Chmura wiedzy

Incognito: 5 sposobów na zachowanie anonimowości w Internecie

Wyszukiwarki

Po pojawieniu się szczegółów programu wywiadowczego PRISM w USA, a użytkownicy dowiedzieli się, że stan zbiera dane od Google i Yahoo !, gwałtownie wzrosła liczba żądań anonimowej wyszukiwarki DuckDuckGo (z 1,7 miliona do 3 milionów). Wyszukiwarka nie rozpoznaje adresu IP, nie zapisuje plików cookie i historii zapytań użytkownika, więc nie może budować odpowiedzi zgodnie z ich trafnością, co pozwala zobaczyć obiektywne wyniki.

Podobną strategię stosuje wiele innych wyszukiwarek, które jednak nie zyskały dużej popularności. Najbardziej znane to Ixquick i strona początkowa. Wszyscy zarabiają na reklamach displayowych (w 2011 r. Przychody DuckDuckGo wyniosły 115 000 USD).

Mail

Różne systemy pozwalają tworzyć pocztę tymczasową lub po prostu wysyłać wiadomości anonimowo. Za pomocą „10-minutowej poczty” możesz otworzyć skrzynkę na 10 minut. Pozwoli to na przykład zarejestrować się w nowej witrynie i uniknąć dalszego spamu. Jeśli po 10 minutach dostęp do skrzynki będzie nadal potrzebny, możesz poprosić o przedłużenie. „10-minutowa poczta” działa tylko w przypadku wiadomości przychodzących.

Hushmail oferuje bardziej wyrafinowany system. Tutaj musisz się zarejestrować, po czym otrzymasz 25 megabajtów wolnego miejsca i do 10 gigabajtów za 84,97 USD rocznie. Istnieje oddzielny pakiet dla firm - za 5,24 USD miesięcznie. E-maile nie są zapisywane na serwerze; odzyskanie hasła nie jest możliwe. Aby strona Cię nie „zapomniała”, musisz się logować raz na 10 dni.

Przeglądarki

Najsłynniejsza przeglądarka zapewniająca dostęp do „zamkniętego Internetu” - pakiet przeglądarki Tor. Uważa się, że jest używany przez tych, którzy chcą przejść do zbanowanych (lub z innych powodów przełączonych na strony Tora). Ale pomysł jej twórców polegał na ochronie użytkowników przed inwigilacją i przekazywaniem danych reklamodawcom. W znanych przeglądarkach (Google Chrome, Internet Explorer, Firefox) anonimowość można uzyskać, przechodząc do trybu „incognito”.

Anonimowa wyszukiwarka DuckduckgoUsługa pocztowa 10 minutowa pocztaPakiet anonimowej przeglądarki Tor BrowserPrzechowywanie w chmurze SpideroakUsługa AnchorfreeUsługa CyberGhost

Przechowywanie w chmurze

Projekt SpiderOak pozycjonuje się jako najbezpieczniejsze repozytorium. Wszystkie informacje są przesyłane do serwera w postaci zaszyfrowanej, a do ich przetwarzania wykorzystywana jest technologia „zero wiedzy” (zero informacji). W ten sposób wszystkie informacje mogą uzyskać tylko posiadacz rachunku. Usługa zarabia na modelu freemium: 2 gigabajty można uzyskać za darmo, za dodatkowe miejsce trzeba będzie zapłacić 10 USD miesięcznie.

Bezpieczny dostęp

Istnieją usługi zapewniające bezpieczny dostęp do Internetu za pośrednictwem VPN. Korzystają ze specjalnego szyfrowania, które chroni przeglądarkę, blokuje złośliwe oprogramowanie i umożliwia dostęp do stron internetowych, które mogą nie być dostępne w niektórych krajach. AnchorFree oferuje połączenie Hotspot Shield na dowolnym urządzeniu za 30 USD rocznie. CyberGhost - podobne funkcje za darmo przy miesięcznym ruchu 1 gigabajta. Zaawansowane funkcje będą kosztować 49 USD rocznie. Usługi zarabiają także na reklamach.

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Chris Stevens „App Store Millionaires”
Skrzynie

Chris Stevens „App Store Millionaires”

H&F studiuje jedną książkę biznesową tygodniowo i wybiera z niej najciekawsze momenty. Tym razem czytamy książkę słynnego dewelopera Chrisa Stevensa o tym, jak wygląd AppleStore wpłynął na życie zwykłych użytkowników i programistów, zamieniając niektórych z nich w milionerów, a innych w bankructwo.
Czytaj Więcej
Alexander Auzan „Ekonomia wszystkiego”
Skrzynie

Alexander Auzan „Ekonomia wszystkiego”

Alexander AUZAN Doktor nauk ekonomicznych, profesor, publicysta, dziekan Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Moskiewskiego MV Łomonosow Człowiek W wyniku cudzołóstwa wielkiego filozofa i ekonomisty Smitha z francuskim Oświeceniem okazał się Homo economus - wszechwiedzącym egoistycznym dranem, który ma nadprzyrodzone zdolności racjonalizacji i maksymalizacji swojej użyteczności.
Czytaj Więcej