Chmura wiedzy

Rosjanie na Kickstarterze: 5 udanych projektów

Finansowanie społecznościowe jest coraz częściej postrzegane jako alternatywny sposób na pozyskiwanie pieniędzy. Podczas działania witryny Kickstarter, hostowane na niej projekty otrzymały ponad 800 milionów dolarów i chociaż oficjalnie tylko mieszkańcy USA, Wielkiej Brytanii i Kanady mogą prowadzić kampanie, rosyjskim przedsiębiorcom czasami udaje się zebrać pieniądze na realizację swoich pomysłów.

Skład parowy

Twórcy gier często szukają środków na Kickstarter. Petersburskie studio Bretwalda Games, które specjalizuje się w strategiach historycznych, od wojen po globalną gospodarkę, opublikowało na stronie projekt Steam Squad. To strategia oparta na historii pierwszej wojny światowej. Założyciele zauważają, że najdłużej pracowali nad częścią historyczną, aby zbliżyć się do prawdziwych wydarzeń. Zespół składa się z ośmiu osób, z czego połowa to programiści. Na Kickstarterze starają się znaleźć pieniądze na te części gry, których sami nie mogą zrobić: na przykład głos.

Do czasu postawienia projektu dwie trzecie gry jest gotowe, celem jest zebranie 50 000 $. Nieco więcej niż ta kwota została zebrana, kampania zakończyła się dzisiaj.

Portfel Victoria

Oprócz gier Kickstarter ma również świetne pomysły na tworzenie przydatnych nowych akcesoriów. Alexey Nagal i Maxim Bogomolov podążają za ogólnym trendem: zbierają pieniądze za cienki portfel, bardziej jak posiadacz karty. Łatwo jest w nim umieścić rachunki i karty, zabezpieczając każdą specjalną gumką. Taki portfel będzie dobrze wyglądał obok iPhone'a, ale istnieją wątpliwości co do użyteczności. Koszt jednego portfela powinien wynosić 35 USD.

Przedsiębiorcy chcieli zebrać 800 USD, aby stworzyć partię stu sztuk, do tego czasu udało im się zebrać 11 198 USD. Zostało 18 dni do końca kampanii.

Lightpack

Misha Sannikov z Iżewska przyjechała na Kickstarter, aby znaleźć pieniądze na uruchomienie masowej produkcji podświetlaczy telewizyjnych. Urządzenie oświetla obraz na ekranie, co pozwala oglądać telewizję w nocy bez uszczerbku dla wzroku. Z celem wynoszącym 262 000 $, pierwszego dnia zebrano 100 000 $, a pięć dni później wymaganą kwotę. W sierpniu urządzenie można kupić w sklepach internetowych za 2200 rubli.

Po zakończeniu kampanii Sannikowowi udało się zebrać ponad 500 000 USD.

Karty pokera

Vlad Korzinin i Digital Abstracts próbują zebrać pieniądze, aby wydrukować talię kart od 54 artystów, z których każdy jest urządzony we własnym stylu i nie jest powtarzany. Artyści z całego świata brali udział w tworzeniu talii, więc karty odzwierciedlają także cechy kulturowe różnych krajów. Wiele mediów już pisało o tym projekcie - być może wynika to z sukcesu w zbieraniu pieniędzy.

Teraz, z celem 3000 funtów, udało im się zebrać 5740 funtów, do końca kampanii pozostały 23 dni.

Berserk: wojna światów

Największy wydawca gier planszowych w Rosji, Hobby World, przybył na Kickstarter z taktycznym projektem gry planszowej. Jego twórcy - Ivan Popov i Maxim Istomin - mówią, że wymyślili Berserk 20 lat temu, po raz pierwszy ujrzała światło w 2003 roku. Od tego czasu gra jest popularna w Rosji, wydano około 4000 kart, poprawiono mechanikę i wymyślono nowe postacie. Berserker - szalony wojownik, charakteryzujący się wielką siłą i niewrażliwością na ból. Teraz firma stara się udostępnić grę całemu światu.

Projekt został zakończony: z celem 15 000 USD udało się zebrać 57 325 USD.

Zdjęcie w tle Gettyimages / Fotobank.ru

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Mały ptaszek poleciał: 7 ważnych faktów na temat IPO na Twitterze
Skrzynie

Mały ptaszek poleciał: 7 ważnych faktów na temat IPO na Twitterze

Usługa mikroblogowania przeprowadziła wczoraj IPO. Inwestorzy rzucili się na zakup papierów wartościowych, akcje wzrosły o 73%, a założyciele zmienili się w miliarderów. Chociaż rentowność firmy wciąż nie wchodzi w rachubę, Twitter spełnił wiele oczekiwań. Zakup mobilnej sieci reklamowej MoPub na krótko przed IPO i 70% przychodów z reklam z telefonu komórkowego zainspirowało przekonanie, że można skutecznie zarabiać na Twitterze.
Czytaj Więcej
„Zacznij od głównego”: jak ustalać priorytety
Skrzynie

„Zacznij od głównego”: jak ustalać priorytety

Jay PAPAZAN Keller Williams Realty Wiceprezes Gary KELLER Przedsiębiorca Porzuć długie listy rzeczy do zrobienia Zasada Pareto mówi, że niewielki procent przyczyn, zainwestowanych pieniędzy lub wysiłku jest odpowiedzialny za dużą część wyników, otrzymanych produktów lub wynagrodzenia. Niewielka część przyczyn powoduje lwia część konsekwencji.
Czytaj Więcej
„To nie będzie łatwe”: jak zostać dobrym liderem
Skrzynie

„To nie będzie łatwe”: jak zostać dobrym liderem

DOM PUBLIKACJI: Mann, Iwanow i Ferber, 2014 Pamiętaj o śmierci Jest jedna cecha, która odróżnia odnoszących sukcesy prezesów od przeciętnych - mogą się skoncentrować i dokonać właściwego wyboru, gdy wydaje się, że nie ma wyboru. Właśnie w tym momencie najbardziej chcesz się ukryć lub umrzeć, i decydujesz, którym jesteś CEO.
Czytaj Więcej