Chmura wiedzy

Załóż firmę: Sports Club

Moda na zdrowy styl życia i harmonię, a także siedzący tryb życia sprawiają, że pracownicy biurowi kupują subskrypcje klubów sportowych. I pomimo tego, że w stolicy jest wiele sieciowych centrów fitness, na rynku sportowym jest wiele bezpłatnych nisz, aw Moskwie - obszary nieobjęte sportem.

Inwestycje w otwarcie takiego biznesu są dość wysokie. Koszt otwarcia dużego klubu fitness z basenem od 2500 metrów kwadratowych. m. - 25 000-35 000 rubli za metr kwadratowy. m. Studio sportowe z naciskiem na programy grupowe lub małą siłownię o powierzchni 700 metrów kwadratowych. m. będzie kosztować 10 000-30 000 rubli za metr kwadratowy. m. Nie możesz stworzyć koncepcji klubu od zera: duże sieci oferują kupno franczyzy. Na przykład X-Fit oferuje trzy opcje dla różnych segmentów: premium, biznes i ekonomia.

Najpopularniejsze kluby to klasa „Economy +”: średniej wielkości sale w centrach biznesowych lub sypialnych z symulatorami i programami grupowymi w zakresie fitness, tańca i sztuk walki, gdzie roczna subskrypcja kosztuje od 15 000 do 25 000 rubli. Club ReStart działa w tym formacie. Podczas otwarcia założyciele zainwestowali około 50 milionów rubli i odzyskali inwestycję w ciągu czterech lat, choć spodziewali się, że uzyskają plus w ciągu siedmiu do ośmiu lat.

Pokój

Jeśli planujesz otworzyć duży klub z basenem, musisz poszukać pokoju o minimalnej powierzchni 2500 m2. m. Klub sportowy z naciskiem na dzisiejsze crossfit, programy grupowe lub sztuki walki, a także małe „uniwersalne” centrum fitness może znajdować się na mniejszym obszarze. Powinien mieć kilka stref: siłownię, salę do treningu grupowego (a najlepiej nie jedną), pokój relaksacyjny, fito-bar i szatnie. Do tego potrzebujesz pokoju o powierzchni co najmniej 600 metrów kwadratowych. m., optymalny obszar - od 1500 metrów kwadratowych. m. Większość powinna zajmować siłownię - od 500 do 1000 metrów kwadratowych. m. Średnia stawka czynszu za pięć lat wynosi od 200 do 400 USD za metr kwadratowy. m rocznie.

Naprawa

Z reguły w celu otwarcia klubu sportowego w budynku konieczne jest przeprowadzenie remontu, wyposażenie siłowni i szatni w niezawodny system klimatyzacji. Cena zależy od formatu klubu: naprawa demokratyczna kosztuje 5000 rubli za metr kwadratowy. m. W przypadku otwarcia klubowego segmentu premium będzie musiał wydać do 20 000 rubli za metr kwadratowy. m

Dokumenty

Zgoda na rozpoczęcie pracy nie jest wymagana. Ale musisz przejść kontrole przeciwpożarowe (będziesz musiał dbać o wyjścia awaryjne i gaśnice co 50 metrów), a także Rospotrebnadzor. Wszyscy pracownicy pracujący z gośćmi powinni mieć książeczki zdrowia.

Inne wydatki

Personel

15-20 trenerów powinno pracować na siłowni - ktoś będzie musiał dyżurować na siłowni, instruktować początkujących i trenować indywidualnie. Grupy mogą prowadzić około pięciu osób. Będziesz także musiał zatrudnić administratora, barmanów, sprzątaczy, sprzedawców - tylko 50-100 osób.

Wyposażenie

Hala powinna być wyposażona w sprzęt do treningu wysiłkowego i siłowego, rowery, do ćwiczeń potrzebne są maty, piłki fitballowe, stopnie do aerobiku i pętle do rozciągania. Nie możesz go kupić samodzielnie, ale skontaktuj się ze specjalistyczną firmą, która wybiera sprzęt dla klubów fitness (na przykład w M-Fitness).

Promocja

Będziemy musieli zainwestować w tworzenie i promocję witryny, promocję w sieciach społecznościowych. Ponadto frekwencja jest znacznie zwiększona dzięki ukierunkowanemu wysyłaniu listów do pobliskich firm, dystrybucji ulotek w metrze oraz zapewnieniu miejsca na zdjęcia i sesje telewizyjne. W sumie będziesz musiał wydać około 300 000 rubli miesięcznie na reklamę.

Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu materiału ReStart Sports Club i sieci X-Fit.

Ilustracje: Natalya Osipova

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Chris Stevens „App Store Millionaires”
Skrzynie

Chris Stevens „App Store Millionaires”

H&F studiuje jedną książkę biznesową tygodniowo i wybiera z niej najciekawsze momenty. Tym razem czytamy książkę słynnego dewelopera Chrisa Stevensa o tym, jak wygląd AppleStore wpłynął na życie zwykłych użytkowników i programistów, zamieniając niektórych z nich w milionerów, a innych w bankructwo.
Czytaj Więcej
Alexander Auzan „Ekonomia wszystkiego”
Skrzynie

Alexander Auzan „Ekonomia wszystkiego”

Alexander AUZAN Doktor nauk ekonomicznych, profesor, publicysta, dziekan Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Moskiewskiego MV Łomonosow Człowiek W wyniku cudzołóstwa wielkiego filozofa i ekonomisty Smitha z francuskim Oświeceniem okazał się Homo economus - wszechwiedzącym egoistycznym dranem, który ma nadprzyrodzone zdolności racjonalizacji i maksymalizacji swojej użyteczności.
Czytaj Więcej