Chmura wiedzy

Wyjdź z cienia: jak osiągnąć sukces wśród introwertycznych przedsiębiorców

Ekstrawersja i introwersja są uważane za kluczowe cechy osobowości. Pomysł takiego podziału pojawił się w latach dwudziestych XX wieku, kiedy Karl Jung opublikował swoją pracę Typy psychologiczne. W jego modelu główne różnice osobowości dotyczyły energii: ekstrawertycy zostali jej obciążeni poprzez powiązania społeczne i interakcje ze światem zewnętrznym, introwertycy otrzymali energię poprzez własne pomysły i myśli. Później stwierdzono różnice fizjologiczne w charakterystyce mózgu: na przykład udowodniono, że uwaga ekstrawertyka jest skierowana na zewnątrz, a introwertyk jest skierowany do wewnątrz. Wraz z rozwojem technologii, które doprowadziły nas do całkowitej samotności, wiele uwagi poświęcono temu typowi. Znani przedsiębiorcy (Larry Page, Marissa Mayer, Bill Gates) przyznali, że są introwertykami. Susan Kane, konsultantka biznesowa, napisała książkę, w której opisała, jak zamknięci ludzie stają się bohaterami tamtych czasów. H&F opracował 10 pomocnych wskazówek dla introwertycznych przedsiębiorców.

Zostań sam

Dzisiaj naukowcy zgadzają się, że samotność jest katalizatorem narodzin nowych pomysłów. Kiedy jesteś sam, możesz skoncentrować się na zadaniach, które podważają twoją osobowość, wyjaśnia Anders Ericsson, psycholog, który bada zasady doskonałości. Ale w grupie, w której są ekstrawertycy, ludzie typu zamkniętego często pozostają z dala. Psycholog Adrian Farnham zauważa: „Jeśli twój zespół ma utalentowanych i zmotywowanych ludzi, powinni być sami: wtedy kreatywność i skuteczność przejawiają się w najwyższym stopniu”.

Możesz pominąć imprezy

Uważa się, że wyjście i spotkanie w miłej atmosferze pozwala nawiązać kontakty, które pozytywnie wpływają na rozwój biznesu. To w tej chwili możesz nawiązać wiele nieformalnych znajomości, a następnie kiedyś z nich skorzystać. W rzeczywistości nakład pracy w takich przypadkach zwykle przewyższa wynik. Zwłaszcza, gdy rozważysz kaca następnego dnia. Ekstrawertycy potrzebują nowych znajomych, ale introwertycy mogą spędzać te godziny na robieniu określonych rzeczy.

Czytaj dalej

Naukowcy uważają, że powiązania społeczne sprawiają, że ludzie odnoszą większe sukcesy i są zdrowsi. Według Susan Kane istnieją różne rodzaje powiązań społecznościowych. Książki są jedną z nich: zanurzają czytelnika w myślach innych ludzi, odkrywają nowe historie i doświadczenia. Introwertyk pisarz Marcel Proust nazwał czytanie „płodnym zwierciadłem komunikacji między samotnością”. Badania sugerują, że czytanie czyni ludzi bardziej otwartymi i pomaga im lepiej zrozumieć innych.

Wyszukaj odpowiedzi w sobie

Wiele błyskotliwych ludzi odniosło sukces, ponieważ mogli skupić się na temacie i odłączyć od świata zewnętrznego. Decyzje podejmowali na podstawie własnej intuicji. Steve Jobs konsekwentnie podejmował kroki, słuchając tylko tego, któremu ufa (Woźniak) i siebie samego. Introwertycy boją się popełnić błąd, rzadko podejmują impulsywne decyzje, więc dokładnie rozważają zalety i wady.

Klasyczny ekstrawertyk działa, ale nie odzwierciedla, podejmuje ryzyko, zaniedbując ostrożność, nigdy w nic nie wątpi - pisze Susan Kane w swojej książce. Często tego typu decyzje są pochopne. Introwertycy patrzą głębiej na rzeczy.

Buduj bliskie więzi

Powierzchowna komunikacja z przeszkadzającymi lub dokładne rozmowy z osobami - to różnica między introwertykiem a ekstrawertykiem. Ci pierwsi przyglądają się, z kim planują poradzić sobie, nie trać czasu na niepotrzebne rozmowy. Ci ostatni nie zawsze szukają potencjału, chętnie rozmawiają. Ale jeśli introwertyk znajdzie kogoś bliskiego duchem, jest w stanie natychmiast oczarować osobę i zabrać go daleko za sobą.

Popularne introwertycy: Joan Rowling, pisarka najbardziej znana z pisania książek o Harrym Potterze, Larry Page, CEO Google Stephen Spielberg, reżyser Warren Buffett, przedsiębiorca i inwestor fot. Getty Images

Bezpośrednia energia do sieci społecznościowych

W książce „Introwertyczny przywódca” Jennifer Canweiler pisze, że głównym zadaniem ludzi tego typu jest zaprzestanie walki ze sobą i nauczenie się, jak wykorzystywać swoje mocne strony. Dzięki rozwojowi technologii stało się możliwe, aby nie komunikować się z innymi, nie tracąc kontaktu ze światem i zyskując popularność. Profile w sieciach społecznościowych zajęły miejsce ustnika - stały się także siłą napędową pojawienia się introwertyków z cienia skutecznej charyzmy i pojawienia się klasy introwertyków biznesowych.

