Chmura wiedzy

Załóż firmę: jak otworzyć klub dla dzieci

Według prognozy autorki książki „Klub dziecięcy: jak otworzyć i zrobić zyski” Zariny Ivanter, z czasem powstanie tyle klubów dziecięcych, ile będzie salonów kosmetycznych. Chociaż rynek ten jest daleki od nasycenia. Kluby są rozmieszczone nierównomiernie: czasami w dużej części sypialnej jest tylko jeden lub dwa kluby, podczas gdy w sąsiednim obszarze trzy kluby znajdują się na tej samej ulicy.

Premiera będzie kosztować 1-1,5 miliona rubli i będzie można zacząć zarabiać nie wcześniej niż sześć miesięcy lub rok, ponieważ pierwsze miesiące zostaną przeznaczone na rekrutację i zdobywanie zaufania klientów. Subskrypcja na osiem lekcji miesięcznie kosztuje 4000-6000 rubli, z czego około 30% trafi do nauczyciela. Z reguły jedno dziecko uczęszcza na 1-2 kręgi. Jedna lekcja trwa 30-50 minut, dzięki czemu przy ośmiu godzinach pracy i trzech pokojach teoretycznie możesz prowadzić do 48 lekcji dziennie. W praktyce jest ich około 5-15 dziennie, co przy napełnieniu grupy od trzech do pięciu osób oznacza przychód od 200 000 do miliona rubli miesięcznie. Dodatkowy dochód dla klubu może zapewnić organizacja mini-przedszkola, wakacji w weekendy oraz mały sklep z zabawkami i dodatkami.

Kluby sieciowe sprzedają franczyzy: na przykład franczyza Baby Club kosztuje 800 000 rubli, a Syoma kosztuje 80 000 rubli. Wady pracy nad franczyzą to nie tylko to, że część zysków będzie musiała zostać przekazana twórcom sieci. Rodzice są odbiorcami, którzy w dużej mierze koncentrują się na recenzjach, a jeśli komuś się to nie podobało w „Syoma” w Mitino, cień nowej reputacji „Syoma” w Butowie.

Pokój

W klubie dla dzieci odpowiednia jest sala o powierzchni od 70 do 150 m2. na parterze budynku mieszkalnego lub w oddzielnym budynku. Najlepszą opcją jest, gdy istnieje dość przestronna (20-30 mkw.) Poczekalnia dla rodziców, z której dwoje lub trzy drzwi prowadzą do sal lekcyjnych. Powinieneś natychmiast porozmawiać z właścicielem, który zapłaci rachunki za media (co najmniej 10 000 rubli miesięcznie), czy zainstalowano alarm przeciwpożarowy, czy istnieje pozwolenie na znak i czy zainstalowany jest telefon stacjonarny.

Ale najważniejsze jest tutaj dobra lokalizacja. Najlepszą opcją jest środek części sypialnej, najlepiej z dużą liczbą nowych domów. Z reguły tam dużą część populacji stanowią młode rodziny, w których dzieci już istnieją lub wkrótce będą. Dobrze, jeśli klub otwiera się obok miejsca, do którego często przyjeżdżają dzieci z rodzicami (na przykład przychodnia lub duży plac zabaw). Otwarcie klubu w centrum miasta lub starej dzielnicy mieszkalnej jest bardziej ryzykowne: z reguły istnieje już infrastruktura, a populacja jest zbyt heterogeniczna.

Wynajem lokalu klubowego w dzielnicy mieszkalnej w Moskwie może kosztować od 1500 rubli za 1 mkw. miesięcznie lub 100 000-200 000 rubli za cały pokój miesięcznie.

Naprawa

Naprawa zależy od stanu pokoju. Według doświadczeń Baby Club w Moskwie będzie to kosztować około 8000 rubli za mkw; w tym materiały, koszt sprzętu - od 475 000 rubli.

Pomimo faktu, że SanPinov i inne wymagania dotyczące klubów dziecięcych nie zostały jeszcze opracowane, warto zainstalować alarm przeciwpożarowy (od 40 000 rubli), wyznaczyć odpowiedzialnego za bezpieczeństwo przeciwpożarowe i zawiesić gaśnicę i plan ewakuacji w każdym pokoju.

Aby stworzyć pozytywne wrażenie dla rodziców, warto zainwestować w przytulną atmosferę w poczekalni: sofy, kawę, herbatę, ciasteczka, czasopisma. Nie mniej ważna jest czysta łazienka, wygodna zarówno dla dzieci, jak i rodziców (lepiej, jeśli są toalety dla dzieci i dorosłych). Wszystkie te małe rzeczy pozwolą odwiedzającym poczuć różnicę między Twoim klubem a dawnym domem pionierów lub centrum rekreacji, w którym, niestety dla twórców prywatnych klubów, część zajęć dla dzieci jest bezpłatna.

Dokumenty

Większość klubów dziecięcych nazywa się ośrodkami rekreacyjnymi lub rodzinnymi. Unikają więc konieczności uzyskania licencji na działalność edukacyjną i są zgodne z przyjętymi standardami, na przykład dla przedszkoli (mają co najmniej dwa wyjścia, znajdują się w budynku nie wyższym niż cztery piętra itp.). Jeśli zdecydujesz się pójść tą ścieżką, słowa „edukacja”, „lekcja” itp. Nie powinny być używane w dokumentach klubu, a nauczyciele powinni być zarejestrowani jako „instruktorzy” do pracy.

