Chmura wiedzy

Business Geek: Historia Twittera, techniki oceny rynku i inne hity tygodnia

New York Times: historia na Twitterze

W oczekiwaniu na usługę mikroblogowania IPO na Twitterze, jedna z najbardziej wpływowych amerykańskich gazet opisała historię firmy od czasu, gdy absolwent New York University Jack Dorsey wynajął małe mieszkanie w San Francisco i nosił koszulkę z numerem telefonu na piersi.

TechCrunch: Miś zamiast lekarza

Założyciele chorwackiej firmy IDerma wprowadzili niedawno nowy produkt - Teddy the Guardian: to pluszowy miś, który ma wbudowane czujniki do pomiaru ciśnienia, tętna, temperatury dziecka, a następnie przesyła dane do rodziców przez telefon przez Bluetooth. Twórcy przydatnej zabawki są pewni, że pomoże zapracowanym dorosłym nie stracić kontaktu z dziećmi.

Forbes: Jak konkuruje Rosjanin
z Dustinem Moskowitzem

Magazyn Forbes opublikował artykuł o Wrike, założony przez Andrei Filev w 2006 roku w Dolinie Krzemowej. Podobnie jak Asana, stworzona trzy lata później przez słynnego biznesmena Dustina Moskovitsa, rozwija usługę zarządzania projektami. Ostatnio Fileva otrzymała 10 mln USD inwestycji od funduszu BCV, który zainwestował 2 mld USD w 62 spółki. Zwiększa to szanse Rosjan na obejście Moskowitz.

Huffington Post: 11 faktów, które zmienią twoje spojrzenie na świat

Popularny blog zebrał fakty, które niszczą stereotypy postrzegania współczesnego świata. Na przykład kontynenty w rzeczywistości wyglądają inaczej niż na mapie. Wynajem zamku jest tańszy niż mieszkanie w Nowym Jorku. Wiele świąt wiąże się ze smutnymi wydarzeniami. W pępku żyje 2368 gatunków bakterii - można powiedzieć cały świat.

Inc.: Jak ocenić swój rynek

Publikacja mówi o metodach oceny wielkości rynku i jego udziału w nim. Mogą być przydatne dla osób przygotowujących biznes plan lub rozważających rozszerzenie działalności. W takim przypadku możesz przejść z ogólnego na prywatny (300 000 osób mieszka w moim mieście, jeśli uda mi się przyciągnąć 5% z nich, będę miał 15 000 sprzedaży). Ale jest to raczej niedokładna metoda. Innym sposobem jest oszacowanie przybliżonej wielkości sprzedaży podobnych produktów. On jest bliższy rzeczywistości. Publikacja mówi, na co zwrócić uwagę, oceniając rynek za pomocą tej techniki.

Business Insider: Jak wyglądają użytkownicy najpopularniejszych sieci społecznościowych?

Dział badawczy Business Insider przeanalizował najpopularniejsze sieci społecznościowe i dowiedział się, kto z nich korzysta. Oto kilka interesujących wyników: 73% internautów o dochodach przekraczających 75 000 $ rocznie korzysta z Facébook, podczas gdy tylko 17% bogatych ludzi ma Twittera, 69% odbiorców na Instagramie to kobiety, a większość właścicieli tabletów odwiedza Pinterest.

Obejrzyj wideo: Popstar: Never Stop Never Stopping (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Tatarska elektronika, koncert IC3PEAK i wystawa El Lissitzky
Weekend

Tatarska elektronika, koncert IC3PEAK i wystawa El Lissitzky

Koncerty Na zdjęciu: „Chleb” Posh Isolation / Ascetic House / Janushoved gablota Potrójna prezentacja kultowych duńskich marek - Posh Isolation, Ascetic House i Janushoved - odbędzie się jako duża impreza. Gwiazdy wieczoru Lust For Youth wystąpią w zaktualizowanym składzie: miejsce Loke Rabek, który zagra w chorwackim Amorze, zajął Soho Rezanejad.
Czytaj Więcej
Koncert Cold Cave, wyprzedaż w Tsvetnoy, najlepsze ujęcia Elle, turniej Beer Pong i 12 innych wydarzeń
Weekend

Koncert Cold Cave, wyprzedaż w Tsvetnoy, najlepsze ujęcia Elle, turniej Beer Pong i 12 innych wydarzeń

PIĄTEK 24 października Pochmurny dzień: −3 Noc: −7 SOBOTA 25 października Pochmurny dzień: −2 Noc: −5 NIEDZIELA 26 października Pochmurno z polanami Dzień: 0 Noc: −5 24 października, piątek 19:30 Pokaz filmu „Sergey Kuryokhin” B W ramach nowego projektu wystawienniczego „Performance in Russia: Cartography of History” w „Garażu” zaplanowano program edukacyjny na temat wpływu performance na sztukę rosyjską.
Czytaj Więcej
Rave „Nobel 2.2. Epilog”, „Historia niepisanego obrazu” w Ermitażu, wykład Vivian Del Rio
Weekend

Rave „Nobel 2.2. Epilog”, „Historia niepisanego obrazu” w Ermitażu, wykład Vivian Del Rio

Wystawa „Historia niepisanego malarstwa” Kiedy: 7 maja - 24 lipca Gdzie: Foyer of the Hermitage Theatre (32 Palace Embankment) Koszt: 400 rubli W 1946 r. Rosyjski awangardowy artysta Vladimir Sterligov rozpoczął prace nad obrazem o odbudowie Ermitażu po wojnie. Ale nie dokończył go: dwa lata później rozpoczęła się „sprawa Leningradzka”, sytuacja polityczna stała się napięta, a wyczyn mieszkańców Leningradu uznano za ideologicznie zły.
Czytaj Więcej