Chmura wiedzy

Kursy online: 5 ogólnych programów marketingowych

Pomimo tego, że istnieje wiele różnych kursów w Internecie, okazało się, że znalezienie dobrych na dany temat, a nawet darmowych, jest dość trudne. Potwierdza to H&F Elena Masolova, która niedawno uruchomiła serwis kursów biznesowych Eduson.tv: „Ciągle mówi się nam, że takie treści są bezpłatne w sieci i gdzie to jest? Nie możemy ich znaleźć”.

Ale udało nam się coś znaleźć. Oto wybór ogólnych kursów marketingowych dla różnych poziomów wiedzy. Wybierając je, kierowaliśmy się trzema parametrami: nasyceniem programu, doświadczeniem nauczyciela, jakością strony.

Marketing Stosowany w Eduson

koszt kursu

99 USD, pierwsze dwa
wykłady za darmo

kiedy rozpocząć trening

W dowolnym momencie

nauczyciele przedmiotu

James Abdi (Hult International Business School)

Abdi koncentruje się na metodach statystycznych i mówi o tym, jak sprawić, by dane działały dla niego samego, a także uczy, jak korzystać ze specjalnych programów, takich jak SPSS. Każdy temat składa się z trzech części: czytania, wideo i testu.

Na koniec kursu studenci powinni zrozumieć, w jaki sposób można wykorzystać badania marketingowe do podejmowania decyzji w zakresie wyboru grupy docelowej i pozycjonowania produktu. Naucz się rozumieć zalety i wady różnych metod i stosować najbardziej odpowiednie do rozwiązania konkretnego problemu. Zobacz problemy z gromadzeniem danych. Zrozumieć ogólne zasady pracy nad badaniami rynku do celów komercyjnych.

Możesz zobaczyć prezentację bardziej szczegółowo.

Wprowadzenie do marketingu na Coursera

koszt kursu

Za darmo

kiedy rozpocząć trening

14 października 2013 r

nauczyciele przedmiotu

David Bell, Peter Fader i Barbara Kahn (University of Pennsylvania)

Kurs pozwoli Ci zrozumieć podstawowe zasady marketingu i zaczynając od najbardziej rozwiniętego rynku - amerykańskiego. Autorzy koncentrują się na strategiach marki, zorientowaniu na klienta i mechanizmie wchodzenia na nowy rynek. Format zakłada trzy moduły po trzy tygodnie, które obejmują podstawowe obszary marketingu. Każdy moduł będzie prowadzony przez osobnego nauczyciela, ale na końcu każdego z nich wszystkie podsumują i oceną. Zasady marketingu są rozważane na praktycznych przykładach.

Zasady marketingu w portalu edukacyjnym

koszt kursu

Za darmo

kiedy rozpocząć trening

W dowolnym momencie

nauczyciele przedmiotu

Praktykujący marketing

Portal edukacyjny oferuje bogaty program, po którym będzie można uzyskać „pożyczki” na przyjęcie (2900 szkół wyższych akceptuje certyfikat ukończenia kursu).

Kurs składa się z 11 rozdziałów: filozofia marketingu, przewaga konkurencyjna, środowisko marketingowe, rynki międzynarodowe, sposób podejmowania decyzji przez konsumentów, marketing biznesowy i badania w dziedzinie marketingu w biznesie, segmentacja i marketing produktów, zarządzanie produktem i sprzedaż detaliczna, marketing usług, promocja, reklama i PR, opracowywanie strategii cenowych i sprzedażowych.

Każdy blok zawiera kilka filmów, opis przedmiotu, możliwość skontaktowania się z ekspertem i test końcowy. Tematy są przygotowywane przez różnych nauczycieli, ale wszyscy są praktykami i z reguły ci, którzy mają już MBA w dziedzinie marketingu.

Odpowiedni dla początkujących.