Mów mniej - rób więcej

Konsultant biznesowy Jim Collins, w badaniu odnoszącym największe sukcesy firm XX wieku, doszedł do wniosku, że ludzie, którym bardziej zależy na osiągnięciu celów niż na własnym ego, mogą dobrze zarządzać firmą. Wiele osób publicznych - Abraham Lincoln lub Rosa Lee Parks - było introwertykami, ale starało się zmienić cały świat.

Założyciel VKontakte Pavel Durov zauważył, że stara się poświęcić cały swój czas na rozwój produktu. Ogranicza się do wąskiego kręgu ludzi - programistów, którzy robią rzeczy ważne dla firmy. Przez długi czas Pavel w ogóle nie kontaktował się z dziennikarzami i tylko sporadycznie zadowolił użytkowników wiadomościami na ścianie VKontakte. Na konferencjach można spotkać rzemieślników, którzy mówią pięknie, ale często ta umiejętność kryje pustkę. Nawet wykładowcy TED są coraz bardziej ostracyzowani.

Użyj powściągliwości w negocjacjach

Introwertycy są przyzwyczajeni do rozmowy w interesach, spokojnym, równym głosem. Są bardziej ekstrawertykami skłonnymi do słuchania opinii rozmówcy i odpowiadania na konkretne pytania. Introwertycy łatwiej zdobywają zaufanie i rozumieją, co rozmówca chce usłyszeć. Zachowują się powściągliwie, mowa jest wyjątkowo wyraźna i trafia wprost w cel. W rezultacie, nie zauważając tego, introwertycy są częściej bardziej przekonujący niż ekstrawertycy i wygrywają dyskusje.

Zwróć uwagę na szczegóły

Naukowcy odkryli, że ekstrawertycy skupili się na twarzach. Introwertycy zwracają uwagę na szczegóły: co ma na sobie rozmówca, jaką reakcję wywołały w nim ostatnie słowa, czy odwraca wzrok, czy pisze na Twitterze, ponieważ rozmowa stała się nieciekawa. Takie cechy pozwalają nam odczuwać wiele rzeczy bardziej wrażliwie i subtelnie.

Baw się dobrze z melancholią

Ekstrawertycy gromadzą więcej pozytywnych emocji, introwertycy pozostają bardziej neutralni. Niektórzy naukowcy przypisują ten fakt temu, że we współczesnym społeczeństwie zachodnim szczęśliwe ekstrawertyki są bardziej popularne, dlatego introwertycy czują się mniej pożądani i smutni.

Ponadto badania pokazują, że ekstrawertycy mają większą pewność siebie. Według dr. Davida Meyersa szczęście składa się z trzech rzeczy: samooceny, optymizmu i ekstrawersji. Zatem introwertycy mają cieszyć się i inspirować doświadczeniami umysłowymi i poczuciem beznadziejności. Co więcej, stan lęku pobudza do robienia postępów i tworzenia czegoś nowego. Według Adama Granta, profesora w Wharton Business School, pozytywne fantazje i prezentowanie gotowego wyniku zniechęcają do osiągnięcia.

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Mały ptaszek poleciał: 7 ważnych faktów na temat IPO na Twitterze
Skrzynie

Mały ptaszek poleciał: 7 ważnych faktów na temat IPO na Twitterze

Usługa mikroblogowania przeprowadziła wczoraj IPO. Inwestorzy rzucili się na zakup papierów wartościowych, akcje wzrosły o 73%, a założyciele zmienili się w miliarderów. Chociaż rentowność firmy wciąż nie wchodzi w rachubę, Twitter spełnił wiele oczekiwań. Zakup mobilnej sieci reklamowej MoPub na krótko przed IPO i 70% przychodów z reklam z telefonu komórkowego zainspirowało przekonanie, że można skutecznie zarabiać na Twitterze.
Czytaj Więcej
„Zacznij od głównego”: jak ustalać priorytety
Skrzynie

„Zacznij od głównego”: jak ustalać priorytety

Jay PAPAZAN Keller Williams Realty Wiceprezes Gary KELLER Przedsiębiorca Porzuć długie listy rzeczy do zrobienia Zasada Pareto mówi, że niewielki procent przyczyn, zainwestowanych pieniędzy lub wysiłku jest odpowiedzialny za dużą część wyników, otrzymanych produktów lub wynagrodzenia. Niewielka część przyczyn powoduje lwia część konsekwencji.
Czytaj Więcej
„To nie będzie łatwe”: jak zostać dobrym liderem
Skrzynie

„To nie będzie łatwe”: jak zostać dobrym liderem

DOM PUBLIKACJI: Mann, Iwanow i Ferber, 2014 Pamiętaj o śmierci Jest jedna cecha, która odróżnia odnoszących sukcesy prezesów od przeciętnych - mogą się skoncentrować i dokonać właściwego wyboru, gdy wydaje się, że nie ma wyboru. Właśnie w tym momencie najbardziej chcesz się ukryć lub umrzeć, i decydujesz, którym jesteś CEO.
Czytaj Więcej