Chmura wiedzy

Business Geek: ludzie z cienia Jeffa Bezosa, występy na Instagramie i inne hity tygodnia

Wired: Jak Apple opuścił erę płatnego systemu operacyjnego w przeszłości

Bezpłatny system operacyjny OS X Mavericks, a następnie darmowy pakiet biurowy iWork oraz multimedialny iLife na komputery i urządzenia mobilne, są wynikiem kolejnej prezentacji Apple. Przewodniczy felietonista Ryan Tate zastanawia się nad konsekwencjami tego wydarzenia, koncentrując się na różnicach w polityce produktu między Apple a Microsoft. Trend darmowego systemu operacyjnego jest od dawna nakreślany, a rozwój rynku gadżetów mobilnych dodał paliwa do ognia. Użytkownicy są przyzwyczajeni do bezpłatnych aplikacji, aktualizacji i niewielkich wydatków na oprogramowanie. Bezpłatna dystrybucja Mavericks jest oczywistym krokiem w kierunku integracji pionowej. „Firma produkująca zarówno oprogramowanie, jak i sprzęt może wybrać najbardziej dochodowy z dwóch kierunków. Dzięki magicznemu słowu„ bezpłatny ”, który tak martwi serce konsumenta, Apple może z łatwością umieścić wszystkie jajka w jednym koszyku. Darmowe urządzenia to jedno z dziedziny science fiction, ale darmowe oprogramowanie to tylko to. Kup nasze urządzenia, a dostaniesz oprogramowanie za darmo ”.

Businessweek: Dlaczego Jeff Bezos Shadow People

Autor książki o Jeferze Bezosie, Brad Stone, nieustannie pisze różne uwagi na temat swoich dziwactw do Businessweek. Tym razem opowiada o niesamowitej pozycji w Amazon - cieniu założyciela. To osoba, która wszędzie podąża za Bezosem, gdziekolwiek się udaje: na spotkanie, spotkanie biznesowe lub podróż służbową. Jego zadaniem jest monitorowanie wszystkiego, co mówi Bezos w ciągu dnia, a także zapamiętywanie pomysłów, które przychodzą mu do głowy. Wieczorem Bezos i jego cień dyskutują o wyniku dnia. Cienie Bezosa to zwykle utalentowani robotnicy, dla których nie znaleziono innej pozycji. Większość z nich, po doświadczeniu takiej pracy, została przedsiębiorcami.

Kissmetrics: Jak uwolnić atrakcję
100 000 użytkowników

RealtimeBoard podzielił się w artykule doświadczeniem swojej firmy w przyciąganiu znacznej liczby użytkowników na początku projektu (100 000 subskrybentów w ciągu 10 miesięcy). Świetny przewodnik dla startupów marzących o darmowym ruchu organicznym. Pomimo tekstu w języku angielskim, RealtimeBoard jest rosyjską firmą, więc ich udane doświadczenie jest szczególnie interesujące.

Business Insider: pięć interesujących faktów

o negocjacjach

Dla wielu osób udział w negocjacjach jest niezwykle stresującą sytuacją. Nauczono nas od dzieciństwa, jak unikać konfliktów i jak najrzadziej mówić słowo „nie”. Jednak według autora artykułu negocjacje rozpoczynają się dopiero wtedy, gdy jeden z uczestników w końcu wyrazi wyraźne „nie”. Artykuł mówi, jak przekonać wroga, jak go ułagodzić i gdzie oszukiwać. Autor uważa, że ​​najczęściej ludzie podczas negocjacji biznesowych nie są zainteresowani zyskami pieniężnymi, ale czymś bardziej osobistym. Na tym możesz grać.

