Chmura wiedzy

12 cytatów na temat działalności deweloperskiej z serii „podsłuch” (The Wire)

Reżyserem, scenarzystą i producentem większości odcinków The Wiretap jest były dziennikarz kryminalny David Simon. Fabuła oparta była na opowieściach jego przyjaciela Eda Burnsa, emerytowanego detektywa policji w Baltimore. Oparzenia służyły w dziale narkotykowym i rozwiązywały wiele skomplikowanych spraw. W trzecim sezonie serii jeden z liderów gangu handlarzy narkotyków próbuje zostać prawdziwym biznesmenem i zainwestować w nieruchomości.

Nieruchomość przy Howard Street jest wielofunkcyjna. Grant został wydany w celu podniesienia prestiżu East Side, hipodrom to dopiero początek. Z kinem i restauracjami okolica stanie się jak Harbour East 10 lat temu. A wszystko, co masz na pierwszych piętrach, przyniesie ci kilkakrotnie większy zysk.

- Robisz kserokopię? Szukaj nakazów? Nakazy aresztowania?

„Nie widzę cię na ulicach”.

„Nie jestem już na ulicach, poszukaj mnie tutaj”. Teraz zajmuję się nieruchomościami, wystarczy na całe życie. Jeśli zastanawiałeś się nad przeprowadzką do centrum, za miesiąc będę miał kilka mieszkań na sprzedaż. Możemy znaleźć ci apartamenty z widokiem na hipodrom. Lub penthouse.

Wszyscy, którzy chcą połączyć siły i sprzedać najlepsze nowojorskie towary ze zniżką, podnieście ręce.

Jestem dumny, że zapomniałeś o wszystkich różnicach i mogłeś się zgodzić. Zachowywałeś się nie jak zimnokrwisti gangsterzy, ale jak prawdziwi republikanie.

W mieście było wielu sprytnych ludzi, ale gdy tylko pojawiły się ich nazwiska, zostali zabrani przez federalnych. Potrzebują, abyście się nawilżili pod każdym kątem, nie potrzebujemy tego. Zmieliliśmy rzeczy razem: różne zespoły, ale jeden proszek, najlepszy proszek. Dzielimy się wszystkimi zyskami.

Na Mercedesie, na którym jeździsz, na którym go nagrałeś? Na siebie? Przybędą po ciebie i zwrócą ci pieniądze. Nadal nie zastanawiasz się, gdzie je umyć?

Możemy wysłać pieniądze do centrum, wyprać je i zwrócić w czystości. Jesteśmy już w wieku, w którym możesz biegać po mieście z bronią w pogotowiu. Czas robić interesy. Niech młodzież myśli o sprzedaży, o rogach. Co nas obchodzi, jeśli możemy wziąć pieniądze z góry i zarządzać całym miastem?

- Co teraz?

„Problemy, panie Bell.” Powiedziano nam, że inspektorzy miejscy mogą przybyć za kilka tygodni.

- Tracimy pieniądze za każdy dzień przestoju. Jak, powiedz mi, przynajmniej komuś uda się zarobić na tym biznesie? Jak tylko zaczyna mi się wydawać, że wszystko jest w porządku, czyścisz moje kieszenie!

Zadzwoń do swojego konsultanta. Nie na próżno płacimy babci osobie związanej z politykami. Rozwiąże dla nas problem, którego sami nie możemy rozwiązać, po prostu idąc na obiad. Demokracja w akcji, panie Bell!

- Nic się nie zmienia, tylko mój portfel robi się cieńszy! Gdzie jest moje pozwolenie? Gdzie są uzgodnione dokumenty od tych dziwaków? Mieliśmy kontrakt, co do cholery?!

- Wszystko się dzieje, jutro przybędą do ciebie elektrycy, pojutrze - straż pożarna, wszystko w porządku. Dadzą ci pozwolenie. Nawiasem mówiąc, gratulacje. Jesteś teraz wśród dostawców żarówek do budynku rządu.

- Nie rozumiem cholerstwa w żarówkach.

Czołgaj się, idź i dopiero wtedy biegnij.

„Widzisz coś dziwnego?” Nie ma słowa o naszej firmie.

„Na co czekałeś?”

- Dywidendy! Zainwestowałem 250 000 $ w ten projekt.

- Płatne z góry? Clay Davis? Niech zgadnę, powiedział ci o zaworze, o kurczaku ze złotymi jajkami? Czy widziałeś, jak twoje pieniądze trafiły w ręce urzędników?

- Tak, spotkaliśmy się w budynku federalnym.

- W którym biurze?

- W lobby.

- Wydoił cię.

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

House of Cards: Historia powstania i upadku największej witryny pokerowej PokerStars
Chmura wiedzy

House of Cards: Historia powstania i upadku największej witryny pokerowej PokerStars

Pewnego dnia rosyjski rząd zastanawiał się nad zalegalizowaniem pokera online. Wcześniej w Stanach Zjednoczonych, gdzie hazard jest również zabroniony, kilka stanów zniosło zakaz pokera online. PokerStars, największy na świecie poker room online, zdecydował się na skorzystanie z tego, ale się nie udało. Na początku czerwca okazało się, że mała kanadyjska firma Amaya Gaming kupuje PokerStars, które nie wróciły na rynek amerykański.
Czytaj Więcej
Business Geek: Dobry czas na publikowanie w sieciach społecznościowych, błędach mózgu i innych hitach tygodnia
Chmura wiedzy

Business Geek: Dobry czas na publikowanie w sieciach społecznościowych, błędach mózgu i innych hitach tygodnia

Przedsiębiorca: Najlepszy czas na publikowanie w sieciach społecznościowych LinchpinSEO opracowało infografikę, która wyraźnie pokazuje, kiedy najlepiej publikować w sieciach społecznościowych dla różnych firm. Co dziwne, najwięcej polubień w wiadomościach otrzymano w niedzielę, użytkowników najbardziej interesuje sport i technologia w poniedziałek, a finanse w sobotę.
Czytaj Więcej