Chmura wiedzy

Business Geek: Patriotyzm dla biznesu, prognozy na Kickstarter i inne hity tygodnia

Fabrice Grinda: Dlaczego start-up jest ważniejszy niż pieniądze dla startupów

Inwestor venture omawia, dlaczego podejmując decyzję o inwestowaniu, jego koledzy przyglądają się potencjalnemu udziałowi w rynku, jaki może wziąć startup, i możliwości jego niemal natychmiastowej monetyzacji, podczas gdy Google i Twitter długo nie przynosiły pieniędzy. W swojej praktyce wykorzystuje inne kryteria oceny perspektyw spółki. Inwestuje w te firmy, które potencjalnie mogą stać się numerem 1 na jego rynku, nie są zbyt zależne od dostawców i mają skalowalny model biznesowy.

Business Insider: Jak zaskoczyć szefa

W ubiegłym tygodniu Stany Zjednoczone świętowały Dzień Szefa - publikacja dowiedziała się, jak zrobić na nim wrażenie. Możesz na przykład przyjść na czerwono, ponieważ naukowo udowodniono, że nawet kelnerzy na czerwono otrzymują więcej wskazówek, a ogólnie ten kolor jest wiarygodny. Ponadto postaraj się wykazać swój potencjał przywódczy za pomocą „apodyktycznego zachowania”. To wtedy człowiek promieniuje spokojem, nawet pod wielką presją okoliczności.

Businessweek: Dlaczego iPad jest tak samo ważny jak iPhone

Pomimo faktu, że prezentacja nowego iPada nie przyciągnęła takiej uwagi, jak kolorowy iPhone, nie należy lekceważyć tabletów. Wpływy z ich sprzedaży stanowią jedną piątą wszystkich pieniędzy zarobionych przez firmę, a liczba ta stanowi więcej niż obrót 419 firm z indeksu Standard & Poor's 500. Ponadto w publikacji zauważono korelację między sprzedażą iPada a kwotowaniami Apple.

Mashable: Jak przewidzieć sukces na Kickstarterze w pierwszych 4 godzinach kampanii

Naukowcy ze szwajcarskiego Instytutu Technologii nauczyli się przewidywać sukces kampanii zbierania funduszy na Kickstarterze przez pierwsze cztery godziny. Ich model oparty jest na analizie 16 000 aplikacji z ubiegłego roku na platformie crowdfundingowej. Według naukowców prawie połowa przedsiębiorców, którzy publikują swoje pomysły biznesowe na Kickstarter, ostatecznie zbierają odpowiednią kwotę.

Sergey Fage: Dlaczego musisz kochać rosyjskich przedsiębiorców

Założyciel startupu Ostrovok napisał kolumnę na portalu Elephant, co wywołało ożywione dyskusje. W nim opisał trudności rosyjskich firm technologicznych, które w przeciwieństwie do Google, są zmuszone płacić podatki w Rosji i zatrudniać rosyjskich programistów zamiast indyjskich. Wspierając lokalnych producentów, motywujemy tych, którzy odeszli do powrotu, i tych, którzy nadal mają wątpliwości, aby założyć firmę, powiedział.

New York Times: Podróż z Moskwy do Petersburga

Oszałamiająco piękny artykuł opisuje życie rosyjskich miast położonych między dwiema stolicami. Tutaj jest ślub cygańskich nastolatków, ogromne korki na autostradzie i prostytutki „pobocze”, które słyną z wioski Black Dirt.

Obejrzyj wideo: Kamila Sidor - Geek Girls Carrot w Business Misja - Inspirujące wywiady z ludźmi sukcesu (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Syfony, radiola i masło orzechowe: Jak działa sklep „pchli targ” w Irkucku
Biznesmenów

Syfony, radiola i masło orzechowe: Jak działa sklep „pchli targ” w Irkucku

„Twoja półka” to przestrzeń, która łączy ręcznie robioną galerię, sklep z antykami i pchli targ: to słowo nie jest nieśmiałe, przechodząc do szyldu i wspierając najlepsze tradycje europejskich pchli targ. Właściciel sieci Irkuck Nikita Chibiskov powiedział Life wokół, skąd pochodzą towary i klienci, dlaczego taka przestrzeń nie jest możliwa w Internecie i co kupuje większość mężczyzn i turystów.
Czytaj Więcej
Jak Busfor zmienia rynek autobusów
Biznesmenów

Jak Busfor zmienia rynek autobusów

„100 rubli za bilet autobusowy Busfor między Petersburgiem a Moskwą” - wygląda na to, że wszyscy napisali o tym wiadomości (i nie byliśmy wyjątkiem). Chociaż wszystko oczywiście nie jest do końca prawdą: tak, koszt to naprawdę 100 rubli, ale są tylko cztery bilety na każdy autobus. I sztuczki na tym się nie kończą: kampania rozpoczyna się w wyznaczonym czasie (albo o 10:00, a potem o 21:30), bilety są sprzedawane jeden po drugim i trzeba za nie zapłacić w 15 minut.
Czytaj Więcej
Pościg: jak Lamoda walczy o kupującego
Biznesmenów

Pościg: jak Lamoda walczy o kupującego

Pozostawienie bez zakupu w sklepie internetowym Lamoda nie jest takie proste. Rzecz na stronie, którą odwiedził potencjalny nabywca, wyprzedzi go w reklamach w przeglądarce i biuletynach ze zniżkami. Kilka wiadomości e-mail z różnymi promocjami, osobistymi ofertami i kodami promocyjnymi może pochodzić z Lamody dziennie, a oglądany produkt pojawia się na stronach e-mail, na Facebooku i Instagramie.
Czytaj Więcej