Chmura wiedzy

Lekcja przyszłości: 5 gadżetów edukacyjnych

Po co

Do pomiarów

CENA

$149

Firma Variable oczekuje, że aplikacja Node wkrótce znajdzie swoje miejsce w każdym mieszkaniu, klasie i biurze. Za jego pomocą można mierzyć zjawiska i przedmioty w każdej nauce: od archeologii po projektowanie. Węzeł działa w kilku trybach. Podstawowy zakłada zwykłe pomiary niezbędne w fizyce, w trybie klimatycznym można sprawdzić prędkość wiatru lub wilgotność powietrza, a tryb „termiczny” pozwala ustalić temperaturę obiektu, nawet go nie dotykając. Jeśli po prostu wskażesz Węzeł na temat, program wyświetli kod koloru w RGB, CMYK lub Lab.

Historia Node rozpoczęła się na Kickstarterze w 2012 roku - amerykański przedsiębiorca George Yu zebrał 76 350 USD, a docelowo 50 000 USD.

Węzeł

 

Lapka

Po co

Do monitorowania środowiska

CENA

$220

Jedyny gadżet w kolekcji stworzonej przez rosyjskich twórców - Vadika Marmeladowa i Siergieja Filippowa. „Łapa” łączy się z iPhone'em i może mierzyć temperaturę, wilgotność i poziom promieniowania, pokazuje, ile dodatków chemicznych znajduje się w jakimkolwiek obiekcie lub substancji. To urządzenie jest przeznaczone do monitorowania środowiska, więc na koniec dnia wszystkie informacje zebrane przez czujnik za pomocą infografiki pokazują, jak przyjazny dla środowiska był ten dzień.

Według samych założycieli wszystko, co tworzy „Łapa”, może być użyte przed nim, ale w tym przypadku nacisk kładzie się na formę. Nie ma potrzeby włączania procesorów, monitorów lub baterii do każdego czujnika, ponieważ wszystko jest w telefonie. „Łapa” pozwala otrzymywać informacje wygodniejsze i przyjemniejsze.

Po co

Aby skanować podręczniki

CENA

$84

Hongkong opracował mysz, która pomaga szybko digitalizować podręczniki, dokumenty i obrazy. Każdy tekst lub zdjęcie natychmiast pojawia się na ekranie. Skaner obsługuje rozpoznawanie 64 języków. Po zeskanowaniu dokument można edytować: zbliżyć się, ustawić żądaną jasność i kontrast. Nie zapomnieliśmy o części społecznej: dokumenty i podręczniki można teraz udostępniać na Facebooku.

Mysz / skaner USB Brando

Sensordron

Po co

Laboratorium chemiczne

CENA

$200

Kolejny przedmiot podarowany nam przez Kickstarter. Za jego pomocą możesz stworzyć własne laboratorium chemiczne. W urządzeniu znajduje się 20 czujników, które pomogą Ci zrozumieć, jaki gaz został uwolniony podczas reakcji chemicznej, wybrać wartości RGB lub zmierzyć ciśnienie krwi, jeśli nagle poczujesz awarię podczas eksperymentu. Ponieważ gadżet może łatwo zmienić się w stację pogodową, będzie przydatny w badaniach przyrodniczych. Firma została po raz pierwszy założona w 2004 roku, aby pomóc w badaniach i rozwoju armii amerykańskiej, ale następnie została ponownie uruchomiona w 2011 roku dla zwykłych użytkowników i szkół. Media o nazwie Sensordone to pierwszy prawdziwy trikorder.

Po co

Do koncentracji

CENA

$85

Hiszpańska firma Veho wymyśliła piłkę, która powinna pomóc uczniom skoncentrować się na lekcjach. Kajdanki z piłką są przymocowane do ręki, po czym rozpoczyna się odliczanie czasu. Ten czas przeznaczony jest na zadanie domowe i inne ważne zadania. Gadżet waży dziewięć i pół kilograma, więc pozbycie się go jest dość trudne. Firma zaleca gadżet do użytku freelancerów i przedsiębiorców, którzy podczas wykonywania pracy uwielbiają rozpraszać się na Facebooku i Twitterze.

Piłka do nauki

Okładka: Niklas Alm

Tekst: Inna Solodova

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Najdziwniejsze patenty znanych firm
Skrzynie

Najdziwniejsze patenty znanych firm

Pewnego dnia największy producent samolotów Airbus opatentował foteliki rowerowe do samolotów. Jednocześnie kierownictwo firmy przyspieszyło, aby zapewnić wystraszonych pasażerów, że nie zamierza jeszcze wprowadzić nowego produktu do produkcji. Airbus opatentował wynalazek w rezerwie, próbując przewidzieć, które technologie będą poszukiwane w przyszłości.
Czytaj Więcej
Alexander Auzan „Ekonomia wszystkiego”
Skrzynie

Alexander Auzan „Ekonomia wszystkiego”

Alexander AUZAN Doktor nauk ekonomicznych, profesor, publicysta, dziekan Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Moskiewskiego MV Łomonosow Człowiek W wyniku cudzołóstwa wielkiego filozofa i ekonomisty Smitha z francuskim Oświeceniem okazał się Homo economus - wszechwiedzącym egoistycznym dranem, który ma nadprzyrodzone zdolności racjonalizacji i maksymalizacji swojej użyteczności.
Czytaj Więcej
Maniak biznesu: sekrety na Instagramie, interesy kobiet i inne hity tygodnia
Skrzynie

Maniak biznesu: sekrety na Instagramie, interesy kobiet i inne hity tygodnia

Fast Company: Jak właściwie opisać siebie i swoją pracę W czasopiśmie Fast Company opublikowano artykuł, w którym bardzo ważne jest, aby używać właściwych słów w odniesieniu do swojej pracy. Jeśli zastąpisz wyrażenie „muszę” słowem „chcę”, życie będzie lśniło nowymi kolorami, jak napisano w publikacji. Amber Re, założyciel i dyrektor generalny Centrum Psychologicznego Bold Academy, opracował Słownik niekonwencjonalny, który zawiera nowe definicje najczęstszych słów.
Czytaj Więcej
Eugene napisał „System Kudrina”
Skrzynie

Eugene napisał „System Kudrina”

H&F czyta jedną książkę biznesową tygodniowo i wybiera z niej interesujące punkty. Tym razem czytamy książkę dziennikarza Jewgienija Pismennaya na temat centralnej postaci polityki gospodarczej Putina, Aleksieja Kudrina. Opowiadając historię byłego Ministra Finansów, autor odtwarza przełomowe wydarzenia rosyjskiej polityki ostatnich 20 lat z punktu widzenia ich bezpośredniego uczestnika.
Czytaj Więcej