w dużych ilościach przez zrujnowane atelier i warsztaty na wyspecjalizowanych stronach. Do normalnej pracy potrzebujesz jednoigłowej maszyny do szycia wahadłowego, która może pracować bez rekonfiguracji na kilku rodzajach tkanin. Japoński Juki lub Jaguar będzie kosztował około 10 000-20 000 rubli, odpowiedniki europejskie i chińskie - połowa ceny. Aby obrzucać i szlifować krawędzie, potrzebujesz owerloka, są one produkowane przez te same firmy. Overlocki są trochę tańsze. Do sezonu zimowego powinieneś kupić maszynę do szycia ciężkich materiałów lub kuśnierkę.

Materiałyi akcesoria

Z reguły pracownie i warsztaty używają tkanin i materiałów klienta, ale powinieneś mieć zapas wysokiej jakości trwałych nici w różnych kolorach, warkocz, guziki, guziki i haczyki. Skrawki materiału również nie ranią, można je kupić luzem w fabryce lub w dużym atelier. Miesięcznie na akcesoria można wydać 5 000-10 000 rubli.

Promocja

Na początku możesz pracować nawet bez znaku, wystarczy zapora. Zazwyczaj klientami warsztatów są mieszkańcy okolicznych domów, dlatego warto wyświetlać reklamy i ulotki. Nie zapomnij wpisać adresu i numeru telefonu swojego warsztatu w miejskich katalogach elektronicznych.

Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu materiału przez Siergieja Lutsko z firmy Iglovod, atelier w Prospekt Mira, firma Lekalo

Ilustracje: Natalya Osipova

Obejrzyj wideo: Jak założyć działalność gospodarczą? (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Moc umysłu: 5 sposobów na rozwój inteligencji
Chmura wiedzy

Moc umysłu: 5 sposobów na rozwój inteligencji

Ilościowy umysł Na mózg, jak każda inna część naszego ciała, wpływają czynniki zewnętrzne. Jeśli na przykład spowalniasz oddychanie lub boisz się czegoś, możesz natychmiast zauważyć zmianę w postrzeganiu. Twórca Quantified Mind, Johnny Donner, zasugerował, że wielu chciałoby wiedzieć dokładnie, które czynniki pozytywnie lub negatywnie wpływają na ich zdolności poznawcze.
Czytaj Więcej
Republika Cypryjska: 3 sposoby optymalizacji podatków na byłym obszarze morskim
Chmura wiedzy

Republika Cypryjska: 3 sposoby optymalizacji podatków na byłym obszarze morskim

Listy stref przybrzeżnych zostały zaktualizowane: Ministerstwo Finansów Rosji wyrzuciło z nich Republikę Cypryjską. Oficjalną datą wykluczenia Cypru z offshore będzie 1 stycznia 2013 r., Ale teraz możemy powiedzieć, że zainteresowanie tym krajem w zakresie optymalizacji podatkowej ponownie gwałtownie wzrośnie. Cypr pozostanie atrakcyjny dla inwestorów zagranicznych, którzy nadal mogą włączać spółki na Cyprze, wykorzystując je do optymalizacji podatkowej swojej działalności.
Czytaj Więcej
5 rodzajów przedsiębiorców z Game of Thrones
Chmura wiedzy

5 rodzajów przedsiębiorców z Game of Thrones

Czwarty sezon sagi telewizyjnej Game of Thrones, opartej na powieści George'a Martina Song of Ice and Fire, dobiega końca. Producenci ogłosili, że zostaną wydane jeszcze trzy sezony epickiego dramatu o kandydatach na żelazny tron ​​Siedmiu Królestw. Wiadomo, że George Martin, choć nie ukończył prac nad najnowszymi książkami, już przemyślał losy głównych bohaterów i ujawnił je twórcom serialu.
Czytaj Więcej
Business Geek: Pinterest dla Firm, Wskazówki absolwentów LinkedIn i inne cotygodniowe hity
Chmura wiedzy

Business Geek: Pinterest dla Firm, Wskazówki absolwentów LinkedIn i inne cotygodniowe hity

Inc.: Jak korzystać z Pinteresta w biznesie Aaron O'Hanlon, dyrektor wykonawczy Footbridge Media Marketing Agency, mówi o tym, jak sieć społecznościowa zdjęć i zdjęć może pomóc w promocji Twojej firmy. Na początek radzi, aby nie postrzegać go jako bezpośredniego kanału zwiększającego ruch: na Pinterest możesz zwrócić uwagę tylko na swój produkt lub portfolio (oczywiście, jeśli wyglądają dość estetycznie).
Czytaj Więcej