Chmura wiedzy

Ekspresowa analiza: 5 usług dla szybkich badań biznesowych

Ocena wykonalności pomysłu jest ważnym krokiem, którego nie należy zaniedbywać na początku. Jeśli przyjaciele i krewni uważają twój przyszły projekt za głupie przedsięwzięcie, nie spiesz się z wyrażeniem zgody. Jeśli partner zaleca nieznaczną zmianę koncepcji, nie upieraj się. Usługi w zakresie badań ekspresowych mogą pomóc się nie zgodzić, wzbudzić zaufanie i lepiej zrozumieć odbiorców docelowych. H&F wybrał najbardziej rozsądny z nich.

Surveymonkey

Ta internetowa usługa badawcza pojawiła się w 1999 roku w Palo Alto. Do tej pory z tej usługi ankiet korzysta ponad 14 milionów osób. Rok temu uruchomiona została oficjalna rosyjska wersja SurveyMonkey, ale jak dotąd usługa nie zapewnia nawet klientom premium z Rosji możliwości skorzystania z konsultacji telefonicznej w języku rosyjskim. Możesz utworzyć 10 bezpłatnych pytań do ankiety i uzyskać 100 odpowiedzi. Najdroższa opcja Survey Monkey kosztuje 800 USD, najpopularniejsza wśród płatnych użytkowników - 200-300 USD. Możesz samodzielnie utworzyć kwestionariusz lub użyć wystarczająco dużego zestawu szablonów, które pomogą stworzyć sekcję wiekową odbiorców, zidentyfikować preferencje konsumentów i tak dalej. Ankietę można przeprowadzić na stronie internetowej, przesłać e-mailem i opublikować w sieciach społecznościowych. SurveyMonkey zapewni ci również bazę respondentów, jeśli sam nie będziesz w stanie zebrać wystarczającej liczby odpowiedzi.

Millionagents

Rosyjska usługa oferuje prowadzenie prostych badań terenowych: sprawdź rozmieszczenie materiałów POS w sklepach, znajdź tajemniczych klientów w dowolnym mieście i przeprowadź badanie opinii publicznej. MillionAgents zapewnia dostęp do bazy danych wykonawców, których można zatrudnić i przeszkolić za pomocą aplikacji mobilnej. Platforma serwisowa umożliwia śledzenie postępów w badaniu i dostosowanie metodologii. Korekta nadaje się również do szybkości ankiety i jej ceny, to znaczy, jeśli wykonawcy nie spieszą się z odpowiedzią na twoją propozycję, możesz przesunąć terminy lub zwiększyć poziom wynagrodzenia.

Udowodnione

Projekt stworzony przez założycieli firmy badawczej Bojole Research oferuje wiedzę specjalistyczną w zakresie oceny pomysłów. Rezultat - liczby i wiedza specjalistyczna - dostępne są w ciągu 24 godzin. Możesz korzystać z własnej bazy danych kontaktów, możesz za niewielką dopłatą skorzystać z bazy danych usługi. Algorytm oceny opracowany przez Proveda zakłada odpowiedzi na proste pytania: „Czy sam skorzystałbyś z tej rzeczy lub usługi?”, „Czy poleciłbyś to znajomym?”. W ankiecie biorą udział przedstawiciele docelowych odbiorców, co zapewniają twórcy serwisu, pod warunkiem, że wybierzesz ich bazę respondentów. Narzędzia i podstawowa analiza będą bezpłatne, koszt wersji rozszerzonej wynosi 9,90 USD za pomysł, miesięczna subskrypcja z nieograniczoną liczbą pomysłów to 14,90 USD, ocena jednego przycisku przy zakupie odbiorców i wszystkich zaawansowanych funkcji wynosi 249 USD.

Lean start machine

Innym sposobem na przetestowanie pomysłu startupów na siłę jest nie tradycyjna ankieta, ale gra planszowa. Został wynaleziony w 2011 roku przez autora warsztatów o tej samej nazwie Eric Rice. Proces jest podobny do gry „Monopoly”. Użytkownik może pobrać i wydrukować kartę walidacyjną za darmo lub nagrać online. Twórcy serwisu uważają, że zarząd pomaga skupić się na tym, co jest naprawdę ważne, a nie na niewłaściwej koncepcji i zmieniać ją, dopóki wszystko nie zostanie stracone. Twórcy Lean Startup oferują możliwość rozważenia potencjalnych klientów sprawdzonego projektu jako społeczności osób połączonych jednym problemem. Mówiąc i spisując rozwiązania, możesz znaleźć optymalne i przetestować je przy użyciu mechanizmów opisanych w instrukcjach.

Floq

Ta australijska usługa jest podobna do SurveyMonkeys, ale ma bardziej elegancki wygląd. Po pierwsze, badania kosztują trochę taniej, po drugie, jest więcej bezpłatnych opcji, po trzecie, Australijczycy poświęcili dużo uwagi projektowaniu, a wyniki badań wyglądają bardzo pięknie. Kolejną różnicą jest bardziej skomplikowana praca z pytaniami. Usługa pomaga sformułować najlepszą opcję, aby uniknąć niejasności i przypadków, w których respondent nie wie, na co odpowiedzieć: tak lub nie. Ogólnie rzecz biorąc, Floq jest bardziej odpowiedni dla początkujących przedsiębiorców, ale usługa nie ma jeszcze rosyjskiej wersji.

Zdjęcie: Zdjęcie ze strony głównej za pośrednictwem Shutterstock

Obejrzyj wideo: Polska Wschodnia na start! (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Chris Stevens „App Store Millionaires”
Skrzynie

Chris Stevens „App Store Millionaires”

H&F studiuje jedną książkę biznesową tygodniowo i wybiera z niej najciekawsze momenty. Tym razem czytamy książkę słynnego dewelopera Chrisa Stevensa o tym, jak wygląd AppleStore wpłynął na życie zwykłych użytkowników i programistów, zamieniając niektórych z nich w milionerów, a innych w bankructwo.
Czytaj Więcej
Alexander Auzan „Ekonomia wszystkiego”
Skrzynie

Alexander Auzan „Ekonomia wszystkiego”

Alexander AUZAN Doktor nauk ekonomicznych, profesor, publicysta, dziekan Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Moskiewskiego MV Łomonosow Człowiek W wyniku cudzołóstwa wielkiego filozofa i ekonomisty Smitha z francuskim Oświeceniem okazał się Homo economus - wszechwiedzącym egoistycznym dranem, który ma nadprzyrodzone zdolności racjonalizacji i maksymalizacji swojej użyteczności.
Czytaj Więcej