Chmura wiedzy

Porozmawiaj z nimi: 7 zasad dobrej wydajności

Nie jest tajemnicą, że wiele osób bardzo boi się rozmawiać z publicznością. Niemniej jednak przedsiębiorca musi być dobrym mówcą, aby inspirować kolegów i przyciągać inwestorów. Obecnie istnieje wiele kursów, które pomogą Ci nauczyć się efektywnego wykonywania, ale nie mogą one zastąpić stałej praktyki. Znany pisarz i inwestor James Altusher napisał o tym, jakie małe sztuczki pomogą osiągnąć sukces. H&F przetłumaczył najciekawsze punkty.

Miałem za sobą ponad sto publicznych wystąpień, ale w zeszłym tygodniu przed wejściem na scenę znów chciałem umrzeć. Musiałem porozmawiać z 200 dyrektorami generalnymi i wydawało mi się, że mnie nienawidzą.

Istnieje teoria, że ​​w celu ulepszenia w każdym biznesie musisz przepracować 10 000 godzin. W przypadku wystąpień publicznych musisz nie tylko dobrze coś zrozumieć i umieć dobrze rozmawiać o społeczeństwie. Na świecie nie ma wielu dobrych gawędziarzy.

W zeszłym roku pisałem już o tym, jakie małe sztuczki pomogą w udanej prezentacji. Nadal ich używam, ale w tym czasie udało mi się przemawiać na bardzo różnych wydarzeniach. Mówiłem o wszystkim, od duchowości po biznes, od kreatywności po przedsiębiorczość i akceptowanie moich porażek.

I za każdym razem myślałem sobie: „Cholera, jak mogę pisać o sztuce publicznego przemawiania, ponieważ jestem naprawdę zdenerwowany!”

Mam więc jeszcze kilka sztuczek i zasad, które pomagają mi się zrelaksować i mówić. Oto oni.

Ucz się od artystów

Przed każdym przemówieniem oglądam występy komików. Patrząc na nich, czuję się jak porażka, śmieję się i to mnie rozluźnia.

Kiedy tylko jest to możliwe, po prostu kradnę ich żarty, staram się naśladować ich zachowanie na scenie. Zwracam uwagę na to, jak długo działają, jak wykorzystują pauzy, intonacje głosu, jak się poruszają - to znaczy do wszystkich szczegółów.

Komicy są najlepszymi mówcami. Rozmawiają z niegrzeczną, często negatywnie nastawioną publicznością, więc powinieneś się od nich uczyć.

Zapomnij o slajdach

Kiedyś myślałem, że potrzebuję programu PowerPoint, ponieważ jest to wygodne: zdjęcie może zastąpić tysiąc słów. Ale to kompletny nonsens. Jeśli zdjęcie jest warte tysiąca słów, to jesteś wart 100 000 zdjęć.

W swoim programie telewizyjnym Daniel Tosh szkicuje tylko - bez slajdów, a widzowie nadal oglądają go na YouTube. PowerPoint odwraca uwagę od najważniejszej rzeczy - od ciebie.

Wybierz ubrania

Noszę tylko ubrania, które sprawiają, że czuję się komfortowo, nawet jeśli wszyscy noszą smokingi. Można powiedzieć, że mam specjalny mundur: koszulkę z nadrukowanym tekstem mojej książki, białą koszulę i czarne spodnie. Może wyglądam jak kelner, ale czuję się swobodnie.

Pauza

Kiedyś bardzo się bałem, że jeśli zatrzymam się zbyt długo, publiczność się nudzi.

Ale przerwy pozwalają ludziom zastanowić się nad tym, co powiedziałeś. I możesz zrobić sobie przerwę, unikając wrażenia, że ​​próbujesz zrzucić na nich cały materiał. Pij trochę wody. Przejdź się od jednej krawędzi sceny do drugiej. Zrób to, kiedy uznasz to za stosowne.

Odpowiedz na pytania

Kiedy odpowiadam na pytania, podoba mi się ten proces bardziej niż monolog. Specjalnie wszystko organizuję, aby uzyskać maksymalną liczbę pytań.

Opowiadaj historie

Mów tylko o swoim doświadczeniu. Rozcieńczyć swoją prezentację interesującymi faktami.

Nie udzielaj rad, nawet jeśli uważasz, że jesteś w czymś bardzo dobry. Bezpośrednie wskazanie, co robić, nikomu nie pomogło, nawet Budda powiedział: „Nie wierz mi w nic - sprawdź wszystko sam”.

Bądź wrażliwy

Nikt nie chce słuchać Niewrażliwych Ludzi. Społeczeństwo jest zainteresowane nauką o tym, jak się bałeś, czułeś się bezradny, ponieważ wszyscy mają to do czynienia.

Złe głośniki tworzą sztuczną ścianę między sobą a publicznością. Wierzą, że to pomaga im wyglądać bardziej znacząco. Ale tak nie jest: za sto lat nikt nie nazwie budynku na twoją cześć.

Jedna osoba stoi na scenie, inni go słuchają - jedyną różnicą jest to. Nie myśl, że aby wykonać, musisz być lepszy od reszty. Nie jesteś lepszy: jesteś tylko gawędziarzem.

Zdjęcie Gettyimages / Fotobank.ru

Obejrzyj wideo: 014: Jak zmienić nawyki żywieniowe z Magdą Hajkiewicz (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Chris Stevens „App Store Millionaires”
Skrzynie

Chris Stevens „App Store Millionaires”

H&F studiuje jedną książkę biznesową tygodniowo i wybiera z niej najciekawsze momenty. Tym razem czytamy książkę słynnego dewelopera Chrisa Stevensa o tym, jak wygląd AppleStore wpłynął na życie zwykłych użytkowników i programistów, zamieniając niektórych z nich w milionerów, a innych w bankructwo.
Czytaj Więcej
Alexander Auzan „Ekonomia wszystkiego”
Skrzynie

Alexander Auzan „Ekonomia wszystkiego”

Alexander AUZAN Doktor nauk ekonomicznych, profesor, publicysta, dziekan Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Moskiewskiego MV Łomonosow Człowiek W wyniku cudzołóstwa wielkiego filozofa i ekonomisty Smitha z francuskim Oświeceniem okazał się Homo economus - wszechwiedzącym egoistycznym dranem, który ma nadprzyrodzone zdolności racjonalizacji i maksymalizacji swojej użyteczności.
Czytaj Więcej