Chmura wiedzy

10 cytatów o zwolnieniu z filmu „Byłbym w niebie”

Ryan Bingham przybywa do firmy w trudnym okresie: zostaje zatrudniony, gdy menedżerowie nie mają dość hartu ducha, aby rozstać się z pracownikami. Często są to ludzie, którzy nie widzą swojej przyszłości bez pracy i są na skraju samobójstwa. Ryan próbuje zniwelować stratę: przekonuje ich, że nadchodzą nowe osiągnięcia i że w życiu nie ma potrzeby przywiązywania się do niczego. Większość czasu spędza na lataniu i wierzy, że jego prawdziwy dom jest w samolocie. W pewnym momencie Ryan spotyka pięknego i niezależnego Alexa, desperacko się zakochuje i nagle porzuca własne zasady.

Słyszałem, że z powodu stresu utrata pracy jest jak utrata krewnego. Teraz czuję, że koledzy, z którymi pracowałem, byli moją rodziną i umarłem.

Pracuję dla firmy, która pożycza mi głupców takich jak Steve, którzy nie dostali swoich jaj, aby zwolnić pracowników. Czasami jest to rozsądne, ponieważ niektórzy po odejściu są zdolni do wszystkiego.

Wszyscy, którym udało się zbudować imperium i zmienić świat, wcześniej byli w takiej samej sytuacji jak ty. I tylko dlatego, że odnieśli sukces.

Karta klienta VIP mówi dziewczynie podczas odprawy na lotnisku, że muszę zostać w ten sposób przywitana. Ta systematyczna życzliwość utrzymuje pokój w moim świecie.

Detaliści redukują personel o 20%. Przemysł samochodowy w dupie. Rynek nieruchomości ustabilizował się i nie porusza się. To chyba najgorszy czas dla Ameryki. To nasza szansa.

Przepraszamy, ale utrzymanie strony MySpace nie wystarczy do reorganizacji firmy.

„Natalie, jak myślisz, co robimy?”

- Przygotowujemy osoby, które właśnie straciły pracę, na przeszkody emocjonalne i fizyczne, minimalizując przy tym problemy prawne.

- To właśnie sprzedajemy, ale tego nie robimy. Łagodzimy cierpienie czyśćca, transportujemy cierpiące dusze przez rzekę grozy, dopóki nadzieja nie obudzi się w oddali. Następnie zatrzymujemy łódź, wrzucamy do wody i zmuszamy do pływania.

Im wolniej się poruszamy, tym szybciej umieramy. Nie jesteśmy łabędziami.
Jesteśmy rekinami.

Często działamy okrutnie i naprawdę sprawiamy, że ludzie cierpią. Ale robię to w granicach przyzwoitości.

Czy możesz pozostawić pobłażliwy ton przynajmniej na sekundę, czy jest to jedna z zasad twojej pustej filozofii?

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Maniak biznesu: Co się stało podczas wakacji - oferty, badania, opinie
Skrzynie

Maniak biznesu: Co się stało podczas wakacji - oferty, badania, opinie

Nicholas Carr: Papierowa książka kontratakuje Pogłoski o śmierci papierowych książek są bardzo przesadzone - tym razem dowodzą tego pomysłu liczbami w rękach. Nicholas Carr, autor książki The Shallows: What Internet robi na nasze mózgi, cytuje badanie wykazujące, że w 2012 r. Sześciu na dziesięciu Amerykanów wykazywało brak zainteresowania pozyskaniem czytelnika.
Czytaj Więcej
Business Geek: wizy dla startupów, 104-letni bloger, skandal z Durovem i inne hity tygodnia
Skrzynie

Business Geek: wizy dla startupów, 104-letni bloger, skandal z Durovem i inne hity tygodnia

Nikolay Durov: Relacje byłego rzecznika VKontakte Vladislava Tsyplukhina z bratem Kremla założyciela VKontakte Pavlem Durovem Nikolayem na jego stronie w mediach społecznościowych, komentując publikację w VKontakte na temat współpracy VKontakte z Vladislavem Surkovem, zasugerował, że poprzedni rzecznik spółki Vladislav Tsyplukhin mógł prywatnie współpracować z Kremlem.
Czytaj Więcej
„Yandex.Book”: 7 powodów udanego uruchomienia wyszukiwarki
Skrzynie

„Yandex.Book”: 7 powodów udanego uruchomienia wyszukiwarki

Dmitry SOKOLOV-MITRICH Zastępca redaktora naczelnego czasopisma „Russian Reporter” stał się centrum władzy Czy wiesz, jak rodzi się tajfun? Jest punkt wirowy, a następnie ziarnko piasku na ziarnko piasku, kropla na kroplę, zamienia się w huragan wielkiego podnoszenia. Oto typowa historia o tym, jak pierwsze strzały pojawiły się w przyszłym imperium poszukiwań, jak stwierdziła Ilya Segalovich: „Jeden chłopiec pracował w Akapit i miał bezdomnego przyjaciela, Wołodię Iwanow.
Czytaj Więcej