Przewodowe: Dlaczego Facebook uczy się języka ludzkiego

Podobnie jak Google i Apple, Facebook bada możliwości głębokiej nauki, która pozwoli firmie lepiej zrozumieć niuanse języka i ludzkich zachowań. Aby to zrobić, stworzyli specjalną grupę roboczą. W rzeczywistości próbują stworzyć system uczenia maszynowego, który będzie identyczny z procesami zachodzącymi w ludzkim mózgu. Głębokie uczenie się ma ogromne znaczenie dla rozwoju systemów wizyjnych, systemów rozpoznawania głosu, automatycznego tłumaczenia i przetwarzania języka naturalnego. Rezultatem pracy ze zrozumieniem języka, który jest tak bardzo zależny od kontekstu i cech kulturowych, będzie fakt, że Facebook zacznie naprawdę rozumieć, co czują jego użytkownicy i czego chcą. Dlatego algorytm wyświetlania spersonalizowanych reklam stanie się jeszcze bardziej wyrafinowany.

Mashable: dlaczego marki powinny publikować na Instagramie

Krótki artykuł o badaniach przeprowadzonych przez Unruly, firmę specjalizującą się w wirusowym wideo. Przeanalizowali 1000 najpopularniejszych filmów na Instagramie i stwierdzili, że 40% z nich to filmy stworzone przez markę. Wśród 10 najbardziej aktywnych marek są MTV, Starbucks i Topshop. Badanie pokazuje również, że marki modowe i detaliczne nie odnoszą takich sukcesów w tej sieci społecznościowej, jak te rozrywkowe.

Huffington Post: Jak nauczyć się być przedsiębiorcą bez rzucania pracy

Artykuł o tym, jak zostać „wewnętrznym przedsiębiorcą” w swojej firmie. Zasadniczo termin „przedsiębiorczość” oznacza zdolność każdego zwykłego pracownika do myślenia i działania jako przedsiębiorca. Oznacza to wysoki poziom odpowiedzialności i akceptację ryzyka oraz chęć próbowania nowych rzeczy. Termin był używany od dłuższego czasu. Na przykład Steve Jobs nazwał zespół pracujący nad projektem Macintosh (typowy przykład wewnętrznej przedsiębiorczości) „grupą ludzi, którzy relatywnie mówiąc, wracają do garażu, pracując w biurze dużej firmy”.

Obejrzyj wideo: Kamila Sidor - Geek Girls Carrot w Business Misja - Inspirujące wywiady z ludźmi sukcesu (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Przyjemny z przydatnymi: 10 zasad dobrego interfejsu
Chmura wiedzy

Przyjemny z przydatnymi: 10 zasad dobrego interfejsu

Plato DNEPROVSKY Współzałożyciel i CEO firmy użyteczności publicznej UIDG Bądź prostszy Nikt nie anulował reakcji fizjologicznych. Złożone interfejsy przeciążają psychikę i mózgowi trudno jest przetwarzać informacje. Gdy tylko stanie Ci się coś trudnego, nieświadomie przekształca się w negatywne emocje.
Czytaj Więcej
Nikołaj Kononow o nowej książce Malcolma Gladwella „David and Goliath”
Chmura wiedzy

Nikołaj Kononow o nowej książce Malcolma Gladwella „David and Goliath”

Nikołaj KONONOV redaktor naczelny H&F, autor książek „Kodeks Durowa” i „Bóg bez samochodu: opowieści o 20 szalonych ludziach, którzy załatwili interesy od zera w Rosji”. Z początku wydaje się, że kpi z niego i ogólnie rzecz biorąc jest to uzasadnione. Nikt nie poda ręki pisarzowi ze 100 najlepszych wpływowych ludzi Czasu za rzucanie kartkami na stół, mówiąc: tak, oszukuję was, mali miłośnicy literatury faktu.
Czytaj Więcej
Co raporty spółki publicznej mówią o Rosji
Chmura wiedzy

Co raporty spółki publicznej mówią o Rosji

Często duże rosyjskie firmy mają zwyczajowe zwroty, odpowiadając na prośby mediów, prosząc je o komentarz na temat nowego prawa, komplikacji sytuacji geopolitycznej lub innych delikatnych kwestii. Możesz dowiedzieć się, co tak naprawdę myśli duży biznes, jest możliwe na podstawie raportów kwartalnych i rocznych, które firmy przygotowują wspólnie z niezależnymi audytorami dla SEC (amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych) i inwestorów.
Czytaj Więcej