Chmura wiedzy

Okrągła data: 5 witryn uczących wizualizacji danych

Płynące dane

Statystyki Nathan Yau stworzył witrynę dla osób zainteresowanych pracą z danymi. Pokazuje, o ile bardziej dostępne stają się informacje, jeśli są odpowiednio przetwarzane. Nathan jest autorem Data Points i Visualize This.

Strona przedstawia różne eksperymenty w dziedzinie wizualizacji: algorytmy matematyczne (z jakiegoś powodu uzupełnione cytatem z Bertrand Russell), mapę ataków DDoS lub ewolucję muzyki tanecznej. Aktualizacje odbywają się codziennie. Między innymi Nathan publikuje ciekawe przypadki z innych źródeł.

Jeśli planujesz używać wizualizacji w swoich projektach, strona pomoże ci znaleźć ciekawe rozwiązania i inspiracje. Widoczne są również wolne miejsca wizualne. Aby mieć dostęp do wszystkich nowych materiałów, musisz zostać członkiem społeczności (subskrybuj za 29 USD rocznie).

Informacja jest piękna

David McCandless z Londynu, pisarz i projektant, stara się tworzyć nie tylko czytelne, ale także piękne dane. Jego blog publikuje fakty i wiadomości z zakresu wizualizacji, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i przykłady pracy. Misja autora polega na tym, aby pomóc sobie i innym zrozumieć, w jaki sposób lepiej jest wchłonąć wszechobecny strumień danych. Przykłady na stronie: budżety Hollywood, ile muzycy zarabiają w Internecie, kofeina i kalorie.

David nienawidzi diagramów i szuka nowych możliwości dla obrazów, starając się, aby były one minimalistyczne. Jest autorem książki „Informacja jest piękna” oraz gry „Helicopter Games”.

Informacje estetyczne

Belgijski profesor Andrew Wande More utworzył blog odzwierciedlający symboliczne powiązania między kreatywnym projektowaniem a polem informacyjnym. Od 2004 r. Strona gromadzi kolekcję projektów prezentujących dane w jakiejś unikalnej formie.

Publikuje zarówno własne informacje, jak i pracę z zewnętrznych stron. Treści można wyszukiwać według autora, daty lub kategorii („Architektura”, „Otwarte dane”, „Współpraca”). Przykłady: budynki z różnych okresów w Holandii, odzwierciedlone na jednym wykresie, wizualizacja milionów zdjęć z Internetu, mapa relacji między inwestorami a startupami.

Wiele oczu

Projekt IBM oferujący szereg zastrzeżonych danych i wizualizacji użytkownika. Zasób pozwala na przesłanie pracy w trzech krokach. Słabym punktem jest to, że ze względu na duży przepływ treści niskiej jakości należy podjąć wysiłki, aby znaleźć użyteczne. Z drugiej strony Many Eyes oferuje darmowe tworzenie obiektów na różne sposoby wizualizacji (na przykład analiza tekstu w formie chmury i analiza wartości w postaci bąbelków). Przykłady tematów: 100 uniwersytetów i szkół wyższych, CV, historia cen na Amazon.

Wizualizacja danych

Najsłynniejszy z tych zasobów w dziedzinie wizualizacji danych, stworzony nie przez jednego entuzjastę, ale przez szwajcarskie interaktywne studio projektowe. Misją projektu jest uzyskanie pełnego obrazu najnowszych trendów w tej dziedzinie, dzielenie się doświadczeniami i nowe badania. Witryna jest aktualizowana codziennie przez czterech redaktorów. Składa się z sześciu sekcji: przypadków, wydarzeń, narzędzi, opinii, serii danych, notatek. Użytkownicy mogą przesyłać swoje sugestie za pośrednictwem zarządzania @datavis na Twitterze.

Projekt został stworzony jako obraz dla studia projektowego, aby pokazać możliwości w zakresie rozwiązań graficznych, ale z czasem stał się pełnoprawną społecznością. Przykłady dzieł: język migowy Obamy i Romneya, 138 lat życia Science Magazine, bunt w Anglii.

Zdjęcie na okładce Peter Ørntoft

Obejrzyj wideo: JAK ZROBIĆ SWOJĄ PLANETĘ W MINECRAFT? (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

„Jesteś chory, czy co?”: Jak żyją Urale, którzy zrezygnowali z alkoholu?
Ludzie w mieście

„Jesteś chory, czy co?”: Jak żyją Urale, którzy zrezygnowali z alkoholu?

Dzisiaj alkohol jest tradycyjnym składnikiem życia, który towarzyszy zarówno radości, jak i smutkowi. Kieliszek wina podczas kolacji i kilka koktajli w piątek wieczorem są dla kogoś uważane za zwyczajne - wydaje się, że nie będzie nic oprócz przyjemnego relaksu przy niewielkiej ilości alkoholu. Ale w sierpniu 2018 r. Eksperci ONZ doszli do wniosku, że nawet najmniejsze porcje alkoholu powodują poważne szkody zdrowotne i znacznie zwiększają prawdopodobieństwo przedwczesnej śmierci z powodu chorób serca, raka i wypadków.
Czytaj Więcej
„Kim jesteśmy, gdzie, dokąd jedziemy”: Życie wokół Jekaterynburga mówi o sobie
Ludzie w mieście

„Kim jesteśmy, gdzie, dokąd jedziemy”: Życie wokół Jekaterynburga mówi o sobie

Według teorii Marshalla McLuhana świat staje się globalną wioską. W Moskwie, Nowym Jorku lub Berlinie ludzie są zjednoczeni na poziomie idei i znaczeń, a nie na podstawie geograficznej. Życie w Jekaterynburgu, dużej wiosce, podczas drugiej jesieni gromadzi ludzi o ograniczonych umysłach, opowiadających historie o obywatelach i ich projektach, ich wartościach i marzeniach.
Czytaj Więcej
Dzieci o swoich ulubionych miejscach w Moskwie
Ludzie w mieście

Dzieci o swoich ulubionych miejscach w Moskwie

Ponad półtora miliona dzieci mieszka w Moskwie, ale ich obecność w mieście jest prawie niezauważalna: nie jeżdżą transportem publicznym w dni powszednie, docierają do centrum w rzadki weekend, nie wolno im chodzić samotnie przez długi czas nawet na własnym podwórku, nie wspominając o samodzielnych spacerach dzielnica w firmie na dziedzińcu.
Czytaj Więcej
Gram w zespole coverowym
Ludzie w mieście

Gram w zespole coverowym

Jednym z założeń sukcesu firmy jest: skorzystanie z najlepszych doświadczeń, aktualizacja, udoskonalenie na swój sposób i wdrożenie. W rzeczywistości takie podejście dotyczy nie tylko firm i przedsiębiorców, ale także świata show-biznesu. Faktem jest, że dziś popularność grup osłaniających rośnie i stopniowo zastępują oryginalne grupy autorów z imprezy Olympus.
Czytaj Więcej