Budowanie zintegrowanego planu marketingowego na Lynda

koszt kursu

Potrzebujesz subskrypcji -
25 USD miesięcznie

kiedy rozpocząć trening

W dowolnym czasie, czas trwania -
3 godziny 7 minut

nauczyciele przedmiotu

Matt Bailey  Szef Marketingu SiteLogic

Jak zintegrować wszystkie części marketingu, aby stworzyć skuteczną strategię: e-mail, media społecznościowe, wyszukiwanie i więcej. Kurs obejmuje następujące tematy: analiza zasobów własnych i budżetu, rozwój narracji marki, marketing w wyszukiwarkach, wiadomości e-mail i posty na blogach, jak znaleźć fanów w mediach społecznościowych, badania rynku, tworzenie treści i seeding.

Zarządzanie marketingiem danych za pomocą Udemy

koszt kursu

$99

kiedy rozpocząć trening

W dowolnym momencie

nauczyciele przedmiotu

Profesor Johannes Gerke (Johnson School
zarządzania)

Uczestnicy dowiedzą się o narzędziach i umiejętnościach, które pomogą zbudować umiejętną, cyfrową kampanię marketingową. Badamy rynek dużych zbiorów danych (duże zbiory danych) i ludzi, którzy to robią (analitycy danych). Składa się z pięciu części: wprowadzenie do kursu, wykorzystanie danych w marketingu społecznościowym, jak działają duże zbiory danych, w jaki sposób naukowcy wykorzystują dane testowe do wpływania na decyzje konsumentów, używają dużych zbiorów danych do rozwiązywania własnych przypadków.

Łącznie 32 wykłady. Dla tych, którzy pracują (lub zamierzają pracować) z dużą ilością danych.

Zdjęcie: Kevin Van Aelst

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Tatarska elektronika, koncert IC3PEAK i wystawa El Lissitzky
Weekend

Tatarska elektronika, koncert IC3PEAK i wystawa El Lissitzky

Koncerty Na zdjęciu: „Chleb” Posh Isolation / Ascetic House / Janushoved gablota Potrójna prezentacja kultowych duńskich marek - Posh Isolation, Ascetic House i Janushoved - odbędzie się jako duża impreza. Gwiazdy wieczoru Lust For Youth wystąpią w zaktualizowanym składzie: miejsce Loke Rabek, który zagra w chorwackim Amorze, zajął Soho Rezanejad.
Czytaj Więcej
Koncert Cold Cave, wyprzedaż w Tsvetnoy, najlepsze ujęcia Elle, turniej Beer Pong i 12 innych wydarzeń
Weekend

Koncert Cold Cave, wyprzedaż w Tsvetnoy, najlepsze ujęcia Elle, turniej Beer Pong i 12 innych wydarzeń

PIĄTEK 24 października Pochmurny dzień: −3 Noc: −7 SOBOTA 25 października Pochmurny dzień: −2 Noc: −5 NIEDZIELA 26 października Pochmurno z polanami Dzień: 0 Noc: −5 24 października, piątek 19:30 Pokaz filmu „Sergey Kuryokhin” B W ramach nowego projektu wystawienniczego „Performance in Russia: Cartography of History” w „Garażu” zaplanowano program edukacyjny na temat wpływu performance na sztukę rosyjską.
Czytaj Więcej
Rave „Nobel 2.2. Epilog”, „Historia niepisanego obrazu” w Ermitażu, wykład Vivian Del Rio
Weekend

Rave „Nobel 2.2. Epilog”, „Historia niepisanego obrazu” w Ermitażu, wykład Vivian Del Rio

Wystawa „Historia niepisanego malarstwa” Kiedy: 7 maja - 24 lipca Gdzie: Foyer of the Hermitage Theatre (32 Palace Embankment) Koszt: 400 rubli W 1946 r. Rosyjski awangardowy artysta Vladimir Sterligov rozpoczął prace nad obrazem o odbudowie Ermitażu po wojnie. Ale nie dokończył go: dwa lata później rozpoczęła się „sprawa Leningradzka”, sytuacja polityczna stała się napięta, a wyczyn mieszkańców Leningradu uznano za ideologicznie zły.
Czytaj Więcej