Program

Dzieci najczęściej uczęszczają teraz na zajęcia rozwojowe (w tym z matkami), języka angielskiego i przygotowania do szkoły. Po przeanalizowaniu propozycji konkurentów i zapytaniu rodziców możesz znaleźć to, czego brakuje w danym obszarze. Na przykład niewiele osób oferuje zajęcia związane z aktywnością fizyczną - warto zorganizować zajęcia dla sprawności fizycznej dzieci.

Im szerszy program klubu, tym bardziej prawdopodobne jest szybkie odzyskanie inwestycji, więc nie ma sensu koncentrować się na żadnej grupie klientów lub w jednym obszarze działalności. Rano do klubu mogą przyjść dzieci w wieku do trzech lat, po południu - dzieci w wieku szkolnym, wieczorem - są również przedszkolakami.

Dzieci często chorują, a rodzice naprawdę nie lubią płacić za opuszczone zajęcia. Dlatego warto rozważyć system nagród dla tych, którzy prawie nigdy nie opuszczają zajęć, oraz rekompensatę za „wagary”. Na przykład, aby sprzedawać tańsze subskrypcje z możliwością „wypracowania” pominiętych zajęć w innych grupach i droższe - z możliwością przeniesienia zajęć na następny miesiąc.

Inne wydatki

Personel

Nie trzeba szukać certyfikowanych nauczycieli z wieloletnim doświadczeniem: do pracy z dziećmi, na przykład, studenci pracujący z dziećmi lub absolwenci uniwersytetów pedagogicznych specjalizujących się w „edukacji przedszkolnej” lub „defektologii”, a nawet tylko matki, którym zależy na wczesnym rozwoju, są odpowiednie. Na lekcję nauczyciel otrzymuje średnio 400-700 rubli.

Wyposażenie

Klub będzie potrzebował co najmniej jednego komputera z drukarką dla administratora, szafek, stołów i krzeseł, materiałów do rysowania i rzeźbienia, książek i zabawek. Zamiast ciągle kupować nowe karty rozwojowe, możesz raz kupić projektor i wyświetlać zdjęcia z Internetu na ekranie. Podstawowy zestaw materiałów do stworzenia modnego „środowiska Montessori”, w którym małe dzieci są zaangażowane prawie niezależnie, kosztuje 100 000–300 000 rubli.

Promocja

Kampania reklamowa z okazji otwarcia będzie kosztować od 50 000 do 100 000 rubli. Aby przyciągnąć klientów, musisz dotrzeć do grupy docelowej w odległości spaceru od klubu. Możesz umieszczać reklamy przy wejściach do okolicznych domów i rozprowadzać ulotki na pobliskich placach zabaw. Ważne jest nie tylko informowanie o otwarciu klubu, ale także zaproszenie do skorzystania z pilnej korzystnej oferty - na przykład, aby wziąć udział w bezpłatnej lekcji próbnej lub kupić subskrypcję z 20-procentowym rabatem. Jeśli pierwsi klienci będą usatysfakcjonowani, zacznie się szeptem - tutaj należy skierować swoje wysiłki.

Klub potrzebuje również regularnie aktualizowanej jasnej strony internetowej (od 20 000 rubli), którą rodzice mogą łatwo znaleźć w wyszukiwarkach na żądanie, takich jak „Yasenevo Kids Club” (około 1500 rubli miesięcznie). Całkowite miesięczne wydatki na przypomnienie sobie mogą wynosić 5 000-20 000 rubli.

Ilustracje: Natalya Osipova

Dziękujemy Zarinie Ivanter za pomoc w przygotowaniu materiału, a także klubom dla dzieci Begemontiki, Syoma i Baby Club.

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Pociągi i pokazy: Co mieszkańcy Jekaterynburga wydali na wakacje
Liczby pierwsze

Pociągi i pokazy: Co mieszkańcy Jekaterynburga wydali na wakacje

Yandex.Money przeanalizował płatności Uralu w kasach kolejowych i lotniczych, biurach podróży, witrynach rezerwacji hoteli, wycieczkach i innych witrynach oraz dowiedział się, ile mieszkańcy Jekaterynburga, Niżnego Tagila i okolicznych miast spędzili na letnich wycieczkach po Rosji i za granicą. Okazało się, że w czerwcu, lipcu i sierpniu 2017 r. Mieszkańcy regionu wydali na podróże 5,5 razy więcej pieniędzy niż latem 2016 r.
Czytaj Więcej
Czym różnią się ceny wizyt u różnych lekarzy?
Liczby pierwsze

Czym różnią się ceny wizyt u różnych lekarzy?

Według usługi mianowania lekarza DocDoc większość Moskali jest zapisywana do prywatnych klinik w Centralnym Okręgu Administracyjnym, a następnie Południowo-Zachodni Okręg Administracyjny, Północny Okręg Administracyjny i Południowo-Wschodni Okręg Administracyjny. Najbardziej pożądane są usługi otolaryngologów, dermatologów i ginekologów. Na prośbę Life wokół DocDoc obliczył średni koszt płatnej wizyty u specjalisty.
Czytaj Więcej
Ile sprzedaje kolekcja H&M x Moschino w Jekaterynburgu
Liczby pierwsze

Ile sprzedaje kolekcja H&M x Moschino w Jekaterynburgu

8 listopada Jekaterynburg rozpoczął sprzedaż ograniczonej kolekcji rynku masowego H&M i marki Moschino. W ciągu dwóch godzin od rozpoczęcia sprzedaży goście wykupili wszystkie dostępne zapasy koszulek, bluz i czapek do współpracy, a przed lunchem rzeczy trafiły do ​​Avito i innych usług sprzedaży. Życie wokół Jekaterynburga porównuje ceny prezentowane na oficjalnej stronie H&M z ofertami dealerów.
Czytaj Więcej